Fırtına Ders Verdi 1-0

Geçen Hafta rakibinin sahaya çıkmamasından dolayı sezona hükmen galibiyetle başlayan Temsilcimiz 1920 Maraşspor bu hafta rakibine ders verdi.

Fırtına Ders Verdi 1-0

Bölgesel Amatör lig 2.gruptaki temsilcimiz 1920 Maraşspor ligin 15.haftasında Dersim 62 spor'a konuk etti. 1920 Maraşspor Bölgesel Amatör lig 2.grupta 15.haftanın maçında ligde zirve mücadelesi veren Dersim 62 Spor'u konuk ettiği maçta penaltıdan Mehmetr Akif Alıcı ile golü buldu.

Geçen Haftayı maç yapmadan Hükmen galibiyete ulaşan 1920 Maraşspor Bu hafta ise daha önce 1920 Maraşspor gibi Profesyonel olmuş ve geçen yıl istenilmeyen olaylardan dolayı tekrar BAL’a dönüş yapan Dersimspor ile karşı karşıya geldiği maçta tek gol çıktı. Kahramanmaraş Temsilcisi ise bu hafta 2. yarıya iyi başlayıp iyi bir yol kat etmeyi planlıyordu. Dere arasında transfer yapmayan Kahramanmaraş Temsilcisi bu hafta toparlanıp Ders verme çabası içerisinde tek gol bulup Dersimi eli boş gönderdi. Karşılaşmayı Batman Bölgesinden Nurullah Kırbaş, Pelda Tekin, Metin Ekren hakem üçlüsü yönetti. 1920 Maraşspor bu galibiyetle 28 puan’a ulaşırken,  Dersim 62 Spor ise 30 puanda kaldı.

MÜSABAKADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR;

İLK YARI;

Dk1 Hanefi Mahçiçek Stadyumundaki mücadeleye ev sahibi 1920 Maraşspor'un vuruşu ile başladı.

Dk9 Sefa Aktepe kullandığı köşe vuruşuna düzgün bir vuruş yapan Bünyamin topu az farkla üstten auta gönderdi.

Dk11 Dersim 62 Spor ekibinde Vural sol kanattanbindirdi ve ceza alanına yakın alandan topu içeriye kesti. İçeride Defansın arkasına sarkan topu Muhammet kalecinin sağından yandan auta gitti.

Dk16 Uzun topla yüklenen Dersim 62 Spor ekibi Eray’la ceza alanına girdi defans ise topu yatarak kornere çeldi. Kornerden ise cevap çıkmadı.

Dk19 Dersim 62 Spor ekibi Sağ kanattan içeri gönderilen topa çıkan Bulut içeri aktardığı topa sahiplenen Turan bekletmeden vurmak istedi top Abdullah’a çarparak kornere gitti. Sol kanattan kullanılan kornerde ise defans topu uzaklaştırmasını bildi.

Dk18 EvsahibiekipteSefa’nın indirdiği topa harika bir vuruş yapan Bünyamin topa dokunmak istedi top defansa takıldı.

Dk21 Sol kanattan gelişen Dersim 62 Spor ekibinde Bulut uzun topla defansın arkasına top attı. Uzun top sonucunda kaleci ile karşı karşıya kalan Ahmet sert şutu az farkla yandan auta çıktı. 

Dk23 Evsahibi ekip 1920 Maraşspor'da kazanılan serbest vuruşta Mehmet'in vuruşu direkten döndü.

Dk27 Gelişen 1920 Maraşspor atağında Sefa’nın aşırtmak istediği topa ceza alanında dokunan kaleci topa elle müdahalesi sonucunda mutlak gol pozisyonunu önledi.

Dk30Evsahibi ekip1920 MaraşsporSol kanattan atağa çıktı Mehmet Akif’in içeri gönderdiği topa Mehmetçıktı ve sert şutunda top yandan auta gitti.

Dk33 Sağ kanattan bindirme yapan 1920 Maraşspor’da Mehmet topu ceza alanına aktardı. Ceza alnında topu alan Bünyamin savunmayıda aştı sert vuruşunda top yanfilelerle buluştu.

Dk36 Ani gelişen 1920 Maraşspor atağında Abdullah topu bindirme yapan İlker’e gönderdi ilker topu kontrol etti ve Bünyamin’e aktardı Bünyamin isetopu yan ağlara taktı.

Dk37 Orta sahadan gelişen Dersim 62 Spor atağında Can topu sürüyerek ceza alanı çaprazına kadar topu taşıdı ve içeri ortasını gönderdi. İçeride topu karşılayan Eyüp topu düzlemek istedi defans topa ayak koyarak topun yönünü değiştirdi.

Dk43 sol kanattan kazanılan serbest vuruşta Sefa topu aşırtarak topu filelerle buluşturmak istedi. Top baraja takıldı.

Dk45 İlk yarıda gol sesi çıkmadı ve ilk yarı 0-0 tamamlandı.

İKİNCİ YARI;

Dk46 Müsabakanın 2. Yarısına konuk ekip Dersim 62 Spor’unvuruşu ile başladı.

Dk 49 Konuk ekipte Sağ kanattan bindirme yapanAbdulkerimiçeri indirdi. Ferhat ise Emre’nin önüne kesti.Ferhat’ınverdiği pasa düzgün vuran  Emre ise topu az farkla auta gönderdi.

Dk52 Sol kanattan bindirme yapan Dersim 62 Spor ekibinde Abdulkadir’in hamlesi ile ceza alanında organize oldu veEyüp’ün topla buluşması ile gole çok yaklaştıama gol vuruşu etkisiz.

Dk54 Dersim 62 Spor ekibinde Yasin orta alandan içeri aktardığı topta 1920 Maraşspor savunması uzaklaştırmaya çalışırken karambole düşen topa Abdulkerim sert vurdu top kalecide kaldı.

Dk55 Sağ kanattan bindirme yapan 1920 Maraşspor’da Mehmet Ballı topu ceza alanının içerisine ortaladı. Topla buluşan Bünyamin topa dokunmaktop auta gitti.

Dk59 Orta sahadan gelişen 1920 Maraşspor atağında İlkerceza yayının üzerine gönderdiği topa çıkan Bünyamin topu kontrol etmek istediBünyaminden önce defans topu uzaklaştırdı.sola aktarılan topu kazanan Volkan Süer topu kazandı ve ceza alanına girdi ve kalecinin sağından top auta attı.

Dk61 Sol kanattan Dersim 62 Spor Eyüp ile ani atağa çıktı. Eyüp pasını Ferhat’a gönderdi. Ferhat ise bekletmeden topa sert bir şekilde dokundu top az farkla üstten auta gitti.

Dk63 Dersim 62 Spor ekibinde Ceren sol kanattanbindirdi ve ceza alanına yakın alandan topu içeriye kesti. İçeride Defansın arkasına sarkan topu auta gitti.

Dk65 Sağ kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında Sefa topu içeri gönderdi. Mehmettopa çıktı top kaleciden oyuna döndü. Geriden gelen Bünyamin topu boş kaleye göndermek istedi. uzaktan koşarak gelen Bünyamin topa dengesiz vurdu ve top üstten auta gitti.

Dk69Dersim 62 Spor ani atakla 1920 Maraşspor kalesine yüklendi. Emre’nin ceza alanında kaleye gönderdiği top defansa çarptı. Defanstan topu alan Baran ceza alanında açık aradı ama defansın engelini aşamadı. Boşa kaçan Baran’a topu bırakmak istedi, kısa topuna defans ayak koydu.

Dk70 Sağ kanattan bindirme yapan Dersim 62 Spor ekibi Can topu Emre aktardı. Ferhat  içeri girdi ve topa sert vurdu kaleci yatarak topun sahibi oldu.

Dk72 Sol kanattan gelişen 1920 Maraşspor yüklendi. Bünyaminle gole yaklaşan 1920 Maraşspor’da Bünyamin ani bir atakla topu auta gönderdi.

Dk74 Sağ kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında Mehmet Akif topuVolkan’a gönderdi. Volkan topu bindirme yapan Sefa’ya gönderdi. Sefa ise pası alarak içeri doğru yöneldi ve ortasını yaptı. Ortaya doğru topa çıkan Bünyamin kaleci ile karşılaştığı pozisyonda topa kaleci çıktı ve topu kontrol altına aldı.

Dk83 Sol kanattan bindirme yapan Dersim 62 Spor ekibinde Yasin topu Can’aaktradıCan ise içeri girdi ve kalecinin sağından topu üstten auta gönderdi.

Dk85 Sağ kanattan bindirme yapan 1920 Maraşspor’daİlker topu Orta sahaya çıkardı. Orta sahada Mehmet Ballı topu kontrol etti ve ceza alanınaSefa’ya aktardı Sefa ise bekletmeden vurdu ve top defansa çarparakBünyamin’in önüne düştü. Bünyamin ise topa hamle yaptı ve ceza alanın içerisine girdi.

Dk89 Her iki takımında mücadelesi sonucunda 1920 Maraşspor gole Mehmet Akif ile yaklaşırken Dersim ekibinde Baran’ın Müdelahesi ile 1920 Maraşspor Penaltı kazandı. Penaltı vuruşunda Mehmet Akif Alıcı kalecinin solundan topu filelerle buluşturdu. Gol sonrası müsabakanın normal süresi tamamlanırken müsabakaya 5 dakika ilave edildi.

90+5 Uzatma dakikalarında da gol olmayınca müsabaka ev sahibinin 1-0 üstünlüğü ile noktalandı.  

(HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15