Taklit eden değil, taklit edilen bir belediye anlayışı ile!..

Taklit eden değil, taklit edilen bir belediye anlayışı ile!..

Sürücü iddialı konuştu!

Saadet Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Vahdet Sürücü; “Başkalarını taklit eden 2.,3. Sınıf bir Kahramanmaraş değil, Türkiye’ye örnek olan birinci sınıf muhteşem bir Kahramanmaraş ve muhteşem bir belediyecilik hizmeti için yola çıktık.” dedi.

Saadet Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Vahdet Sürücü; “Başkalarını taklit eden 2.,3. Sınıf bir Kahramanmaraş değil, Türkiye’ye örnek olan birinci sınıf muhteşem bir Kahramanmaraş ve muhteşem bir belediyecilik hizmeti için yola çıktık.” dedi.

31 Mart yerel ve mahalli idareler seçimlerine sayılı günler kala Saadet Partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Vahdet Sürücü çalışmalarına hız verdi.

İl ve ilçe merkezinde ziyaretlerini sürdüren Sürücü, yaptığı açıklamada, 31 Mart sonrası Kahramanmaraşlıların Milli Görüş Belediyeciliği ile tanışacağını söyledi.

Kahramanmaraş’taki siyaset arenasında partisinin ön plana çıktığını ifade eden Sürücü; “Allah tarafından sanki bir ayar çekildi, Maraş’taki siyasete ve bu bizi ön plana çıkarttığı gibi cazibe merkezi haline getirdi. Nedir bu? Maraş’ta deve dişi gibi kadim partiler var, fakat ittifak görüşmeleri dolayısıyla MHP Büyükşehirde aday göstermedi. İYİ Parti, Büyük Birlik Partisi aday göstermedi.   Geriye ne kaldı, Ak Parti, CHP ve Saadet Partisi kaldı. MHP, İYİ Parti ve BBP’li kardeşlerimizin CHP’ye veya AK Partiye gitmeleri söz konusu olamaz. Gitse de ancak binde biri oy verir. Bu nedenle partimi bu seçimde çok şanslı görüyorum. Kahramanmaraş Milligörüş Belediyeciliği ile tanışacak. 

Başkalarını taklit eden 2.,3. Sınıf bir Kahramanmaraş değil, Türkiye’ye örnek olan birinci sınıf muhteşem bir Kahramanmaraş ve muhteşem bir belediyecilik hizmeti için yola çıktık. Bu bizim idealimizdir. Buraya varmak için kendimizi her türlü donanımla donattık.” Diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANI İHALE TAKİPÇİLERİNİN AVUCUNUN İÇİNDE OLMAMALI”

Belediye Başkanında bulunması gereken vasıfları anlatan Saadet Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Vahdet Sürücü, ideal belediye başkanın ihale takipçilerinin avucunun içine alamayacağı bir karakter yapısına sahip olması gerektiğini belirtti.

Belediye başkanlarının şehirlerin tanıtım yüzü olduğunu vurgulayan anlatan Saadet Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Vahdet Sürücü; “İhale takipçilerinin avucunun içine alamayacağı, mevzuata hakim bir belediye başkanı olması lazım. Belediye başkanında olması gereken özelliklere haiz bir başkan adayı olarak yola çıktık.” Dedi.

Sürücü; “Belediye Başkanın hem kafası gelişmiş olacak, hem ufku geniş olacak, hem de görüntüsü düzgün olacak. Çünkü Kahramanmaraş’a gelen yabancıların karşısına kenti temsilen belediye başkanını çıkartıyoruz. Kahramanmaraş Türkiye ve uluslararası toplantılarda temsil edileceği zaman insanların karşısına Belediye Başkanımızı çıkartıyoruz. Öyleyse toplumların karşısına çıkartacağımız belediye başkanımız hem görüntüsü itibarı ile düzgün hem Türkçeye hakimiyeti, hitabeti noktasında karşısındakini etkileyebilecek bir tarzda olması lazım.” Diye konuştu.

SÜRÜCÜ, ‘CEPSİZ CEKET’ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLERİ ANLATTI

Saadet Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde belirlediği belediye başkan adaylarına cepsiz ceket giydirerek merak uyandıran bir uygulamaya imza atmıştı. ‘Cepsiz ceket’ objesi ile seçmene temiz siyaset mesajı veren Partinin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Vahdet Sürücü, aday tanıtım toplantısında giydiği sıra dışı ceketle ilgili merak edilen noktalara açıklık getirdi. Partisinin neden böyle bir kampanya yürüttüğünü anlatan Sürücü; “Cepsiz ceket; kendi değil halkı kazansın diye belediyecilik yapanların ceketidir. Cepsiz ceket; yetim ve öksüzün hakkını sırtında bir kurşun tabut gibi taşıyanların ceketidir. Cepsiz ceket; saklayacak tek bir çıkarı ve haram lokması olmayanların ceketidir” dedi.

Günümüz siyasetinin kirli bir hal aldığına dikkat çeken Sürücü; “Maalesef siyasetimiz kirli bir alan haline dönüştü. Rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma almış başını yürümüş. İnsanlarımız bundan şikâyetçi. Saadet Partisi dürüst başkan dürüst yönetim anlayışının bir sembolü olarak adaylarına cepsiz ceket giydirdi. Bizim ceketimizin cebi yok, rüşvet koyacak bir durum yok, bu cepsiz ceket dürüstlüğün sembolüdür, vatandaşı sömürmemenin, bilakis vatandaşa hizmet etmenin sembolüdür. Ziyaretlerimizde Maraş’ta rakibimizin olmadığını görüyoruz. Biz tarafsız olacağız” diye konuştu. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15