2. AMATÖRDE HEYECAN NEFES NEFESE!

Sezonun son dört karşılaşmasına girerken zirveye doğru nefes nefese koşular oluyor. A ve B grubunda oynanan karşılaşmalar ile devam ederken bir üst lig heyecanıyla takımlar yollarına doludizgin devam ediyorlar.

2. AMATÖRDE HEYECAN NEFES NEFESE!

 


A grubunda bir üst lige çıkan ilk ekip BüyükşehirBelediye Spor oldu. Takipçileri Arsan Sümer, Onikişubat İdmanyurdu ve Maraşsporhemen ardından geliyor. B grubunda ise her an her şeyin olabileceği mümkünmaçlara sahip 4 haftalık bir süreç gerçekleşecek. 5 takım ligde her an her şeyyapabilir. İlerleyen haftalarda sizlerde bu heyecana ortak olabilirsiniz. Bumaçlar kaçmaz.

 

ARSAN SÜMERSPOR1-1 ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

2.Amatör’de Üst sıraları ilgilendiren, Nefesleri kesenArsan Sümerspor-Onikişubat İdmanyurduspor futbol müsabakasında taraflar 1 puanarazı oldu. İlk yarı Rakibi Arsan Sümerspor karşısında ezici üstünlük kuranİdmanyurduspor aradığı golü bir türlü bulamadı. Pozisyon zenginliği yaşananmaçta Arsan Sümerspor oyun kontrolünü ele almayı başaramadı ve rakibikarşısında silik bir futbol sergiledi.İlk yarı 0-0 biten maçın 2. Yarısıizlenmeye değerdi. Arsan Sümerspor ilk yarıya nazaran daha derli toplu bir oyunoynamaya başladı ve aradığı golü de bularak 1-0 öne geçti. Bu andan itibarenoyundan kopmayan İdmanyurduspor kulübü geliştirdiği pozisyonlarla rakibinibunaltmayı başardı. Tam maç bitti denilen anda genç yetenek Ferdi Türk’ün kafaile ileri taşıdığı pozisyonda Mehmet Kalay topa vurarak ağlarla buluşturdu ve1-1 beraberlik yakalandı. Bu skorla iki takımda yerlerini koruyarak 2. Likyarışını son haftaya kadar taşıyacaklarının sinyallerini verdi.

 

KAHRAMANŞEHİRSPOR5-2 MARAŞSPOR

Ligin ekibi Kahramanşehir takımında hiçbir şey yolundagitmez iken bu hafta alınan sonuçla sürpriz yaparak haftanın takımı olmaya hakkazanan Kahramanşehir Spor haftanın da sürpriz skorunu elde etti. Maraşsporşampiyonluk provasıyla çıktığı karşılaşmada tam 5 gol yedi ve şok etkisioluşturdu. Tabi ki bu tek taraflı olmadı. Kahramanşehir bu fırsatlarıdeğerlendirdi ve 3 puanı kaptı. Belediye Futbol sahasında oynanan müsabakayıMustafa Ateş yönetirken, Ali Bozkurt ile Ahmet Toy yardımcı hakem olarak görevyaptı. 2.Amatör kümede A grubunda 10.haftanın maçında Kahramanşehirspor'a NossaMaraşspor karşısında 5-2'lik galibiyeti getiren golleri Mehmet Demircan (3),Cihat Karaslan ve Mücahit Arslan kaydetti, Maraşspor'un gollerini ise Alı Rızakaydetti. Bu sonuçla Maraşspor 21 puanda kalırken, Kahramanşehirspor isepuanını 6 yaptı.

 

KAHRAMANMARAŞBÜYÜKŞEHİR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR 6-1 HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR

Büyükşehir Belediye Spor artık bir üst lige doğru yolaldı gibi. 2.Amatör küme A grubundan 1.Amatör kümeye çıkmayı büyük ölçüdegarantileyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor, Hartlap KöyüAli Doğanspor'u 6-1 yenerek namağlup liderliğini sürdürüyor. BAtıpark Futbolsahasında Hanifi Vurucu'nun yönettiği müsabakada Şahin Yüzeroğlu ile MustafaTopal yardımcı hakem olarak görev yaptı. Oynanan müsabada KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Gençlik ve Spor’a galibiyeti getiren golleri Tugay Korkmaz(3), Osman Erdoğan Gözsüz, Abdurkadir Demirtaş ve Sefa Arsan kaydetti. Busonuçla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor, 30 puanlaliderliğini sürdürürken, Hartlap Köyü Ali Doğanspor ise 9 puanda yerinde saydı.

 

EDELER 2-0SAĞLIKSPOR

Kahramanmaraş Büyükler Ligi 2.Amatör küme B grubundaEdelerspor, Sağlıkspor'u 2-0 mağlup etti.

Çıkışa geçmek isteyen ekibiyle 5’de 5 parolası koyarakhaftaya başlayan Edeler Spor ilk aşamayı geçerek bütün maçları kazanarak birüst lig için şansını zorlamak istiyor. Yeni bir yapılanma süreci girerekyönetimi bu hafta değiştiren ekip gelecek yıllar adına bir dönüşüm projesigeliştirme yolunda ilerleyeceğe benziyor. Hafta sonu Merkez 1 Futbol sahasındaoynanan müsabakayı Abdülkerim Koca yönetirken, yardımcı hakem olarak Ramazan Güzel ile Metehan Ciğer görev yaptı. Edelerspor'a,Sağlıkspor karşısında 2-0'lık galibiyeti getiren golleri İsmail Kısa ile Halilİbrahim Müştekin kaydetti.  Bu sonuçlaEdelespor puanını 15 yaparken, Sağlıkspor ise 9 puanda kaldı.

 

 

 

KARAMANLISPOR 3-2ELMALARSPOR

Büyükler Ligi 2.Amatör küme B grubunda Karamanlıspor,Elmalarspor 'u 3-2 mağlup etti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Futbolsahasında oynanan müsabakayı Mustafa Barman yönetirken,  yardımcı hakem olarak Ahmet Toy ile TolgahanArslan görev yaptı. Karamanlıspor'a, Elmalarspor karşısında 3-2'lik galibiyetigetiren golleri Hakan Çarıklı, Murat Domurcukgül ve Bedri Aydın atarken,Elmalarspor'un gollerini ise Hanifi Karabörk Yunus Emre Yılmaz kaydetti. Busonuçla karamanlıspor puanını 21 yaparken, Elmalarspor ise 4 puanda kaldı.

 

FERHUŞ 2-2 ANADOLUGENÇLİKSPOR

2.Amatör küme B grubunda çekişmeli geçen müsabakadaAnadolu Gençlikspor ile Ferhuş Karacasuspor 2-2 berabere kaldı. Batıpark Futbolsahasında oynanan müsabakayı Furkan Kürşat Demirci yönetirken,  yardımcı hakem olarak Yahya Yenen ile MehmetEmin Barazi görev yaptı.

2.Amatör kümede B grubunda 10.haftanın maçında LiderFarhuş Karacaspor maçın hemen başında Hasan Bolat ile 1-0 öne geçti, AnadoluGençlikspor bu gole Mutlu ile cevap verdi, ilk yarı 1-1 sona erdi, ilk yarısıbüyük heyecana sahne olan maçta, ikinci yarıda aynı şekilde devam etti.Müsabakanın son bölümlerinde Anadolu Gençlikspor Halil İbrahim Dağ'ın golü ile2-1 öne geçsede,  Ferhuş Karacasuspor,Mehmet Ateşhan Ateştemur'un golü ile 2-2'lik eşitliği sağladı. Oyunun bir anbile durmadığı bu çekişmeli müsabakada Anadolu Gençlikspor ile FerhuşKaracasuspor 2-2 berabere kaldı. Bu sonuçla Ferhuş Karacasuspor puanını 22yaparken, Anadolu Gençlikspor ise puanını 18 yaptı.

 

EKBEROĞLUSPOR 6-1KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

Kahramanmaraş Büyükler Ligi 2.Amatör küme B grubunda Ekberoğluspor,Kızılseki Gençlikspor'u 6-1 mağlup etti. Batıpark Futbol sahasında oynananmüsabakayı Serkan Gürbüz yönetirken, yardımcı hakem olarak Mevlüthan Ertürkmen ile Ahmet Baltacı görev yaptı.2.Amatör kümede B grubunda 10.haftanın maçında Ekberoğluspor'a KızılsekiGençlikspor karşısında 6-1'lik galibiyeti getiren golleri Ayhan Alıcı [3], AhmetGüler, Abdul Latif Akıllı ve Mustafa Kızıl atarken, Kızılseki Gençlikspor'untek golünü ise Ahmet Tecir attı. Bu sonuçla Ekberoğluspor puanını 20 yaparken,Kızılseki Gençlikspor ise 2 puanda kaldı. (DERLEYEN:İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37