Askf’den Büyükşehire Hayırlı Olsun Ziyareti

Kahramanmaraş’ın Amatör Futboluna yön veren ASKF yönetim kurulu Kahramanmaraş Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mustafa Orak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Askf’den Büyükşehire Hayırlı Olsun Ziyareti

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Kahramanmaraş Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mustafa Orak, “Ben bu işin içinden gelen biriyim ve Sporun kalkınması için buradayım” ifadelerini kullandı. Yeni Göreve gelmesi ile Kahramanmaraş’ın sporuna yeni bir heyecan katan Kahramanmaraş Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mustafa Orak’a hayırlı olsun Ziyareti gerçekleştiren Spor Taban birliklerinin Ana çatısı olan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun Başkanı Ergün Önal, Yönetim Kurulu Üyelerinden Ekrem Karaoğlan, Abdurrahman Akbaba, Adnan Alagöz, Hasan Tandoğru, Hüseyin Eralp, İlker Yiyen, Ali Aydın, Ömer Kahveci ASKF Genel Sekreteri Hüseyin Eralp’in katıldığı ziyarette, Spor dalları başta olmak üzere Futbol enine boyuna konuşuldu, eski anılar paylaşıldı.

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

Kahramanmaraş futbolundaki sorunlar masaya yatırıldığı, koyu sohbetlerin yaşandığı eski futbolun yad edildiği ve birlik beraberliğin ön plana çıktığı hayırlı olsun ziyaretinde Amatör Branşta faaliyet gösteren Kulüplerini durumu, yönetimsel işlevi anlatılırken Kulübün yaşadığı sıkıntılarda ele alındı. Sahalarda Sporcu, Yönetim ve Hakem ilişkileri hakkında fikir alışverişi bulunulduğu koyu sohbette

birlik ve beraberlik ön plana çıktı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin 15. Yıldır Organize ettiği Yaz Spor okulları ve geleneksel hale getirdiği Amatör Spor Kulüplerine Malzeme yardımı, Otobüs tahsis, ve Katılım gibi Amatöre Nakdi destek gibi konuların görüşüldüğü ziyarette yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Amatörün sorunlarını bildiğini ve Amatör başta olmak üzere sporu kalkındırma çabası içerisinde olacağını dile getiren Orak, “Büyükşehir Belediyemiz kısıtlı ve zor günler geçiriyor. Zor bir yükün altındayız ve o zor gücü kaldırmak için var gücümüzle savaşacağız” ifadelerini kullandı.  

“SPOR CAMİASI BİR AİLEDİR, ONA SAHİP ÇIKALIM”

Kahramanmaraş futbolu ve sporunun ileri gitmesi konusunda bir olup kenetlenmenin büyük faydası olacağına inandığını ifade eden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Önal, “Biz Bu işe gönül veren sevdalı olan ve zamanını harcayan evinde çocukları ile vakit geçirmek yerine zamanını, parasını, maddiyatını düşünmeden bizlerle birlikte olarak bu işle gönül veren cefakar dostlarımla bir arada olmak güzel. Siz Kahramanmaraş Sporuna yıllardır Emek veren insanlardan bir tanesisiniz. Sizlerin yeni görevinizde başlarılar diler bize ne görev düşerse her zaman yanınızdayız. Kendi memleketimde gerçekten özlediğim bir tablo. Her gün bu tablo daha da güzelleşiyor. Bu birlikteliğinde daha iyi daha ileriye doğru sürmesi amacı ile daha güzel şeyler yapmak arzusundayız. Amatör demek Gönüllü yapılan işler demektir. Sağ olsun Büyükşehir Belediyemiz bizlerin yanında olmaya çalışıyor. Buradaki birlikteliğimizi ve beraberliğimizi daha uzun yıllar boyunca spor adamı olarak spora ve gençliğimize hizmet olarak vermekten kıvanç duyacağıma inanıyorum. Amatör futbol Aşk işi, gönül işidir. Seviyorsa bu işi amatör profesyonel fark etmez. Spor camiası bir ailedir. Biz kendimizi tanıtmamız bildirmemiz, ifade etmemi lazım. Bizim sizden, sizin bizden hiçbir farkımız yok. Yani hepsi bir birinin tamamlayıcısıdır. Burada hepimiz birbirimize destek çıkacağız ikili diyaloglarımızı sıcak tutacağız. Yanlış anlaşılmalara meydan vermeyeceğiz. Bir birimize sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullanarak birlik beraberliğin önemine değindi.

“HER ZAMAN İSTİŞARE İÇERİSİNDE OLALIM”

Spor Tabanlarının bir araya gelmesinde büyük rol oynayarak istişare toplantısı düzenleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mustafa Orak, bugün bu nazik ziyaretiniz beni çok onurlandırdı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. Büyükşehir Belediyemiz zor günler geçiriyor. Maddi konuda büyük sıkıntılar var. İnşallah bu sıkıntıları tez zamanda atlatacağız. Hatalardan ders çıkararak yolumuza devam ediyoruz. Sizlerde bu camianın içerisinden biri olarak bizlere eksiklikleri bildire bilirsiniz. Bizler sizlerle istişare içerisinde olmalıyız ki eksiklikler giderilsin” ifadelerini kullanarak sohbet ortamında yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonra ise hatıra fotoğrafı ile bu an ölümsüzleştirildi. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15