Futbol Hakemleri Sezonu Açtı

Kahramanmaraş'ta amatör ve profesyonel liglerde görev alacak hakemler ve gözlemciler 2019-2020 sezonuna 'merhaba' dedi.

Futbol Hakemleri Sezonu Açtı

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kahramanmaraş Şubesi tarafından organize edilen sezon açılışıSaim ÇoturAltetzim sahasında gerçekleştirilen görkemli bir törenle açıldı.Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Ali Karadutlu Kahramanmaraş İl Hakem Kurulu Başkanı Şaban Nedirli, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Vekili Yöneticisi Ali Kazancı, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Mesut Çanak, Bölgesel Hakem Kurul Üyesi Bülent Çanat ve Ziya Çetin Törende konuşmaların ardından resmi açılış gerçekleştirildi.

Törene; Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yöneticileri, Kahramanmaraş İl Hakem Kurulu Başkanı Veli Ünlü, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Mesut Çanak, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yöneticileri, Kahramanmaraş futbolunun taban birlikleri, hakemler ve gözlemciler katıldı.

“Bayrağı alıp ileriye taşıyacağız” 

TFFHGD(Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği) Kahramanmaraş Şube Başkanı Ali Karadutlu, “Yeni sezonda tüm spor ve hakem camiasına başarılar diliyorum. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde Dernek olarak İl Hakemleri ile uyumlu bir çalışmasa içerisine girdik. Kavga ve kısır çekişmelerden uzak bir tutum sergiledik. Hiçbir yerden yardım görmeden kendi yağımızla kavrulduk. Bizler hakem camiası olarak sporun birlik, barış ve kardeşlik olduğunu üstüne basa basa söylüyoruz.Taban birlikleri ile birlikte uyum içinde çalıştık. Unutmamalıyız ki biz büyük bir aileyiz. Futbol hatalarla dolu bir oyundur. Hata dünde vardı, bugünde var, yarın da olacaktır. Önemli olan bu hataların art niyetli olmamasıdır. Ben tüm hakem arkadaşlarımıza güveniyor, sonuna kadar onların arkasında olduğumu belirtmek istiyorum. Yeni sezonda bir kez daha başarılar diliyorum. Bizler

Kahramanmaraş hakem ve gözlemcilerimize hizmet etmekten, büyük onur ve şeref duyuyoruz. Dernekçilik bedelsiz karşılıksız hizmet demektir. Biz sizlere hiçbir menfaat hiçbir bedel ve hiçbir karşılık beklemeden hizmet ediyoruz. Dernek faaliyetleri olarak bir takım faaliyetlerde bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Hedefimiz sizlere daha iyi hizmet etmek. Bizler sosyal aktivitelerle uğraşan gerçekten dernekçiliğe gönül veren ve yapılan hizmetlerin hiçbir şekilde karşılığını beklemeden sizlere hizmet ediyoruz. Bunu neden sürekli söylüyorum. Çünkü dernek hizmet etmek için burada. Hiçbir zaman bölücü ve huzursuzluk yapmayı düşünmedik. Hep hakem arkadaşlarımızın menfaatlerini düşündük. Onlar maça gidemedikleri zaman bizlerde üzülüyoruz. Ve onların maça gitmesi içinde elimizden gelen tüm çabaları sarf ediyoruz” dedi.

“BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”

Törende Hakem ve Gözlemcilere Başarılar dileyen ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kazancı, “Yeni sezon camiamıza hayırlı olsun. Sevgili hakem arkadaşlarımız. Siz sahaya çıktığınız zaman adalet dağıtmak zorundasınız. Bu adaleti dağıtırken bütün takımlara eşit mesafede olmak zorundasınız. Sahaya çıktığınız zaman lütfen cesaretli ve cesur olun. Bütün Camiaya yeni sezon hayırlı olsun” dedi.

“FUTBOLUN EN ÖNEMLİ UNSURU HAKEMLERDİR”

Sezonda tüm hakemlere başarılar dileyerek sözlerine başlayan TÜFAD Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Mesut Çanak; “Bu sezon içindeki performanslarınız sizleri başarıya taşıyacaktır. Klasman hakemlerimizden daha da çoğalacaktır. Bu klasmandaki kadroların daha fazla olması dileği ile hepinize başarılar dilerim.Hakem şansınız yanınızda olsun" dedi.

2019-2020 sezonu hakem arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyen Çanak, Ülkemizin şuan birlik beraberlik içinde olması lazım. Kahramanmaraş’ta kendilerini hakemlik görevine adayan herkese de başarılar diliyorum. Hakem şanslarının da yanlarında olmalarını temenni ediyorum. Taban birlikleri olarak ileriki günlerde birlik-beraberlik içinde çalışarak sporu daha iyi yerlere getireceğimize inanıyoruz” dedi.

“HAKSIZLIĞA, HIRSIZLIĞA MEYDAN VERMEYELİM”

Sizler Futbolda Adalet dağıtıcılarısınız diyen TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak,” Hakemlik, demek gözlemleyici, sonuca erdirici demektir. Türk Futbolunda her zaman en önemli bir unsurdur Hakemlik. Lakin Şehrimizin Amatör Futbolunda son zamanlarda kaçak oyuncuların yer aldığı gözlemlenmekte. Bu durum ise hiç hoş görünen bir durum değil. Bunu önleme adına ASKF, TÜFAD ve Diğer taban birlikleri ile birlikte harekete geçeceğiz. Sizlerde bunun bilincinde olun ve Haksız rekabete hırsızlığa meydan vermeyin ifadelerini kullandı. Ben yeni sezonda tüm hakem camiasına ve spor camiasına başarılar diliyorum”dedi.

“BİZ HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Hayırlı bir sezon geçmesini dileyenİl Hakem Kurulu Başkanı Şaban Nedirli, “Bu birlikteliğimiz her zaman olmalı. Bu sezonun hayırlı olmasını diliyorum. Ben Kahramanmaraş hakemliğinin bundan önce olduğu gibi bundan sonrada başarı ile adından söz ettirecek bir çok arkadaşımızı üst liglerde göreceğimize inanıyorum. Adaletin korunmasında sizlere büyük görev düşüyor. Bizler sizlerin her zaman arkasında, hatta yanı başınızdayız. Son yıllarda Türk hakemleri uluslararası arenada ülkemizi başarıyla temsil ediyor ve adını duyuruyorlar. Çok çalışan, isteyen iyi hakem olabilir. İyi hakem olmak için çok maç ve hakem izlemek, duayen hakemleri örnek almak gerekir. Futbol hakemlerinin yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“HATALARI EN AZA İNDİRECEĞİZ”

İl Hakem Kurulu Başkanı Şaban Nedirli, “Yeni sezona şevk ve heyecanla başlıyoruz. Kulüplerimizin beklentilerine göre umutları başarıyı yakalamak için gösterdikleri emek ve özveri bizlerin görev ve sorumluluklarını daha fazla arttırmaktadır.Amacımız hakem hatalarını en aza indirmek ve iyi bir seviyeyi yakalayabilmektir. Çalışmalarımız ve eğitimlerimiz bu yönde devam etmektedir. Hakemlerimiz Ayda 1 gün epak eğitimleri ve her hafta Salı, Perşembe idmanlar ile maçlara hazırlık yapıyorlar Hakemlerimizin bu seviyeye gelmesinde bize her türlü desteği veren MHK Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Derneğimize de verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni sezonda hakemlerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“DESTEĞİMİZ HER ZAMAN SÜRECEK”

Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi Bülent Çanat,başarılı bir sezon geçirmek için herkesin elinden geleni yapacağına inandığını 2019-2020 Futbol sezonunun hakem ve gözlemcilerime başarı ve sağlık getirmesini temenni ediyorum diyerek, “Biz sizlere hiçbir menfaat hiçbir bedel ve hiçbir karşılık beklemeden hizmet ediyoruz.Hedefimiz sizlere daha iyi hizmet etmek. Biz Türk futbolunu ve Kahramanmaraş futbolunun önderiyiz. Bu bayrağı alıp taşıyacağız. Üst klasman yardımcı hakemimiz, ulusal yardımcı hakemimiz ve bölgesel hakemlerimizle beraber il ve HİF (Herkes İçin Futbol) hakemi arkadaşlarımızın hedefi hep bir üstü olmalıdır. Bizler aynı yerde kalmayı hedeflersek kesinlikle ve kesinlikle başarı elde edemeyiz. Bir hakemin yerinde kalması bence başarı değildir. Hakem aldığı bayrağı ileriye götürmesi gerekir. Bunun içinde hakem arkadaşlarımız üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekir. Hakem arkadaşlarıma sesleniyorum. Özellikle sadece Salı ve Perşembe günleri değil, sürekli kendinizi hazır tutmak zorundasınız. Bizler elimizden gelen tüm çabaları sarf ediyoruz. Biz hakem camiası olarak hedefimiz bu sene alacağımız ve aldığımız kararlarla hakemleri daha üst seviyeye çıkartma çalışmaları içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

“BAŞARIDA ANTRENMAN, DERS VE BİRLİK BERABERLİK ÇOK ÖNEMLİ”

Kahramanmaraş’ta Futbol ve Hakem Potansiyelinin iyi olduğunu ifade eden Bölgesel Hakem Kurul Üyesi Ziya Çetin, “Başarıda antrenman, ders ve birlik beraberlik çok önemli bunları sağladığımız takdirde başarı zaten kendiliğinden otomatik gelir. Bu çalışmalar içerisinde hem bizim çalışmalarımıza katkı sağlayacaksınız hem de biz sizlere katkı sağlamaya çalışacağız. Yeni hakem adayları için kurslar açtık ve kurslarımızı da devam ettireceğiz. 2019-2020 Futbol sezonunun tüm hakem ve spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Temenni konuşmalarının ardından Yeni sezon öncesi Klasmana yükselen Genç Hakemlere Kokartlar takıldı.

GENÇ HAKEMLERE KOKARTLARI TAKILDI

Kahramanmaraş’ta Faal olarak görev yapan hakem ve gözlemciler Plaketle ödüllendirilirken, Bölgesel yardımcı hakemi olan Yunus Yıldız, Mustafa Doğru’ya, Bölgesel yardımcı hakemi olan Okan Mert Uzun, Mustafa Sert'e Kahramanmaraş İl Hakem Kurulu tarafından kokartları takıldı. Kokart takımı sonrası Protokolle Hakem Camiası Aile fotoğrafı çektirdi. Aile Fotoğrafı sonrası Hakemler sezona kros koşusu ile başlayarak sezon hazırlıklarına başladılar. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15