2. AMATÖR KÜMEDE HEYECAN BAŞLADI

2017-2018 Futbol Sezonu 2. Amatör Küme Ligi müsabakaları 11 Mart 2017 Pazar günü oynanan müsabakalar ile başladı.

2. AMATÖR KÜMEDE HEYECAN BAŞLADI

16 takımın 2 grupta mücadele ettiği ligde heyecanbaşladı. Renkli görüntülere sahne olan müsabakalarda 2 maç beraberliklesonuçlanırken 6 müsabaka ise farklı sonuçlarla noktalandı.

Kahramanmaraş’ta Büyükler Liginde futbolun tabanı olarakbilinen ve ilk kurulan takımların mücadele etmesi gereken 2. Amatör Lig haftasonu oynanan müsabakalarla başladı. 16 takımın iki grupta heyecana sahne olduğu3 puan almak isteyen ekipler kıyasıya mücadele etti.

A ve B Grubu olmak üzere 16 takımın kıyasıya mücadeleettiği 3 puan için sahaya çıkan 16 takım 8 müsabaka sonucunda 4 takım 1 puanalırken 6 takım 3 puanı hanesine yazdırdı.  İlk hafta sonunda A grubunda kazananKahramanmaraşBüyükşehir Belediye Gençlikspor, B Grubunda ise Ekberoğluspor ilkhaftayı lider bitirdi. 33 golün atıldığı 2. Amatör’de A Grubunda 15 golatılırken B Grubunda ise 18 gol kayıt edildi. A Grubunda beraberlik yaşanmazkenB grubunda ise 2 maçtan beraberlik sonucu çıktı. 2 gurupta en farklı sonuca iseKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlikspor 5-0 Erkenez Gençlikspor olarakkayıt edildi.

A GRUBU

2017/2018 Futbol Sezonu Kahramanmaraş 2. Küme BüyüklerLigi ilk hafta maçları oynandı. Büyükler Ligi 2.Amatör küme A grubunda, ArsanSümerspor, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve spor, Pazarcıkspor,Erkenez Gençlikspor, Onikişubat İdmanyurduspor, Hartlap Köyü Ali Doğanspor,Kahramanşehirspor, Maraşspor mücadele ediyor. Kahramanmaraş 2.Amatör Küme AGrubu’nda oynanan ilk hafta karşılaşmaları şu şekilde oluştu:

HARTLAP KÖYÜ ALİDOĞANSPOR 1-2 MARAŞSPOR

Kahramanmaraş 2.Amatör küme A grubunun ilk haftasında Maraşspor,Hartlap Köyü Ali Doğanspor'u 2-1 yendi. Belediye futbol sahasında oynananmüsabakada Maraşspor'da Berke Tambay'ın attığı gollere Hartlap Köyü AliDoğanspor Oğuzhan Göksu ile karşılık verdi, sahadan 2-1'lik sonuçla galipayrılan Maraşspor lige 3 puanla başladı.

ONİKİŞUBATİDMANYURDUSPOR 4 – 1 KAHRAMANŞEHİR

2.Amatör küme A grubunun ilk haftasında Onikişubatİdmanyurduspor, 9 kişi kaldığı müsabakada ligin yeni takımlarındanKahramanşehirspor'u 4-1 yenerek lige 3 puanla başladı.

Merkez 1 stadında oynanan müsabakada Onikişubatİdmanyurduspor'a 4-1'lik galibiyeti getiren golleri Mehmet Kalay (2),Abdurrahim Çevik ve Furkan Altıparmak atarken, ligin yeni takımıKahramanşehirspor'un tek golünü ise Mücahit Aslan kaydetti. Onikişubatİdmanyurduspor'da Zeki Can Deligöz ile Tevfik Aksak kırmızı kart görerektakımlarını 9 kişi bırakan isimler oldular.

PAZARCIKSPOR 0-2ARSAN SÜMERSPOR

2.Amatör küme A grubunun ilk haftasında Arsan Sümerspor,Pazarcıkspor'u deplasmanda 2-0 yenerek başladı. Pazarcık Celal Tekşen stadındaoynanan müsabakada Arsan Sümerspor, 2.Amatör kümenin tek ilçe takımı olanPazarcıkspor'u Mustafa Yiğit ve Tuğay Emre Öztaş'ın gollerini ile 2-0 yenereklige 3 puanla başladı.

ERKENEZGENÇLİKSPOR 0-5 KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR

2.Amatör küme A grubunun ilk haftasında ligin yeni takımıKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve spor, Erkenez Gençlikspor'u 5-0yenerek lige başladılar. Merkez 1 stadında oynanan müsabakada KahramanmaraşBüyükşehir Belediyesi Gençlik ve spor'a 5-0'lık galibiyeti getiren golleriÇoşkun Güney 2, İbrahim Karasu 2, Sefa Arsan kaydetti.

B GRUBU

2. Amatör Büyükler Ligi B grubunda Anadolu Gençlikspor,Edelerspor, Ekberoğluspor, Elmalarspor, Ferhuş Karacasuspor, Sağlıkspor,Kızılseki Gençlikspor, Karamanlıspor mücadele ediyor. B Grubu’nda ilk haftamüsabakalarında şu skorlar kayıt edildi;

KIZILSEKİGENÇLİKSPOR 3-3 ELMALARSPOR

Büyükler Ligi 2.Amatör küme B grubunun ilk haftasındaKızılseki Gençlikspor, Elmalarspor 3-3 berabere kaldı. Belediye futbol sahasındaoynanan müsabakanın ilk yarısında Elmalarspor Muhammet Kemik golü ile 1-0 önegeçti, Kızılseki Gençlikspor Veli Horosan ile 1-1'lik eşitliği sağladı,Elmalarspor Penaltından Salman Karakız'ın golü ile ilk yarıyı 2-1 önde kapattı.Kızılseki Gençlikspor Hanifi Armut ve Ahmet Tecil ile 3-2 öne geçse de,Elmalarspor'da Bayram Topal skoru 3-3 yaptı, maçta başka gol olmayınca maç 3-3sona erdi.

EKBEROĞLUSPOR 3-2SAĞLIKSPOR

2.Amatör küme B grubunun ilk haftasında Ekberoğluspor,Sağlıkspor'u 3-2 yendi.

Batıpark futbol sahasında oynanan müsabakanın ilk yarısıSağlıkspor'da Tuncay Yardım ve Ekberoğluspor'da Ayhan Alıcı'nın karşılıklıgolleriyle 1-1 sona erdi. Ekberoğluspor Ayhan Alıcı ve Veysel Çokkyiğit ile 3-1öne geçerken, Tuncay Yardım'ın golü Sağlıkspor'a yetmedi ve Ekberoğlusporsahadan 3-2 galip ayrıldı,  Sağlıkspor'daAhmet Demirci kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

EDELERSPOR 0-1KAHRAMANMARAŞ ANADOLU GENÇLİKSPOR

2.Amatör küme B grubunun ilk haftasında AnadoluGençlikspor, Edelerspor'u 1-0 mağlup etti. Batıpark futbol sahasında oynananmüsabanın ilk yarısında Anadolu Gençlikspor ile Edelerspor golü bulamadılar veilk yarı 0-0 sona erdi. Anadolu Gençlikspor'a Edelerspor karşısında galibiyetigetiren golü Alperen Alyans attı, Edelerspor'da Alpaslan Çevik kırmızı kartgörerek takımını 10 kişi bıraktı.

KARAMANLISPOR 3-3FERHUŞ KARACASUSPOR

Kahramanmaraş 2.Amatör küme B grubunun ilk haftasındaKaramanlıspor ile Ferhuş Karacasuspor 3-3 berabere kaldı. Batıpark futbolsahasında oynanan müsabakanın ilk yarısını Karamanlıspor 2-1 önde kapartırken,Karamanlıspor'un gollerini Hakan Çarıklı 2 ve Rasim Gözükara atarken, FerhuşKaracasuspor'un gollerini ise Muhammed Günaydın, Burak Kaya ve İlyas Demirdelenkaydetti.

(HABER VEFOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37