SEVGİ,HEYECAN VE BAŞARI ÖYKÜSÜ''KAHRAMANMARAŞ OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ''
Bugünlerde de adını sıkça duymaya başladığımız tarihi Dedeoğlu konağında faaliyete başlayan Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünü bende ilimizde eli kalem tutan biri olarak merak ettim,ziyaret ederek çalışmaları ve çalışanları tanıma ve heyecanlarını bizzat müşahede etme şansını buldum.


Böylesine önemli bir projenin ve kurumun yani enstitünün kurucu müdireliği görevine getirilen tecrübeli eğitimci Mutlu Aslantürk hanfendi ve ekibi ile bir arada bulundum,bu zaman zarfında müdire hanımın işini çok sevmesini ve konuşmasının her kelimesinde duyduğu heyecanı gördüm ve hissettim.


Kahramanmaraş olgunlaşma enstitüsünün başta müdire hanım Mutlu Aslantürk hanımefendi olmak üzere tüm personeli ile başarıya odaklandığını gördüm,kendilerini bu göreve layık görenler gibi bende başarılı olacaklarına inandım.


Burada görev yapanların mesai mefhumu tanımadan yani  08.00-17.00 saatleri arasına kendilerini sınırlamadan çalışmalarını dinledikçe kentin bir evladı olarak başarı adına ayrı bir heyecan duydum.


Müdire hanım ve ekibi bendenize hem kurumunu bizzat gezdiriyor,gezdirirken de  büyük bir heyecanla yaptıklarını,yapılacak olanları ve hanımlara yönelik olarak 01 ağustos itibari ile açılacak olan Kahramanmaraş mutfağını ön plana çıkaracak ve unutulmaya yüz tutan ‘’Yöresel gıda ürünleri yapımı kursu’’ ile çevre açısından hayranlıkla dinlediğim ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiğim ‘’Atık kağıt ve muhtelif ambalajdan aksesuar yapımı’’kurslarının atölyelerini gösteriyordu.


Kurs mekanları hazırlanırken hiçbir ayrıntıdan ve masraftan kaçınılmamış,yani gerçek amacına ve kuruluş ruhuna uygun olarak, çok yararlı işleri ve çalışmalar yapılacağına inandığım Olgunlaşma enstitüsü için Mutlu hanımın ifadesi ile valimiz sayın Vahdettin Özkan beyefendi ile Büyükşehir belediye başkanımız sayın Fatih Mehmet Erkoç’un ve ilgili kurumların tüm istek ve taleplerinde ilk günden bu yana yanlarında ve desteklerinde olduğunu da teşekkürleri ile ifade ediyor.


Özellikle aslına uygun olarak restore edilen tarihi Dedeoğlu konağının Olgunlaşma enstitüsüne kazandırılması çok yerinde ve isabetli bir karar olmuş,bu nedenle bunda katkısı olan Valiliğimiz,Büyükşehir belediyemiz ile ilgili kurumlara şahsen bende ayrı ayrı teşekkür ediyorum.


Mutlu hanımın ilimizin marka olma yolunda zanaat ve tatlarına yönelik zarif çalışmalarını da görmek beni şehrimizin tanıtımı ve markalaşması adına çok mutlu etti.


İlimizde başarılı olması için tanınmaya ve tanıtılmaya ihtiyacı olan olgunlaşma enstitüsünün herkesin,her kurumun,tüm sivil toplum kuruluşlarının ve basınımızın desteğine ve katkısına ihtiyacı vardır,lütfen bu desteğimizi ve katkımızı sunmaktan geri durmayalım.


Kıymetli okurlarım Unutmayalım ve iyi bilelim ki uygulanan ve sahip çıkılan  her başarılı kurum,kuruluş  ve proje beraberinde daima yenilerini getirecektir,yeter ki bizler kentli olarak sahip çıkmasını bilelim.


Olgunlaşma enstitüsü' de  aynı anda bakırcılık'tan,sim sırma'ya kadar  yazılacak çok şey var ama birazını da siz okurlarıma bırakıyorum,kurumsal facebook ve internet adreslerinden takip edebilirsiniz.


Ben sizler adına bu güzide ve önemli kurumumuzun kapılarını araladım,sizleri içerisine girmeye, istifade etmeye   ve sahip çıkmaya davet ediyorum.


Haftaya yeni bir güzellikte ve konuda görüşmek ümidi ile..

YORUM EKLE

banner14

banner13