Ortak Yayın Belli Oldu

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile Milleti İttifakı'nın CHP'li adayı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı canlı yayın programı TRT ekranlarında olacak.

Ortak Yayın Belli Oldu

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun ortak canlı yayına çıkmaları hakkında açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "İnşallah ortak canlı yayın için bayramdan hemen sonra bir temas gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullanmıştı. Bu ifadenin ardından hemen ortak yayın için partiler temasa geçti ve ortak yayının adresi belli oldu.

 AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun buluşması TRT ekranlarında olacak. Görüşmenin tek moderatör tarafından yönetileceği ve sadece iki adayın katılacağı belirtildi.

SICAK TEMAS HEMEN KURULDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal memleketi Kahramanmaraş’ta kent protokolünün katılımıyla valilik önündeki resmi bayramlaşma töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti ile CHP arasındaki ortak yayın görüşmelerine ilişkin, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile bir görüşme yaptıklarını ifade etmişti.   Altay'ın da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüştüğünü ifade eden Ünal, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun onayından sonra Sayın CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile görüşme sağladığını, bayramdan hemen sonra temas gerçekleştirebileceğimizi ifade etmişti.

İMAMOĞLU- YILDIRIM PROGRAMI YAYIN TARİHİ PAZARTESİ BELLİ OLACAK

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun konuk olacağı ve İstanbul seçimlerine dair projelerini anlatacağı yayının TRT'de yapılmaasına karar verildi. Yayının Pazartesi günü tarihi ve saati netleşecek.

YILDIRIM: "KESİN OLACAK"

AK Parti'nin İBB Adayı Binali Yıldırım, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu ile canlı yayında yapılacak bir tartışma için dün akşamki canlı yayında "Kesin olacak" ifadesini kullanmıştı.

Konuya ilişkin Yıldırım, geçtiğimiz akşam katıldığı TV programında, "Prensip olarak ortak yayına olur dedik, arkadaşlarımız her iki partiden de detayları konuşuyorlar. Ekrem İmamoğlu ile ortak televizyon yayınımız kesin olacak. Arkadaşımız Millet İttifakı'nın adayıdır ama partisi CHP'dir. Ben de Cumhur İttifakı'nın adayıyım ama partim AK Parti'dir" diye konuşmuştu.

İMAMOĞLU: "YILDIRIM'IN ŞARTLI EVETİNİ KABUL EDİYORUM"

AK Partili rakibi Binali Yıldırım'la televizyon programına çıkmaları konusundan açıklama yapan CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ise "En sonda 'Sadece İstanbul’u konuşursak şartlı bir evet' demişti. Ben şartlı evetini kabul ediyorum" dedi. İmamoğlu, ""Başka neyi konuşacağız ki? İstanbul ile ilgili üretilen tezleri, komplo teorilerilerini, projeleri konuşmak zorundayız. Elbette ki 6 Mayıs’ta alınan ve şu son alınan yargı kararını konuşmak zorundayız. Bunlar da İstanbul tanımına dahildir. Bunu bilgi olarak arkadaşlarıma verdim. Ben hazırım. Ekran konusunda, nasıl bir program olacağı konusunda danışmanlarım ve muhtemelen Sayın Yıldırım’ın danışmanları bir araya gelecek ve konuşacaklar. Milletimizin huzurunda neredeyse 17 yıl sonra iki siyasi kimliğin görüştüğü bir programı yaşatmış olacağız. Vesile olduğum için mutluyum.” dedi. (DERLEYEN: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane