Ali ÖZTUNÇ : Bana 5 Yıl Verin Şehri Zirveye Çıkarayım

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

Haber Merkezi
Ali ÖZTUNÇ : Bana 5 Yıl Verin Şehri Zirveye Çıkarayım

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Millet İttifakının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç, ''Bana 5 yıl verin. Kahramanmaraş'ı zirveye çıkarayım'' dedi.

Mado sarayında kentte görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileri ile bir araya gelen Öztunç, seçildiği takdirde 5 yıl içerisinde Kahramanmaraş’ı baştan aşağı değiştireceğini belirtti. En büyük projesi olarak hafi raylı sistemi örnek gösteren Öztunç: “ Kayseri AK Partinin elinde ama raylı sistemi var. Gaziantep  AK partinin elinde hafi raylı sistemi var. Kahramanmaraş’ta AK Partinin elinde ama Kahramanmaraş’ta hafif raylı sistem yok. İşte bunun olması için ben elimden geleni yapacağım'' dedi.

Milletvekili dönemimde elimden geldiği kadar her bir bireyimizin, her bir yurttaşımızın sorunlarını dile getirmeye, çözüm yollarını bulmaya çalışıyorum diyen Öztunç, ''İktidar partisinin vekili değilim. İktidarda bir güç vardır doğrudur. Ama biz muhalefet partisi olarak ne söylediysem, hangi sorunu dile getirdiysem sağ olsun iktidar partisi de duyarlılık gösterdi ve yaptılar. Vurduğumuz yerden ses çıktı. İstediğimiz, söylediğimiz, dile getirdiğimiz birçok konuya çözüm yolları arandı. Bir şekilde bunlar yapılmaya çalışıldı. Niye bunları yaptık; derdimiz hizmet çünkü. Ben milletvekiliyim. Devlet bana maaş veriyor, niye? Hizmet et diye veriyor. Milletin yanında ol diye veriyor. Ankara’ya geçip o deri koltuklarda oturup sefa sürenler yok mu? Var. Ama benim yapım hiç öyle olmadı. Hiçbir zaman hayatıma, mesleğime, işime hiçbir zaman öyle bakmadım. Çalışmayı öne çıkardım çalışmanın doğru olacağını düşündüm. Şimdi geldiğimiz süreçte yerel seçimlere gidiyoruz. Vatandaşlarımızın yoğun isteği, partimizin isteği, diğer partilerin isteği bizi bu noktada Büyükşehir Belediye Başkan Adayına taşıdı. 31 Mart seçimlerinde CHP ve İYİ Partinin ittifakı, kendisini MHP’li olarak görenlerin kendisini AK Partili olarak görenlerin, BBP’li, Saadet Partili olarak görenlerin toplumun tamamının Belediye Başkan Adayı olarak bugün huzurlarınızdayım'' ifadelerine yer verdi.

YEREL İLE GENEL SEÇİM FARKLI

''Milletvekilliği seçimleri ile belediye başkanlığı seçimleri arasında fark vardır. Genel seçim ile yerel seçim arasında fark var. Genel seçimde vatandaş gider lidere bakar, lidere oy verir. İdeoljiye bakar ideolojiye oy verir. O günkü konjektörü bakar ona göre oy verir. Ama belediye başkan adayına oy verir. İşte oy yüzden ki Eskişehir’de AK Parti daha fazla milletvekili çıkartıyor, ama belediye başkanlığı seçimine gelince Yılmaz Büyükerşan kazanıyor. Milletvekilliğinde AK Partiye oy veriliyor, ama yerel seçimlerde vatandaş biz adaya oy veririz diyor, ve Yılmaz Büyükerşan kazanıyor. Benim Kahramanmaraşlı hemşerilerimizden istediğim budur. Sandığı gittiğiniz de, adaya bakın adaya oy verin. İki adayız. Birisi Hayrettin Güngör, birisi de ben''

ERDOĞAN GELMEDİĞİ SÜRECE KARŞIMDA RAKİP YOKTUR

Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu'nun, ''Kendinize rakip olarak kimi görüyorsunuz?'' sorusu üzerine Öztunç, ''Benim karşıma kim çıkarsa çıksın, bir defa hangi partilisin diye sormuyorum. Kahramanmaraşlı, Maraşlıdır. Benim hemşerimdir. Milletvekili olarak hizmet ederken de sormadım. Ben tüm hemşerilerimin oylarına talibim. Kahramanmaraş'ta yaşayan herkesin oylarına talibim. Teleferik projemiz var. Cumartesi günü açıklayacağım onu. Şuan da hepsini açıklamadım. Cumartesi açıklayacağız. Ben Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde rakip tanımıyorum. Kim gelirse de gelsin benim karşıma. Eğer sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip bey, Cumhurbaşkanlığından istifa eder, gelir ben Maraş'ta büyükşehir'e aday olacağım derse iddialı aday olur. Ciddi adaydır o zaman sıkıntıya girerim ama sayın Erdoğan gelmediği sürece benim karşımda rakip yoktur. Akıl var mantık var. Bir yandan burada yaşayan buranın sorunlarını bilen birisi var. Öbür taraftan daha dün Ankara'dan gelmiş birisi var. Burayı öğrenene kadar yıllar geçer'' dedi.

HAYRETTİN BEYİ CANLI YAYINA DAVET EDİYORUM

''Ben tüm demokrasilerin olduğu yerde, kent yönetiminin daha şeffaf olması için topluma daha yararlı olması için Sayın Hayrettin beyi Aksu TV'de canlı yayına davet ediyorum. Aksu TV, AK Parti'ye yakın bir televizyon kanalı. Yayıncılığı öyledir. Hayrettin bey gelsin, söz veriyorum tartışmayacağım. O projelerini anlatsın. Bende projelerimi anlatayım. O mahalleleri söylesin bende mahalleleri söyleyeyim. Kendisi belediyeciliği çok iyi bildiğini söylediği için ben belki az biliyorumdur kendisine soru sorayım. Şu nasıl olur, bu nasıl olur diye sorayım. Bizi ve toplumu aydınlatsın. Buraları öğrenmiştir. Sadece Merkezdeki 3-5 mahalleyi değil, dış ilçeleri ve sorunlarını konuşalım. Bu yüzden ben Sayın Güngör'ü, Aksu TV'de baş başa veya gazetecilerin huzurunda kenti aydınlatmaya çağırıyorum. Halkta dinlesin ve seçimini yapsın.''

ALİ ÖZTUNÇ’UN BAZI PROJELERİ İSE ŞÖYLE

Hafif raylı sistem

Metropol ilçe 3’e çıkacak

Aksu çayı temizlenecek.

Mahalle kreşleri açılacak. Diş ve Göz Hastanesi açılacak.

Şehir merkezine Mini disneyland kurulacak. 

Kahramanmaraşspor Stadyumu yapılacak.

Kahramanmaraş Turizm kenti olacak.

Ilıca ve Ekinözü Termal turizm kenti olacak.

Yayla ve Gastronomi turizmi gelişecek.

Güneş enerjisinden Elektrik üretilecek.

Kahramanmaraş merkeze dev bir kültür merkezi yapılacak.

Engelliler için mini kültür merkezi yapılacak.

Yeni bir otogar yapılacak. 

Akedaş sorunuyla ilgileneceğiz.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15