Hakemler Ve Gözlemciler Sınavda Terledi

TFFHGD Kahramanmaraş şubesi atletik testin standartlara uygun cihazlarını klasman hakemlerine hazırlayarak başarılı bir organizasyona imza attı.

Hakemler Ve Gözlemciler Sınavda Terledi

Yeni sezonda sadece kulüpler değil, hakem ve gözlemcilerde hazırlanıyor. 2019-20 futbol sezonu Devre arası profesyonel liglerde, Bölgesel Amatör Ligde düdük çalacak hakemlerimiz ile gözlemcilerimiz Kahramanmaraş Merkez Atletizim Stadyumunda sınavdan geçtiler.

2019 - 2020 Futbol sezonu Sezon açılışı ve Atletik Test için Kahramanmaraş’ta Hakemler birbirleri ile kıyasıya yarıştılar. Atletik test eğitiminin ilkinden geçenlere maçları yönetmeye hak kazanırken Testlerden geçemeyenler ise ikinci ve üçüncü eğitimleri bekledi.

HAKEMLER ATLETİK TESTEN GEÇTİ

Futbol hakemleri her sezon öncesinde lig maçlarında görev alabilmeleri için atletik testlerde belirlenen barajı geçmeleri gerekiyor. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun profesyonel liglerde görev yapan klasman hakemlerine yönelik düzenlediği 'Atletik Test Sınavı yapıldı.

MHK Üyesi 7. Bölge Sorumlusu Murat Ilgaz, 7. Bölge BHK Üyeleri Ziya Çetin, Nevzat Dal, ve İHK Başkanlarının katıldığı Altletik Test sonrasında MHK 7. Bölge sorumlusu Murat Ilgaz Tarafından TFFHGD Kahramanmaraş Şube Başkanı Ali Karatutlu tarafından plaket takdim edildi. Düzenlenen spor etkinliğine Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep, Aksaray, Karaman ve Nigde illeri hakemleri katıldı. Ulusal ve bölgesel hakem ve yardımcı hakemlerin katıldığı test sınavında başarılı olanların, liglerde görev alabileceği ifade edildi. (HABER: İLKER YİYEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner35

banner15