GALİBİYETİN SONUCU: BAL!

Play-Off mücadelesinde ikinci haftayı da geri bırakan Kahramanmaraş 1. Amatör Küme Büyükler Liginde 2 takım şansını yitirirken 2 takımda kritik maçta Bölgesel Amatör Lige (BAL) yükselmek için kozlarını paylaşacak.

GALİBİYETİN SONUCU: BAL!

4 Takımın Şampiyonluk için çaba sarf ettiği 2 takımın 6,2 takımında puansız devam ettiği 1. Amatör Küme Play-Off müsabakalarında sonhaftaya girildi. Play-Off’a çıkmayı başaran Türkoğlu Belediyespor, AndırınYeşildağspor, Elbistan Belediyespor ve Pazarcık Aksuspor, tek devreli ligusulünü göre iki maç oynadı. Oynadıkları iki maçta da rakiplerine mağlup olanPazarcık Aksuspor ve Andırın Yeşildağspor’un BAL ligine yükselme şanslarıkalmayarak son haftaya çıkmama kararı alırken Rakiplerini her iki maçta da mağlupeden Türkoğlu Belediyespor ve Elbistan Belediyespor ise BAL ligineyükselebilmek için Play-Off’un 3’üncü ve son haftasında karşı karşıya gelecek.Pazar günü oynanacak olan Elbistan Belediyespor ve Türkoğlu Belediyesporkarşılaşmasında kazanan takım BAL Ligine yükselecek. Maçın eşitliklesonuçlanması sonucu da her iki takım tekrar karşı karşıya gelecek ve eşitliklebozulmadığı takdirde penaltılara gidilecek.

 

MAÇ 12 ŞUBATSTADYUMUNDA!

2018-2019 Futbol Sezonunda Bölgesel Amatör Liglerde yeralacak takımların belirleneceği Play-off müsabakalarının oynatılması ile ilgiliesaslar hakkında ilimizde oynanacak Play-off Final müsabakası için kollarsıvandı. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakaların sonunda ligi1.sırada tamamlayan takım Erdağ İnşaat Dumlupınarspor'un ligi kırmızıçizgideyer alması durumda Bölgesel Amatör lige direk yükseleceği 4 takımın BölgeselAmatör lig’e (BAL) çıkma mücadelesi verdiği 1.Amatör play-off maçlarınınfinaline geldi. Bölgesel Amatör Lig’e yükselme adına son aşama olan 1. AmatörKüme Play-Off mücadelelerinde BAL’ı isteyen takımlar şekillenmeye başladı.Büyükler liginde1. Amatör Küme A ve B Grubunda ilk 2 sırayı alan takımlarPlay-Off’a yükseldiği 1. Amatör Play-off maçlarının son haftası tavan yapacak.Şampiyonluk için kıyasıya mücadeleler hafta sonu son buluyor. 2 takım (TürkoğluBelediyespor ve Elbistan Belediyespor )’ın 6 puanı bulunurken 2 takım (PazarcıkAksuspor ve Andırın Yeşildğspor)‘un 0 (Sıfır) Puanı bulunuyor. Hafta sonuŞampiyon takımın belirleneceği 6 puanlı 2 takımın Play-off final müsabakasıiçin oluşturulan komite Kulüp başkanları ile bir araya gelerek istişaretoplantısı yaptılar. Final Müsabakasının oynanacağı saha, Müsabaka tarihi vesaati belirlemeye ASKF Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi tarafından İl TertipKomitesi tarafından önceki program Güvenlik zafiyeti de göz önüne alınarakyeniden Kulüpler ile bir araya gelip ASKF Mehmet Bağrıaçık Toplantı Salonundayapıldı.Final Müsabakasının oynanacağı saha, Müsabaka tarihi ve saatibelirlemek için bir araya gelen ASKF Başkanı Ergün Önal, Futbol İl TemsilcisiAli Kazancı İl Tertip Komitesi Üyeleri Ahmet Güler, Abdurrahman Akbaba, İlkerYiyen, Ali Aytemiz’den oluşan komite Final Müsabakası oynayacak olan ElbistanBelediyespor Kulübü Başkanı Sertan Davdav, Teknik patron Mutlu Doğan veTürkoğlu Belediyespor Kulübü Başkanı Süleyman Topçuoğlu istişare ederekmüsabaka için kolları sıvadı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda her iki kulübünisteği doğrultusunda karara bağlandı. Güvenlik, Taraftar giriş çıkışlar gibiönlemler içinde toplantıda konu olarak gündeme alındı.Emniyet Müdürlüğügüvenlik zafiyeti olmaması için maçın 12 Şubat Stadyumunda oynanmasını talepetti. Bunun üzerine kulüpler ve federasyon yetkilileri yapılan olağanüstütoplantı ile maçı 12 Şubat Stadyumuna aldı. Maç Pazar günü saat 15:00 da 12Şubat Stadyumunda oynanacak.

 

TÜRKOĞLU TELAFİ PEŞİNDE!

Geçen sezon yine Kahramanmaraş 1. Amatör Küme BüyüklerLiginde mücadele eden Türkoğlu Belediyespor, Play-Off’a çıkmayı başarmıştı.Play-Off’ta ise tek devreli lig usulüne göre maç yapan Türkoğlu ekibi, sonmaçında Fidanspor eşleşmişti. Fidanspor’u mağlup ettiği takdirde BAL Ligineyükselme şansını yakalayacak olan Türkoğlu Belediyespor, Fidanspor’a mağlupolmuş ve BAL Ligini kıl payı kaçırmıştı. Bu sezon ise geçen yılın üzüntüsünütekrar yaşamak istemeyen ve lige çok iyi bir başlangıç yapan Türkoğlutemsilcisi, BAL Ligine yükselmek istiyor. Pazar günü Elbistan ile eşleşecekolan Türkoğlu temsilcisi, karşılaşmaya mutlak galibiyet parolasıyla çıkacak.

 

ELBİSTAN MAZİYE DÖNMEKİSTİYOR

Bu sezon lige iddialı bir başlangıç yapan ElbistanBelediyespor ise B Grubunu ikinci sırada bitirdi. Play-Off mücadelesine oldukçaiyi başlayan Elbistan ekibi, ilk maçta Andırın Yeşildağspor’u 4-0, ikinci maçtada güçlü rakibi Pazarcık Aksuspor’u 2-0 mağlup etti. Play-Off’ta iddialıolduğunu gösteren Elbistan Belediyespor, bu sezon kadroyu anlaşma sağladığıoyuncularla güçlendirerek BAL Liginde oynamak istediğini gösterdi. Pazar günüTürkoğlu Belediyespor ile kritik bir maça çıkacak olan Elbistan Temsilcisi,hata yapmak istemiyor. (HABER: İLKERYİYEN)

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15