NEREDEN ÇIKTI BU ÇİFTLİK BANK ?

   25 yaşında bir çocuk. Mehmet aydın .Bir günhaberleri açtık ki yüz binleri dolandırmış.Eyvah eyvah dedim.  Bu kadar insan dolandırılıyor. Kimsenin ruhuduymuyor . Bu nasıl iş ? Devletin istihbarat birimleri bunu görmüyor mu ? Küçükbir trafik ihlalinin bile tespit edildiği çağımızda ,yüz binleri mağdur ettiğisöylenen basit bir adam,bir çocuk  nedengörülmedi ?

      Benimkanaatime göre bu çocuk denen adam bu işi yalnız yapamaz. Arkasındadevletler  vardır diye düşünüyorum.Birkaç kişi ile bağımsız olarak bu işi kimse yapamaz. Bu büyük bir oyun veprojedir.

      Butip soygun ve mafya faaliyetlerine  nezaman engel olunacak ? Milleti ümitsizliğe düşüren  ve devlete güveni sarsan bu olaylar nedentakibe alınmaz ? Bunlara kimler göz yumuyor ? Hepsinden hesapsorulmalıdır. 

   Aldananvatandaşların durumu ayrı bir şey. Neden soruşturmadan araştırmadan bu işleregirerler  bilmem. Bilmedikleri,tanımadıklarıinsanların projelerine  balıklama nedendalarlar  anlamıyorum ?

     Değerli dostumFatih Mehmet ZULKADİROĞLU  çiftlik bankolayı üzerine  sayfamda bir yazıpaylaşmış. Bende onu siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim.

     Yazınınbaşlığı  "ÖLÜ EŞEK " Fıkrayıaynen  siz okuyucularıma sunuyorum.

     "ÇiftlikBank da öpülenlere ithafen. Faydası olmaz biliyorum  ama yinede paylaşayım. Küçük Ali ,yaşlı birçiftçiden 500 liraya eşek satın alır.Parayı verir.  Ama çiftçi eşeği sabah verecektir. Sabaholunca, yaşlı çiftçi Ali'ye :

   -  Oğlum eşek dün gece öldü, paranı da yedimbitirdim, der.

   Küçük AliÇiftçiye :

   -Ben eşeği yinede istiyorum, der.

   Yaşlı çiftçi :

   - Ölü eşeği neyapacaksın ? diye sorar.

    Ali :

    - Ölü olduğunu söylemeyeceğim,tombaladüzenleyip satacağım,der.

    Aradan bir aygeçer,yaşlı çiftçi Ali'ye rastlar  vesorar :

    -Eşeğine yaptın ?

     Ali :

    -Eşeğitombalaya koydum,10 liradan 500 kişiye bilet sattım. 5000 lira kazandım,der.

    Yaşlı çiftçi :

    -Peki ölü olduğunu görünce kızmadılar mı ?

     Ali :

    -Yok yaa…Sadecekazanan şarladı ,ona da 10 lirasını  iadeettim  sevindi,der.

        Küçük Ali büyür ,eşeklerin sırtından parakazanmaya devam eder..Bu ülkede ne Aliler ne Veliler biter. Nede ölü eşeklerbiter. Kolay yoldan para kazanmaya çalışıp bunlara parasını kaptıranlar bitmez."

        Yorumu  size bırakıyorum.

YORUM EKLE

banner15