ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNDEN  "KÜLTÜRÜNÜ KEŞFET"  ETKİNLİĞİ

Onikişubat Belediyesi önemli bir etkinliğe imza attı. "Kültürünü Keşfet" başlığı altında Liseler Arası sola yarışması  düzenledi. Öğrencilerin  kabiliyetlerini ortaya çıkarması,dikkatlerini Türk Halk müziğine çekmesi ve kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları açısından önemli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Özellikle Kahramanmaraş  türkülerinin seçilmesi  yarışmaya ayrı bir değer kattığını düşünüyorum.

    Bu anlamlı ve önemli bir etkinliğe imza attığı için öncelikle Onikişubat Belediye Başkanımız sayın Hanefi MAHÇİÇEK Beyi kutluyorum.

   Gençliğimizin  bunalımda olduğu şu zamanda bu benzeri etkinliklere çok ihtiyaç vardır. Yol su kadar önemlidir. Gençlerimizi kontrol edemiyoruz. Her gün haberlerde bir cinayet haberi ile irkiliyoruz. Bir öğretmen,bir hekim bir memur cinayeti duyuyoruz.

    Burada hepimize görevler düşmektedir. Okullarımız,sivil toplum kuruluşlarımız ,aile  büyüklerimiz başta olmak  üzere yeniden bir seferberlik başlatmalıyız. Bu bağlamda Başta Büyükşehir belediyemiz olmak üzere tüm ilçe belediyelerimiz  "Kültürümüz Keşfet " anlayışı çerçevesinde kültürel etkinliklere ağırlık vermelidir.

    Kütüphanelerimiz cazibe merkezi haline getirilmeli. Kültür evlerinde gençlerimiz rahatlıkla hareket etmeli.  Kültür evleri çerçevesinde spor  kompleksleri de yapılarak gençlerimizin enerjilerini boşaltacak alanlara ağırlık verilmeli.

    Kültür evleri projesi kapsamında yine Onikişubat belediyemizi  ayrıca tebrik etmek borcundayım.

    En önemli ve anlamlı yatırım insana yapılan yatırımdır.  Boşa denmemiştir. " İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN."

    İnsan yeryüzünün en kıymetli varlığıdır. Bu en kıymetli varlığı rezil etmeden  eğitim kademelerinden geçirmek zorundayız. Onların zararlı olanlarını topluma kazandırmalıyız. Hiçbir insandan vaz geçmek doğru değildir.  Bu anlamda öğretmenlerimize çok iş düşmektedir.

   Bu bağlamda milli eğitim çalışanlarımıza  zor da olsa bir görev düşüyor. Kimse bana ne  demesin.Eğer bana dersek bir gün  bu çirkefin içine sizinde evlatlarınız veya torunlarınız düşebilir.

   Her gün yatağımızdan kalkınca hangi gencimizin başına  ne iş geldi. Hangi genç kızımız cinayete kurban gidecek kaygısından kurtulmak için sıcak yatağımızdan  çıkmak zorundayız.

    O hırsız benim evime girmedi diye sevinmeyelim. O bir günde senin evine de girer. Benim çocuğuma bir zararı yok,bana ne deme. Bir günde senin çocuğuna da zarar verebilirler.

    Tekrar  ONİKİŞUBAT Belediye Başkanımız sayın Hanefi MAHÇİÇEK Beye teşekkür ediyorum.. Bu organizede emeği geçen belediyemiz çalışanlarına ,ayrıca  yarışmaya ilgi duyup öğrenci katan okullara ve çalıştıranlarını  tebrik etmeliyim. Gençlerimize fırsat verdiğimiz zaman onların çok iyi işler yapacağına inanmalıyız.Marifet  iltifata tabi.  Yarışmada derece alan öğrencilere hediyeler verilmesi de çok anlamlıdır.

   Milli ve manevi değerlerimizin  yaşatılması çok önemlidir. Eğer milli ve manevi kıymetlerimizi ayakta durmazsa  silinir gideriz.

   Bu etkinliklerin devam etmesi arzumuzdur.

  

YORUM EKLE

banner15