TARHANA KAZANLARI SURİYE SINIRINDA KAYNADI

Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri ve Sanayicileri Derneği ile Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği’nin işbirliği ile Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne giden yaklaşık 300 kişilik Kahramanmaraşlı, Maraş’a özgü tarhana çorbası pişirerek sınırdaki Mehmetçiğe ve yöre halkına ikramda bulundu.

TARHANA KAZANLARI SURİYE SINIRINDA KAYNADI

Reyhanlı M. Fatih Tosyalı İmam Hatip Lisesi bahçesinde biraraya gelen Kahramanmaraşlılar, dev kazanlarda yaklaşık bin kişilik tarhanaçorbası pişirdi. Kahramanmaraş’a özgü yerel kıyafetlerle tarhana çorbasınıpişiren Kahramanmaraşlı kadınlar, yöre halkına tarhana çorbasının yapılış vehazırlanışı ile ilgili de bilgi verdi. Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri veSanayi Derneği Başkanı Halit Yeninar, Reyhanlı’da amaçlarının Zeytin DalıHarekatı’na destek olduğunu söyledi.

Tarhana çorbası ikramının ardından Mehmetçiğe 10 tanekurbanlık hayvan hediye eden kalabalık askerlere kolilerce çorap hediye etti.Kahramanmaraş Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği’nin de destek verdiğiprograma Tarım İl Müdürü İhsan Emiralioğlu da katıldı. (HABER: KENAN ONARAN)

 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15