Aslan yeni yetenek peşinde!

Geleceğin yıldızlarını bulmak için seçmeler yapan Kahramanmaraşspor, gerçekleşen seçmelerde alt yapıya yeni yetenekler kazandırdı.

Aslan yeni yetenek peşinde!

2.ligde mücadele eden Kahramanmaraşspor'da yeni sezon öncesi Profeyonel A takım ve alt yapı seçmeleri geçtiğimiz gün sona ermişti. 2019-2020 Futbol sezonuna iyi bir kadro kurma hedefi ile yola çıkan 2. Ligde mücadele edecek olan temsilcimiz Kahramanmaraşspor, yeni sezonda da boy gösterecek. Hanefi Mahçiçek Stadyumunda gerçekleşen seçmelere 200’ün üzerinde birçok yaş kategorisinde sporcu katılım sağladı. Çevre illerinde katılım sağladığı seçmeleri Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, Kahramanmaraşspor Antrenör Osman Bozkurt, Kulüp Müdürü Mehmet Tıraş, seçmelere katılan oyunculara yakın ilgi göstererek yetenek avına çıkıp müsabaka atmosferini yaşadılar. Alt yapıya ağırlık vererek, geleceğin yıldızlarını yetiştirme planları yapan Kahramanmaraşspor bu doğrultuda yaptığı seçmelerle birlikte, geleceğin genç yetenekli yıldızlarını aradı. Kulüp Teknik heyeti not aldığı isimler arasında tecrübeli sporcular alt yapıya kazandırılarak Kahramanmaraşspor forması giyecek.

“TÜRKİYE’DE İLK OLABİLECEK SEÇMELER YAPTIK

A takıma ve alt yapıya yönelik seçmeler yaptıklarını da anlatan Ceyhan, “Bu arada biz her ihtimale karşı A takıma ve alt yapıya yönelik seçmeler yaptık. Türkiye’de belki de bir ilki yaptık, bir hafta boyunca süren bir seçmeler oldu. Şehir dışından da gelen gençler oldu, onları da misafir ettik ve bir hafta boyunca ilgilendik. Çocuklar 14-15 saatlik yoldan geliyorlardı, hemen maça çıkıyorlardı 10 dakikada elenip gidiyorlardı. Böyle olsun istemedik, çocuk belki de yetenekliydi, bunu görmek istedik. Her futbolcuya en az iki üç maç yapabilme imkanı verdik. Bunu dev takımlar bile yapmıyor, belki de ilk olduk” dedi. (HABER: İLKER YİYEN) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15