Bal Takımları İddaa Programına Girebilir

Kahramanmaraş'tan 2 takımla mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2019-2020 sezonunda TFF Amatör Spor Kurulu İddia programına girmesi için harekete geçti.

Bal Takımları İddaa Programına Girebilir

Bal Ligi kurulduğu ilk sezon Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor ve Elbistanspor’un birlikte mücadele ettiği ligde Belediyespor 3. Lige yükselmeyi başarmıştı. Bu süreç içerisinde kent merkezinden hiçbir takım Bölgesel Amatör Lige yükselmedi. Bu sezon ise 2 takımla Kahramanmaraş’ı temsil edecek olan 1920 Maraşspor ve Elbistanspor Bölgesel Amatör Ligde boy gösterecek. iki takımdan biri şampiyon olursa Kahramanmaraş  il şampiyonu BAL’a direk giriş yapacak. Profesyolelliğe imza atam Kahramanmaraş takımı olmazsa Ligi iki takım arasındaki sıralamada 2. Sırada bitiren takımda küme düşme potasında olmazsa Kahramanmaraş il şampiyonu ile play-out maçı oynayacak. Bölgesel Amatör Lig başlamadan önce harekete geçen TFF Amatör Spor Kurulu ve TASKK Başkanı Ali Düşmez, ligden düşme ve yükselme konusunda bir iyileştirme yapmak için çalıştıklarını ve aynı zamanda 2019-2020 sezonunda Amatör Spor Kurulu İddia programına girmesi için harekete geçtiklerini ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu üyesi ve aynı zamanda Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, Bölgesel Amatör Lig başlamadan önce önemli açıklamalarda bulundu.

Bölgesel Amatör Lig'in duygusal bir lig olduğunu, bu yüzden her ilde olması gerektiğini belirterek 81 ili kucakladığını belirten Ali Düşmez, ligden düşme ve yükselme konusunda bir iyileştirme yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Türkiye Kupası ön eleme turunda mücadele edecek Bölgesel Amatör Lig ekiplerinin maçlarının İddaa programında yer alması için çalıştıklarını vurgulayan Ali Düşmez, "Türkiye Kupası'nda mücadele eden Bölgesel Amatör Lig takımlarının İddaa'da yer alması konusunda çalışıyoruz. Ancak havuz olacak, toplanan para tüm takımlara bölüştürülecek. Doğrudan kulüplere aktarılmayacak. Bu işi becerebilirsek havuzda para birikecek ve biriken paralar tüm takımlara eşit dağıtılacak" ifadelerini kullandı.

“HER ZAMAN ULAŞILABİLİR OLMUŞUZDUR”

Aynı zamanda TASKK Başkanı da olan Ali Düşmez, "Futbolun içinden gelmiş biriyim, tüm sıkıntılarınızı biliyorum. Ama şunun bilinmesini isterim; amatörlerin hakkı 2008'den beri çok daha üst düzeyde savunuluyor. Ama ihtiyaçlar sonsuz, imkanlar kısıtlıdır. Bizler elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Kanun Hükmünde Kararname ile sahalardaki sağlık sorununu çözdük. Bu ciddi bir adımdır. Bugüne kadar yapılmayan bir şeyi de yaptık. Son yıllarda ben ve arkadaşlarım amatör camialarda her zaman ulaşılabilir olmuşuzdur. Benim telefonum her zaman açıktır. İstediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bana olmasa da yardımcılarıma da ulaşabilirsiniz" diye konuştu. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15