SEÇİM ÜZERİNE

 Bugünkü yazımı çok üzülerek yazıyorum. Bu yaşıma kadar onlarca seçim yaşadım. Bundan önceki yıllarda da bugünkü olan  partilerin  temsilcileri seçimlere girdi. Ancak bu kadar gerginlik yaşamadık.

     En azından 1970 den beri şu andaki partilerin  uzantılarını  canlı olarak tanıyorum. Türkeşli,Demirelli,Erbakanlı,Ecevitli partilerin seçimlerini çok canlı olarak yaşadık. Bu kadar hakaretemiz ,galiz sözler sarf eden parti  başkalarını görmedik diyebilirim.

    Üzülüyorum. Televizyonlarda haber dinlerken geriliyorum. Yazık bu ülkeye. Bu ülke  kolayına  elde edilemedi. Koskoca bir cihan imparatorluğu bıraktı arkasında bu millet.

    Biraz daha itinalı olalım. Biraz daha geniş gönüllü olalım. Hoş görüyü elden bırakmayalım. Her nehirin suları denize dökülür. Dünyaya gelen tüm canlılar toprağın altına gidecek.Sizden sonrada bu ülkede seçimler yapılacak. Gelecek nesillere ümit verin. Korku vermeyin. Biz olmazsak olmaz düşüncesine kapılmayın. Kimse vaz geçilmez değil.

     Devleti temsil edenler daha makul olmalı.Üst perdeden ve gönül alıcı konuşmalı. Seviyeyi yukarıda tutmalı. Hoş görü ve tevazuu elden bırakmayalım.  Kırıcı olmayalım. Eğer bir suç işleyen varsa bağımsız yargı gereğini yapsın. Biz birilerini suçlayarak siyasi rant peşine düşmeyelim.

    31 Mart 2019 da yapılacak seçimlerde ülkemiz insanı kimi desteklerse desteklesin saygı duyalım. Hakaretten,iftiradan uzak duralım. Bu döner dolaşır iftira atanların başına gelir.

   Toplumu germeyelim. Atalarımız ne demiş " Keskin sirke küpüne zarar verir. "

    Allah devlete,millet zeval vermesin. 31 Mart' da yapılacak olan seçimler ülkemize hayırlı olsun.

YORUM EKLE

banner15