Yedikuyular'da istikrarsızlıklar!

Kahramanmaraş'ta kış turizminin adresi olan Yedikuyular kayak merkezindeki fiyat istikrarsızlığından vatandaşlar şikayet ediyor.

Yedikuyular'da istikrarsızlıklar!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl faaliyete geçirilen Yedikuyular kayak merkezi çevre iller başta olmak üzere her kesim tarafından büyük rağbet görmüş, şehrin turizmine katkı sağlamıştı. Yedikuyular kayak merkezinin özelleştirilme kararı sonrasında yaşanan fiyat istikrarsızlığı vatandaşların şikayetlerine neden oldu. Vatandaşlar her gittiklerinde farklı fiyat tarifeleri ile karşılaştıklarını iddia ederek serzenişte bulundu.

Yoldaki Kazalar Gündemden Düşmüyor

İlk yılında gazetelerin sütunlarını süsleyen “Yedikuyular Yolu’nda Kaza” haberleri, tesis kiralandıktan sonra da yerel basının gündemini meşgul eden konular arasında yer aldı. Yedikuyular kayak  merkezinde vatandaşların bir diğer şikayeti ise park yeri olmaması nedeni ile yoldan geri çevrilmesi oldu. Otopark sorunu nedeni ile vatandaşlar yoğunluğun yaşandığı günlerde Doğal Yaşam Parkının oradan geri çevriliyor.

Gelen Ziyaretçi Geri Çevriliyor

Geçtiğimiz yıla kıyasla bu sene daha fazla kar yağışı alan ve ziyaretçi akınına uğrayan bölgede, otopark sıkıntısı yaşandığı için çevrilen vatandaşlar uzun yoldan gelip geri çevrilmelerinin çok yanlış olduğunu belirtiyor.Yedikuyular’a çıkışa ara ara izin verilmemesi otopark ihtiyacı gerçeğini bir kez daha ortaya koyarken, özellikle kar yağışının fazla olduğu zamanlarda otopark için yeteri kadar alan açılamayınca kabul edilen ziyaretçi sayısı da düşüyor. Hal böyle olunca vatandaşların da şikayetleri bitmiyor. Komşu illerden gelen ziyaretçilerin ise yoğunluk nedeni ile doğal yaşam parkından öteye gönderilmemesi, Kahramanmaraş'ın ve Kayak Merkezinin de imajını olumsuz etkiliyor.  

HABER: YAŞAR ERİKLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15