KABODER KONFERANS 

 Dünya Böbrek Günü nedeniyle Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kaböder Dernegi Osmaniye Böder dernegi işbirliği ve Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyesi destekleri ile Böbrek Saglıgı Hipertansiyon Diyabet obezite Sağlıklı beslenme ve Sağlıkta Egzersizin önemi anlatıldı.

KABODER KONFERANS 

Konferans da Avrupa Birligi Hipertansiyon ve Nefroloji uzmanı Profdr Yahya Saglıker Böbrek Saglıgı üzerine önemli açıklamalarda bulunarak 2025 yılında böbrek yetmezligi sayısının çok yüksek olacağını ve maddi yönden de Ülkelerin çok etkilenecegini vurguladı.Obezite ve Diyabet konusunu ele alan Uzmdr Adem Gıdık ise İnsanlığın en büyük sağlık  sorunları'nın başında bu iki hastalık oldugunu belirtti.
Diyetisyen Nisanur Altunköprü ise kişilerin beslenmesini kendi yaşantısına ve durumuna göre yapıp ihtiyaca göre yeme ve yememeyi öğrenmesi gerektigini söyledi.Milli Sporcumuz ve aynı zamanda Yasam koçu Başarılı sporcu Tuğba Günes sağlıkta egzersizin ve sporun her gün hayatımızda olmasını ve bir yaşam biçimi haline getirilmesini söyledi.
Korkut Ata universitesi Rektörü Prof dr Murat Türk ve Rektör yardımcısının da programı sonuna kadar dinleyip katılımcı hocalara ve Dernek başkanlarına tesekkür ederek program son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15