Kaykusuz “tecrübemle şehrime müthiş bir ivme kazandıracağım”

Kaykusuz “tecrübemle şehrime müthiş bir ivme kazandıracağım”

Dulkadiroğlu Bağımsız Belediye Başkan adayı olan Ejder Kaykusuz, “Belediye Başkanı istediği bütün yatırımları yapabilir. Önünde hiçbir engel yok. Belediye Başkanlığı hizmet etmek isteyen için çok büyük bir fırsat” dedi.

Dulkadiroğlu Bağımsız Belediye başkan Adayı Ejder Kaykusuz halkın yoğun ilgisinden çok memnun. Gittiği her mahallede ilgi ile karşılanan Kaygusuz milletimiz değişim istiyor dedi. Projeleri ile ünlenen ve liyakata çok önem vereceğini açıklayan bağımsız aday Kaygusuz, “Devleti idare etmek ve belediye Başkanı olmak bir bilgi birikim ve tecrübe ister. Bu konuda kendim 25 yıllık devlet ve siyaset tecrübem ile bu güzel şehrime müthiş bir ivme kazandıracağım. Bu ivme ilimize ve ülkemize model olacaktır. Bu gün ilçemizin dünyanın en zengin ve müreffeh bir ilçe olmasının önündeki tek engel iş bilmezliktir” dedi. 

“Belediye bir aile veya arkadaş grubu şirketi olmamalıdır”

Demokrasilerde insanların tercihlerine karşılık gelecek adayların olması gerektiğini vurgulayan Kaykusuz, bu dönem siyasi boşluktan kaynaklı seçmenlerin aday tercihi noktasında sıkıntı yaşadığını belirtti. Bu nedenle 31 Mart yerel seçimleri için Dulkadiroğlu ilçesinden bağımsız belediye Başkan adayı olduğunu ifade eden Kaykusuz şöyle konuştu: “Dulkadiroğlu ilçesinde birçok vatandaşımızla istişarede bulunduk. Bir siyasi boşluk olduğunu gördük. Konuştuğumuz insanların birçoğu sandığa gitmeme kararı vermişti. Demokrasilerde insanların tercihlerine karşılık gelecek muhakkak bir adayın olması lazım. Bu seçimde daha önce hiç görmediğimiz bir şekilde, 226 bin nüfuslu ilçede önümüze koyulan adaylarda tercih edecek kimsenin olmadığını gördük.  Malesef ki belediyelerin harcama serbestisi belediye yönetimlerini şımartıyor. Kaynaklar hizmete dönüşmüyor. Şehirlerimiz yenilenme ve dönüşüm yerine bireysel menfaat getiren işler ile milletin güvenini sarsmaktadır. Örneğin yüzde 80 ni gecekondu ve verimsiz, sağlıksız yapılardan oluşan bir şehir toplu konut aldatmacası ile aldatılmamalıdır. Toplu konut Tokinin alanıdır. Belediye mevcut alanların dönüşümünü yapmalıdır. Belediye Başkanı olursam bu uygulamalara son vereceğim. Mesela uydu kent denilen sitede fiyat artışı sonucu ödeme sıkıntısı çeken 500 daireyi tekrar satın alacağım ve bu konutları kentsel dönüşüm sonucu

evleri yapılıncaya kadar evsiz kalan ev sahiplerine tahsis edeceğim” dedi. 

“DEVLET VATANDAŞINI MAĞDUR ETMEMELİDİR”

Hizmet eksikliği nedeniyle insanların siyasetten soğuduğunu savunan Kaykusuz, Dulkadiroğlu ilçesinin acemi yönetim biçimi nedeniyle birçok alanda hizmetlerden mahrum kaldığını vurguladı. Kaykusuz; "İlçemizin yeniden yapılandırmaya ihtiyacı var.

Bu ilçe 5 yıldır bugünkü belediye yönetimi tarafından idare ediliyor. Biz bugüne kadar kentsel dönüşüm ve yenilenme görmedik. İnsanların ihtiyaçlarının karşılanmadığını görüyoruz. İnsanları siyasetten soğutan hizmetsizliktir. Belediyeler insanlara iş üretmeli, yaşanabilir kentler oluşturmak belediye başkanın en temel görevidir. Maalesef bugünkü belediyeler acemice bir yönetimle bunu yerine getiremediler. Özellikle Dulkadiroğlu ilçemizde durum böyle. Siz vatandaşı memnun ederseniz yapacağınız işlerde vatandaş size engel olmaz. İnşallah başlattığımız kardeşlik ve hemşehri hareketi ile bağımlı olmayan bir yönetim sergileyeceğiz diyen Kaygusuz yüzde 51 oy hedefinden gittikçe çıtayı yükseltiyor” ifadelerini kullandı. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15