'HEDEFİMİZ TÜRKİYE KUPASI'NI KALDIRMAK'

Türkiye Kupası 5. tur ilk maçında TFF 2. Lig temsilcisi Kahramanmaraşspor'u deplasmanda 3-1 yenen Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, bu kulvarda sonuna kadar gitmek istediklerini söyledi.

'HEDEFİMİZ TÜRKİYE KUPASI'NI KALDIRMAK'

Avcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 11senede 2 kez final oynadıkları Türkiye Kupası'nın kendileri için önemliolduğunu belirtti.

Hangi ligden olursa olsun her rakibin önemli olduğunuifade eden Avcı, "Hedefe giderken 3 kulvarda yarışıyoruz. Lig, Avrupa Ligive startını bugün verdiğimiz Türkiye Kupası. Bunu da sonuna kadar götürmekistiyoruz." ifadelerini kullandı. Teknik Patron Avcı konuşmalarını şuşekilde sürdürdü;

“Kupa bizim için 11 senedir özellikle ligde olan birtakımın 2 kere final oynamış gene hedeflerinden bir tanesi. En son geçen sene 2kere oynamıştık ve penaltılarla kaybetmiştik. Onun içi bu hedefe giderken üçkollarda yarışıyoruz. 1 Avrupa ligi ve Türkiye kupasının startını bugün verdik.Bunu da sonuna kadar götürmek istiyoruz. Onun için rakip kim olursa olsun hangiligde oynarsa oynasın bir kere her zaman değerlidir. Kahramanmaraş’ta kupadaçok ciddi bir takımı eleyerek buraya kadar gelmiş. Kazanmak bir sonraki maçaavantaj sağlıyordu. Maçın içinde oyunu erken koparmak istedik. Oyunda oyuncularıniş ahlakı, oyun disiplin, ciddiyeti bence gayet iyiydi, bu son derece önemli.Oyunda biraz daha hızlı oynamamız gerekiyordu, biraz daha oyunun yönünü fazlaçevirmemiz gerekiyordu, biraz daha fazla orta yapmamız gerekiyordu. Rakip deoyunun içinde kalmaya çalıştı, onları da tebrik ediyorum. Maçlarında, ligdebaşarılar diliyorum, bende oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün itibari ile bunukapatacağız Pazar günü tekrar lige döneceğiz. Çünkü yoğun bir trafik yaşıyoruz.Tekrar her şey için teşekkür ediyorum” dedi.

“RAKİP HANGİ LİGDEOLURSA OLSUN KÜÇÜMSEMEYECEKSİN!”

Kipaş Kahramanmaraşspor'un çok ciddi bir takımı eleyerekbu tura çıktığını anımsatan Avcı, aldıkları galibiyetle bir sonraki maç içinavantaj yakaladıklarını aktararak, şöyle konuştu: “Oyuncuların iş ahlakı, oyundisiplini ve ciddiyeti bence iyiydi. Bu, son derece önemli. Oyunda biraz dahahızlı oynamamız gerekiyordu. Biraz daha oyunun yönünü fazla çevirmemiz ve dahafazla orta yapmamız gerekiyordu. Rakip, oyunun içinde kalmaya çalıştı. Onları datebrik ediyorum, ligde başarılar diliyorum. Bugün itibariyle bunu kapatacağız.Pazar günü tekrar lige döneceğiz. Kahramanmaraş halkına ilgi ve alakaları için teşekkürediyoruz” dedi. (HABER VE FOTOĞRAF:İLKER YİYEN)

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15