Kahramanmaraş Grubundan Şampiyonluğa Ulaştı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 19 yaş grubu Türkiye şampiyonasında Kahramanmaraş grubundan lider olarak çıkan Kayseri Talasgücüspor U19 Türkiye Şampiyonu oldu.

Kahramanmaraş Grubundan Şampiyonluğa Ulaştı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 19 yaş grubu Türkiye şampiyonasında 1.Kademe Kahramanmaraş grubundan lider olarak çıkan Talasgücü Belediyespor şampiyonluğa uzandı. U19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademede Kahramanmaraş’ta Şampiyonluk yaşayan Kayseri ekibi 2.kademe grubunda Eskişehir’de de şampiyon oldu. 1. Kademe Kahramanmaraş Grubunda 2. Kademe Eskişehir Grubunda şampiyon olan Talasgücü Belediyespor U19 takımı namağlup yoluna devam ediyor. 2. Kademe Grubunda Eskişehir grubunda mücadele eden Talasgücü Belediyespor U19 takımı penaltı atışlarında 5-3 kazanıp

Adını 4 takım arasına yazdırarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

U15 TÜRKİYE ŞAMPİYONU KAYSERİ TALASGÜCÜ BELEDİYESPOR

2018-2019 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 75 ilden 2993 takım arasında illerinde dereceye giren 138 takımın katılımı ile 03 Mayıs 2019 tarihinde 1.Kademe müsabakaları ile başladı.

2.Kademe müsabakaları grup birincisi olan 24 takımın katılımıyla 4 grupta oynandı. Grup birincisi olan 4 takım yarı final ve final müsabakalarını 27-28 Mayıs 2019 tarihlerinde Samsun'da oynadı.

Samsun ilkadım Stadı'nda oynanan final müsabakasının normal ve uzatma süreleri golsüz eşitlikle sonuçlandı. Penaltı atışlarında 4 - 3 üstünlük sağlayan Talasgücü Belediyespor Türkiye birincisi olurken, İstanbul İFA Spor ise Türkiye ikincisi oldu. Üçüncülük müsabakasında Bandırma Baltokspor'u 3 - 2 yenen Adana Yüksel Gençlik Spor, Türkiye üçüncüsü oldu. Müsabakaları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, TASKK Yönetim Kurulu Üyesi Ali Tanrıyaşükür, Samsun Futbol İl Temsilcisi Hasan Özbulut, Samsun TÜFAD Başkanı Hakkı Bayrak ve Samsunspor yöneticileri de izledi.

MÜSABAKA SONRASI OLAYLAR ÇIKTI

Penaltı atışlarının ardından Müsabaka sonrasında olaylar çıktı. Maçın ardından iki takım oyuncuları arasında kavga çıktı. Tekme ve tokatlar ile birbirine saldıran oyuncuları ve teknik heyeti ayırmak oldukça zor oldu. Polis ekiplerinin araya girmesine rağmen olaylar devam etti. Polis ekipleri, biber gazı kullanarak kavgayı ayırdı. Samsun İlk Adım Tesislerinden oynanan karlılaşma sonrası şampiyon olan Talasgücü Belediyespor kupasını alamadı. Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın çıkan olaylar sonrası kupayı veremedi. (DERLEYEN: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15