Düzce’den çokkeser’e kanca!

3. Lig ekibi Düzcespor Kahramanmaraş takımlarıyla birçok başarıya imza atan Fethi Çokkeser ile görüşmede…

Düzce’den çokkeser’e kanca!

Kahramanmaraş takımlarıyla birçok başarıya imza atan Fethi Çokkeser, 3.ligde mücadelede eden Düzcespor ile dirsek temesında. 59 yaşındaki Kahramanmaraşlı teknik adam daha önce Kahramanmaraşspor, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor (1920 Maraşspor), Yeni Diyarbakrıspor, TavşanliLinyitspor gibi 3. Lig takımlarında görev yapmıştı.Başkan Orhan Aydın’ın 2 hafta önce 4 yönetici ile birlikte istifa ettiği Düzcespor’da yönetim neredeyse her gün farklı bir teknik adamla görüşüyor.

Her Gün Farklı Bir Teknik Adamla Görüşüyor

Düzcespor’daBaşkan Orhan Aydın’ın 2 hafta önce 4 yönetici ile birlikte istifa ettiği Düzcespor’da yönetim neredeyse her gün farklı bir teknik adamla görüşüyor. Kasasında bir kuruş paranın bulunmadığı, başkanlık koltuğunun boş olduğu Düzcespor’da yönetimin cebinde para olmadan yeni başkanı beklemeden farklı teknik adamlarla görüşmesi tepki topluyor.

Yeni Gelen Başkan Tespit Etsin

Düzcespor yönetiminin kağıt üzerinde olduğu bir gerçek. Yönetimde para verecek isim yok, yönetimin elinde de para yok. Tüm bunlara rağmen yönetimin transfer tahtasını açmak için çaba göstermesi gerekirken sanki sezon sonuna kadar yönetimde kalacakmış gibi teknik adamlarla görüşmesi, transfer çalışmalarına başlaması tepki topluyor. Yönetimin yapması gereken en kısa sürede transfer tahtasının açılmasını sağlamak ve ardından hemen kongreye gitmek ve yeni yönetimin oluşmasını sağlamak. Başkan Teknik Adamı İstemez Se

Düzcespor yönetimi farklı teknik adamlarla görüşüyor. Bu isimlerden biri ile anlaşılması ve yeni başkanın bu isme sıcak bakmaması durumunda şimdiki yönetimin iş başına getirdiği teknik adam kağıt üzerinde olacak. Şimdiki yönetimin anlaştığı teknik kadrosu yeni başkan ve yönetim istemezse her şey boşu boşuna yapılmış olacak.

İşte Konuşulan İsimler

Düzcespor basın sözcüsü Hasan Kaya kulübün resmi sosyal medya hesabından Nurettin Koç, Cengiz Seçsev ,Mehmet Akbulut ve İsmail Cem Canbaz ile görüşmelerin yapıldığını açıkladı. Spor kamuoyunda bu isimler dışındaki farklı teknik adamlarla da görüşmelerin yapıldığı konuşuluyor. İşte Düzcespor’da yönetim bizzat yada telefonla görüştüğü teknik adamlar.

SADİ TEKELİOĞLU

Görevinden istifa eden Düzcespor eski kulüp başkanı Orhan Aydın Sadi Tekelioğlu ile yıllık 750 bin liraya anlaştığını ve bu teknik adamın parasını kendi cebinden vereceğini basın toplantısında açıklamıştı. Tekelioğlu Düzcespor hayal oldu.

NURETTİN KOÇ

1958 Düzce doğumlu Nurettin Koç başarılı bir futbol hayatı yaşadı. 43 kez milli takım forması giyen Nurettin Koç  Boluspor, Ankaragücü, Galatasaray, Adanaspor, İskenderunspor, Düzcespor, Düzce Kervan Doğsanspor, Zeytinburnuspor, Erdemir Ereğlispor ve Maltepspor’da oynadı. Nurettin Koç yardımcı antrenör olarak Babaeskispor, Kepezsspor, Düzcespor (1999-2000 sezonu Düzcesporliğe katılmadı) Yalovaspor, İzmirspor,Yozgatspor, Bucaspor,Şanlıurfaspor ve Göztepe takımlarında çalıştı. Nurettin Koç son 2 sezondur Adanaspor’da sportif direktör  olarak görev yaptı.

FETHİ ÇOKKESER

1959 Kahramanmaraş doğumlu Fethi ÇokkeserKahramanmaraşspor,Diyarbekirspor (27 maç),1920 Maraşspor(17 maç),Tavşanlıspor( 10 maç),Cizrespor(12 maç),KaraçabeyBirliksspor(17 maç),Cizrespor 2010 (17 maç) ve Tepecik spor( 5 maç)’da görev yaptı.

MEHMET AKBULUT

1966 İstanbul doğumlu Mehmet Akbulut  antrenör olarak sırasıyla Sıvasspor,TürkTelekomspor,Alanyaspor, Türk Telekomspor,Alanyaspor, Fatsa Belediyespor,Körfez Spor kulübü,Ankara Demirspor ve Altındağ Belediyespor takımlarında görev aldı. Mehmet Akbulut son 2 sezondur Altındağ Belediyespor’u çalıştırıyor.

CENGİZ SEÇSEV

1960 Eskişehir doğumlu Cengiz Seçsev, sırasıyla Yozgatspor, Bilecikspor,Eyüpspor, Eskişehir Şekerspor,Belicikspor, Eskispor, Bilecikspor,Kütahyaspor, Tavşanlı Linyitspor,Bak spor kulübü,Tarsusİdmanyurduspor, Nigde Anadolu Futbol Kulübü,Tarsusİdmanyurduspor,BatmanPetrolspor ve Düzcespor takımlarında görev aldı. CenrgizSeçsev 2016-2017 futbol sezonunda Düzcespor’da son 3 maçta görev almıştı.

İSMAİL CEM CANBAZ

1977Muğla doğumlu İsmail Cem Canbaz  antrenör olarak sırasıyla Bodrum Belediyesi Bodrumspor,Sakaryaspor,Muğlaspor,SultanbeyliBelediyespor ve Fatsa Belediyespor takımlarında görev aldı. Genç teknik adam geçtiğimiz sezon Fatsa Belediyespor’da  yaklaşık3 ay görev  yaptı. ÖZGÜR ORAL

Düzce futbolunun tanınmış isimlerinden biri olan Özgür Oral 1965 yılında Düzce’de doğdu. Düzcespor alt yapısında yetişen Özgür Oral Doğsanspor’da ve Türk Hava yolları takımlarında  profesyonel olarak forma giydi UEFA A diplomasına sahip Özgür Oral antrenör olarak Düzcespor ve Düzce Belediyespor takımlarında görev aldı.

EMRE BAYKAL

1982 Düzce doğumlu Emre Baykal futbola Aydınpınar alt yapısında başladı. Sırasıyla Fenerbahçe, Uşakspor, Boluspor, Akçakocaspor, Düzcespor, Düzce Belediyespor, Serdivanspor, BeyköyBelediyespor, Düzce İdmanyurduspor, Düzce Belediyespor ve Çilimli Belediyespor forması giyen teknik adam antrenör olarak Düzcespor ve Çilimli Belediyespor’da görev yaptı. Emre Baykal 8 kez U15 milli takım forması giydi. Emre Baykal yönetim kurulu tarafından Duman’ın istifasının ardından teknik sorumlu olarak Düzcespor’da görev yaptı. Emre Baykal geçtiğimiz sezon kısabir süre KaynaşlıBelediyespor’da görev aldı.

MUSTAFA YILDIRIM

 1962 Düzce doğumlu Mustafa Yıldırım Beyköyspor, Kaynaşlıspor, Çilimlispor ve Burhaniyespor takımlarında amatör, Düzce Doğsanspor, Kastamonuspor’da profesyonel olarak futbol oynadıktan sonra, antrenörlük hayatına başladı. Burhaniyespor ile ilk antrenörlük deneyimini yaşayan Mustafa Yıldırım, Düzce Belediyespor’un ardından 2009-2010, 2010-2011 ,2014-2015 ve2015-2016 sezonlarında BeyköyBelediyespor, 2011-2012 futbol sezonunda Düzcespor ve 2013-2014 futbol sezonunda Safranboluspor’da görev aldı. Yıldırım 2017-2018 futbol sezonunda Elmacıkspor’da görev almıştı. Mustafa Yıldırım yaklaşık 5 yıl Düzce Öncü TV’de spor müdürlüğü görevinde bulunmuştu.Yıldırım geçtiğimiz sezon son 8 maçta Bolu süper amatör takımlarından Geredespor’u çalıştırmıştı.

DİĞER KONUŞULAN İSİMLER

MURAT ŞHABE

1970 Düzce doğumlu Murat Şhabe futbola Düzcespor alt yapısında başladı. Sırasıyla Bilecikspor, Düzcespor, Boluspor (1996-19971997-1988) Düzcespor, Kuşadasıspor, Düzcespor, Kırşehirspor (2000-2001) ve Burhaniyespor formaları giydi. Futbol bıraktıktan sonra Hamidiyespor, Hacıyakupspor, Düzce Belediyespor, Düzcespor (2014-2015 –göreve sonradan geldi .Düzcespor bölgeselden üçüncü ligi çıktı. Çilimli Belediyespor, Devrek Belediyespor takımlarında görev aldı.

NEDİM AKBULUT    

Nedim Akbulut 1973 yılında Düzce’de dünyaya geldi. Nedim Akbulut futbola Boluspor’da başladı. Tecrübeli teknik adam futbolcu olarak sırasıyla Boluspor, Eyüpspor, Alibeyköyspor, Düzcespor (2003-2004), Kartal Belediyespor, Çorluspor ve Bilecikspor formaları giydi. Futbolu bıraktıktan sonra antrenörlüğe başlayan Nedim Akbulut, Düzcespor, KaynaşlıBelediyespor, BeyköyBelediyespor, Modafenspor, BeyköyBelediyespor, KaynaşlıBelediyespor ve Çilimli Belediyespor takımlarını çalıştırdı.

DOĞAN OSMANLI

1967 Manisa doğumlu Doğan Osmanlı 1995-1996 futbol sezonunda Düzcespor formasıyla gol kralı oldu ve Düzcespor o sezon üçüncü ligden ikinci lige çıktı. Doğan Osmanlı teknik adam olarak sırasıyla Afyonspor,İstanbulGüngörenspor,Konya Anadolu Selçukluspor,Aydınspor 1923,Kuşadasıspor takımlarında çalıştı.  

ENSAR ACAR

1968 Erzurum doğumlu Ensar Acar futbolcu olarak 1991-1992-1992-1993,1993-1994 futbol sezonlarında Düzcespor’da oynadı. Düzce’nin damadı olan Ensar Acar teknik adam olarak Maltepespor, Gebzespor,Düzcespor ( 2008-2009 futblol sezonu Bal Ligi-yardımcı antranör) Maltepespor, Gebzespor,Karspor,DarıcaBayramoğluspor,Çayırovaspor,Kartalspor,NevşehirBleediyespor,Bayburt Özel İdarespor,24 Erzincanspor,YeniOrduspor, Nevşehir Belediyespor takımlarında görev aldı.

KAHRAMANMARAŞLI FETHİ ÇOKKESER’İN TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ

Telekomspor’u şampiyon yapan ve Kümbetspor ile Maraş Gençlikspor’u ise 2.Amatör’den 1.Amatör’e çıkartarak altyapı hocalığı görevinde de bulunan Fethi Çokkeser’in yurt dışı macerası ise 2006 yılında başladı. Fas’ın 6,5 milyon nüfuslu ilinin Tanger Takımı’nda 5 ay teknik menajer olarak çalışan ve 12. sırada aldığı takımı 6. sıraya yükselten Fethi Çokkeser, 2007’de de yine Fas’ın 2,5 milyon nüfuslu yerleşim biriminde Agadir'i 6 ay çalıştırdı. 2007 sonunda tekrar Türkiye’ye gelerek memleketi Kahramanmaraş’a döndü. 2010 yılında FV Kahramanmaraşspor'a geçti.2010 yılında Kahramanmaraş Belediyespordan gelen teklif üzerine Kahramanmaraş Belediyespor u çalıştırmaya başladı. 2012 yılında Kahramanmaraşspor'un başına başına geçen Çokkeser en önemli başarısına burada imza attı. Kahramanmaraşspor'u 2. Lig'den 1. Lig'e çıkaran Fethi Çokkeser 2013 sezonunun başında Kahramanmaraşspor kulübünün başkanı Feridun Kolat ile yaşadığı anlaşmazlık sonucu Kahramanmaraşspor ile yollarını ayırdı. Daha sonra ise Yeni Diyarbakırspor ile anlaştı. 1 sezonu burada tamamlayan Çokkeser, daha sonra ise Tavşanlı Linyitspor ile anlaşmıştı. (DERLEYEN: İLKER YİYEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15