Futbol Fabrikası Arsansümer

Kahramanmaraş Amatör Küme Futbol Ligi’nin köklü ekiplerinden Arsansümerspor, altyapıya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Futbol Fabrikası Arsansümer

Yıllardır Kahramanmaraş’ın amatörüne hizmet eden ve amatör futbolun cefasını çeken tecrübeli futbol adamı Salih Fidan, yaşları henüz 11 veya 12 olan miniklerin futbol yeteneğini geliştirmelerine yönelik eğitim vermeye devam ettiklerini ifade etti.

Kahramanmaraş’ın en köklü kulüplerinden biri olan ve her kategoride amatör futbola hizmet eden Arsansümerspor’da hem kulüp Başkanlığı, hem antrenörlüğü yapan Tecrübeli spor adamı Salih Fidan, ‘’Futbola yeteneği olan çocuklarımıza maç atmosferinin nasıl bir duygu olduğunu da göstermek istiyoruz. Bu nedenle hazırlık maçları yapmaya gayret ediyor, çocuklarımıza hakem ve maç esnasındaki uygulamaları da göstermeye gayret ediyoruz’’ dedi.

YETENEKLER KONUŞTU

Arsansümerspor Kulüp Başkanı ve teknik patronu Salih Fidan, Kahramanmaraş’ta gelecek vadeden oldukça fazla yetenekli sporcuların bulunduğunu, bu çocukların iyi eğitilip, takiplerinin yapılması halinde içlerinden birçoğunun milli takıma kadar yükselebileceğine inandığının altını çizdi. Fidan, ‘’Her zaman söylüyoruz; bir spor kulübünün sürekliliği için altyapı takımlarını oluşturmak zorundadır. Aksi takdirde dökme suyla değirmenin dönmeyeceğini atalarımızda ifade etmişlerdir. İstediğiniz kadar geliriniz olsun, mali yönden sıkıntınız bulunmasın, eğer altyapıdan sporcu yetiştirip, kadronuzda yer veremiyorsanız, harcamalarınız her zaman artar, gün gelir bolluk içerisinde bile sıkıntılar yaşarsınız. O nedenle biz Arsansümerspor olarak altyapıya önem veriyoruz, her yıl daha farklı kategorilerde takımlar çıkartabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ diye konuştu.

“BU İŞ ALT YAPISIZ OLMAZ”

Kahramanmaraş’ta futbolun gelişmemesinin temelinde altyapıya gereken önemin verilmemesinden kaynaklandığını, Bugün 2.ligde mücadele eden Kahramanmaraşspor’un başarısında ve başarısızlığında altyapının yattığına dikkat çeken Arsansümerspor Kulüp Başkanı ve teknik patronu Salih Fidan, ‘’Kahramanmaraşspor eski dönemlerde mücadele verdiği ilk dönemlerde Kahramanmaraş amatör ligindeki sporcuları taramadan geçirip, kadrosunu oluşturdu. Kendi evladına sahip çıktı, şampiyonluklar yaşadı. Sevincin kısa vadeye yayılmak istenmesiyle birlikte altyapı faktörü devre dışı bırakıldı. Dışarıdan getirilen futbolcularla kısa vadede başarı elde edildi ama gelinen sonuç ortada’’ dedi.

“ALT YAPI OLMADAN ÜST YAPI OLMAZ”

Arsansümerspor da görev üstlendiği her dönem miniklerden, gençlere kadar her kategoride takımlar oluşturma gayreti içerisinde olduğunun altını çizen başarılı spor adamı Salih Fidan, belirli bir bütçe ile ne yapılabilirse onu yaptıklarını, bugüne kadar yaptıklarının yeterli olmadığını, daha fazlasının yapılması gerektiğinin altını çizdi. Fidan, sadece belirli takımların değil, tüm amatör kulüp yöneticilerinin, teknik adamlarının A takıma verdikleri önemden daha fazlasını altyapı takımlarına vermeleri gerektiğini, altyapılardan yetişen genç yeteneklere verilecek emeğin hiçbir zaman boşa çıkmayacağını ifade etti. Fidan, ‘’Bölgesel Amatör Ligi ve diğer üst liglerde yer alan takımlar, öncelikle bu amatör kümede yetişen filizleri taramadan geçirip, kadrolarında bu oyunculara yer verirlerse o zaman Kahramanmaraş futbolda ölümsüzleşir. Kendi yetiştirdiği oyuncularla, başarılarına yenilerini ekler. Aksi takdirde, badanaj yapmaktan öteye gidilemez’’ uyarısında bulundu. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15