BERİT DAĞCILIK KEŞ DAĞINDA YAZICIOĞLUU'NU ANDI

Berit Dağcılık Kulübü başkan yardımcısı Mustafa Kara, ‘Keş Dağları sevdamız, yürek sancımız, bitmeyen kinimiz, ilelebet sürecek davamız’ diyerek’ 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında hayatını kayıp eden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu andı.

BERİT DAĞCILIK KEŞ DAĞINDA YAZICIOĞLUU'NU ANDI

Berit Dağcılık kulüp sporcusu Mustafa Kara ve sporcularMuhsin Yazıcıoğlu anısına 25 Mart tarihinde Keş dağına tırmanarak Türk Bayrağıdalgalandırdı. BBP Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu 9'üncü Ölüm yıldönümü nedeniyle helikopterin düştüğü Kahramanmaraş Keş Dağına KahramanmaraşBerit Dağcılık Kulübü ve Sivas Sivdağ Dağcılık Kulübü Merhum MuhsinYazıcıoğlu'nu anmak için Kahramanmaraş'ın en yüksek ikinci dağı Keş Dağı'na2500 rakım zirveye tırmanarak Türk bayrağını dalgalandırdılar. Helikopterindüştüğü noktada Türk Bayrağı açıp İstiklal Marşı okuyan dağcılar, ardındanYazıcıoğlu ve birlikte hayatlarını kaybedenlerin ruhu için Kuran-ı Kerimokudu.                                                                 Kahramanmaraş BeritDağcılık Kulübü Üyesi Mustafa KARA merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun 9'üncüyıldönümü kapsamında Kahramanmaraş Göksun ilçesine bağlı Keş Dağına 9 yıldırazim helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin başkan ve hayatını kaybedenarkadaşları anısına Keş dağına tırmanıp saygı duruşu ve istiklal marşı okuyupve Kuran-ı Kerim okuyup duvarlar eşliğinde tekrar zirveden inişimizigerçekleştiriyoruz tüm aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum vemekanları cennet olsun.

KARA DAĞATIRMANMAYI ÇOK SEVİYOR

Uzun Zamandır Dağcılıkspor’u ile uğraşan Dağcı MustafaKara, 9 Yıl Önce hayatını kayıp eden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu veberaberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği Keş Dağı'na çıktı.

Daha önce Bir Kulüp Bünyesinde sportif faaliyetinisürdüren Mustafa Kara Dağlarda dolaşmayı sevdiği için boş zamanını dağcılıksporunu ferdi olarak yürütürken 25 Mart 2009 tarihinde Helikopter kazasındayaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 9′uncu yılındaanılırken Tecrübeli Dağcı’da Keş Dağı zirvesine çıkarak Türk Bayrağını zirveyedikti ve 2009 yılında Kazanın yaşandığı noktada hayatını kaybedenlerin anısınadualar etti. (HABER: İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15