“Desteğe ihtiyacıkmız var”

Kahramanmaraşspor’un Taraftarlardan Sorumlusu Yöneticisi Hacı Mehmet Gündeşli, Her kesimin takıma sahip çıkmasını gerektiğini savunarak, ‘bu desteğe ihtiyacımız var’ dedi.

“Desteğe ihtiyacıkmız var”

Spor Toto 2. Lig’in start alması ile birlikte bu sezon 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele edecek olan Kahramanmaraşspor ilk maçında kötü başlangıç yapması ile moralleri bozulmuştu. 2019-2020 sezonunda TFF 2.lig Kırmızı gruptaki ilk maçında Utaş Uşaksporkarşısında sahadan 1-0 yenik ayrıldı, son iki sezonda lige kötü başlayan Kahramanmaraşsporsezona mağlubiyetle başladı. Kırmızı Gruptaki iç sahadaki ilk maçınıAnkara Demirspor’a karşı yapacak olan Kahramanmaraşspor’da Taraftarlarda sorumlu Yönetici Hacı Mehmet Gündeşli,  Her kesimin takıma sahip çıkmasını gerektiğini savunarak, ‘bu desteğe ihtiyacımız var’ dedi. Gündeşli Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen’e yaptığı açıklamada oluşan oluşumdan da bahsederek Kahramanmaraş’ın bulunduğu durum kente yakışmıyor dedi.

İşte Gazetemiz Yazı işleri Müdürü İlker yiyen ile Kahramanmaraşspor taraftarlardan sorumlu Hacı Mehmet Gündeşli arasına geçen röportajdan ayrıntılar;

-50’inci yıla dayalı çalışmalar var mı?

Her türlü etkinliklerini yapmaya var edeceğiz. Bunun içinde Edeler Gurubu Başkanı Sayın Halil Yaman’a dedik ki ya bir bayrak şeyi başlatalım önce. İl kampanya bayrakla başladı şehrimizde. Çünkü seyir edilsin, bir uyanış olsun, bir güzellik olsun. Bunun yanında Belediye başkanlarımızı, iş adamlarımızı, bürokratlarımızı herkesi görmek istiyoruz. Bu şehir hepimizin, hatta başkanımızda 4 yıldan beri beraberiz çok üzülüyoruz çünkü tek biz varız yanında. Bizlerinde gücü hep taraftar gücü başka bir gücümüz yok. Gönül sevdamız var, maddi gücümüz olsa ne belediye başkanlarına selam filan yapmayız. Sonuçta size de büyük bir görev düşüyor, biz yarın bir gün okullarda etkinliklere başlayacağız, başkanlarımızın planları var. Bundan sonra her şeyi paylaşacağız sizlerle artısı eksisi ile ne varsa piyasada. Bu şehir her şeye layık, bu taraftarımız her şeye layık güzel bir şekilde takım kurmak ister ama tek başına olmuyor bu iş.

-Şampiyonluk projesi de bu proje kapsamında mı?

Tabi onu hep istiyoruz. Ama tek başına ancak bu takım dualar ile bir yerlere gelebilir. Tek başına olan budur, biliyorsunuz futbol maddi güç isteyen, dua isteyen ve taraftar isteyen bir şey.  Biz taraftarlar olarak hep kulübümüzün yanındayız. Doğruları gördükçe daha da çok onurlanıyoruz, tabi biz bunu hep içimizden en büyük şekilde olmasını istiyoruz. Olmazsa da Allah-u Teâlâ’nın bir şeyi bu futbol, maddi güç olmazsa olmuyor. Burada büyüklerimize büyük iş düşüyor. Onların desteğini bekliyoruz. İlerde de zaten paylaşacağız sizlerle.

-Bu konu ile ilgili sıcak temas kuruldu mu?

Zaten her konuda maddi manevi taraftarımız destek de bulundu. Hala kulübümüzde destekte bulunmak isteyen iş adamlarımız olacaktır umudundayım. Kahramanmaraş’ın etkinliklerini başlatmış olacağız. İş adamlarımızın sahip çıkmasını istiyoruz. O çevremizin güzide insanlarından biri, Belediye başkanımız zaten belli aşamalar da destek çıkıyor. Yani biz hepsini aramızda görmek istiyoruz. (RÖPORTAJ: İLKER YİYEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15