CHP İl Başkanın oğlu dünya evine girdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül'ün oğlu Mehmet Şengül, Zekiye Urtekin ile evlendi. Çiftin nikah şahitleri ise AK Parti, MHP, CHP milletvekilleri ve belediye başkanları oldu.

CHP İl Başkanın oğlu dünya evine girdi

Cuma akşamı açık hava düğün salonunda gerçekleşen düğün töreni, şehrin siyasetçi, bürokrat ve sivil toplum örgütü temsilcilerini bir araya getirdi. Alkışlar arasına salona giren Mehmet-Zekiye Şengül çifti düğünün ilk dansını yaptıktan sonra nikah törenine geçildi.

Çiftin nikahını AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör kıydı. Nikah şahitliğini ise AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 65'nci Hükümet Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel yaptı. Hayrettin Güngör'ün sorusuna 'Evet' yanıtını veren Mehmet-Zekiye Şengül çifti daha sonra nikah defterini imzaladı.

Çiftin nikah defterini imzaladıktan sonra 9 nikah şehidi sırasıyla defteri imzaladı. Nikah töreninin ardından Veysi Kaynak, genç çifte her zaman birbirlerine ve ailelerine karşı sevgi ve saygı içerisinde olmalarını tavsiye edip bir ömür mutluluklar diledikten sonra evlilik cüzdanını geline verdi.

CHP İl Başkanı Esat Şengül, düğün tarihinin 23 Haziran olduğunu ancak İstanbul seçimi nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi. Davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür eden Şengül, "Bu siyasete benzemiyor, farklı bir şey. İçim kıpır kıpır. İlk oğlumu evlendiriyorum. Burada AKP'li milletvekilleri var, MHP'li milletvekilleri var. İyi Parti il başkanı ve yöneticileri var. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin değerli il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri var. Bunlar demokrasinin gereği olan şeyler. Hatta Türkoğlu, Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Büyükşehir Belediye Başkanımız burada. Kısacası bugün ben çok mutluyum. Kelimelerle ifade edilmeyecek kadar heyecanlıyım" diye konuştu.

HABER: MUSTAFA KÖMÜ

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15