KAHRAMANMARAŞ U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK!

Kahramanmaraş’ında Grup merkezi olarak yer aldığı 2017- 2018 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 24 takımın katılımıyla 4 Grup merkezinde oynanacak.

KAHRAMANMARAŞ U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK!


2017 – 2018 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 2. kadememaçları doğrultusunda 1. Kademede tur atlayan 24 takımın katılımıyla 6 takımlı Denizli,Zonguldak, Tokat Ve Kahramanmaraş illerinde 23 - 26 Mayıs 2018 tarihlerindeoynanacak. Karşılaşmalar sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayacak 4 takımfinallere katılmaya hak kazanacak. Müsabakalarda Futbol Müsabaka, AmatörFutbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2017 – 2018 FutbolSezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel OyunKuralları uygulanacaktır. U19 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 1999, 2000,2001 ve 2002 doğumlu futbolcular oynayabilirler. 2003 ve daha küçük doğumlufutbolcular oynayamazlar. Profesyonel takımı olan kulüplerin yaşları uygun olanprofesyonel futbolcuları U19 müsabakalarında oynayamazlar. (Profesyonel ligdenamatöre düşen kulüplerin sözleşmeleri devam eden profesyonel futbolcuları U19müsabakalarında oynayabilirler.) Müsabakaların süresi 2 x 45 = 90 dakikadır.U19 kategorisinde yedek oyuncu sayısı 7, oyuncu değişikliği sayısı 3’dür.

 

KAHRAMANMARAŞ 6TAKIMI KONUK EDECEK

Denizli, Zonguldak, Tokat Ve Kahramanmaraş illerinde 23 -26 Mayıs 2018 tarihlerinde oynanacak olan U19 Türkiye Şampiyonası 2. Kadememüsabakaları doğrultusunda Kahramanmaraş grubuna Mersin, Elazığ, Adana veDiyarbakır illerine ait Kulüpler katılacak. Kahramanmaraş Grubuna Adana ilindenYüksel Gençlikspor, Adana Gençlerbirliği ekipleri, Diyarbakır ilinden DSİ Spor,Alipaşaspor, Mersin ilinden Medcem Silifke Belediyespor, Elazığ ilinden ElazığYolspor katılacak.  

 

KATILIMCITAKIMLARA KATKIPAYI 1.500 TL ÖDENECEK

İkinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımızaFederasyonumuzca 1.500 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları,takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini FutbolFederasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarınagönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 28 Eylül 2018 tarihinekadar alabileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderipparalarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan,sahte sporcu oynattığı tespit edilen ve müsabakalarda olay çıkartan takımlarakatkı payı ödenmeyecektir.

SÜTATÜ YAYINLANDI

Kahramanmaraş’ın da grup merkezi olarak bulunduğu 2017-2018 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 23 - 26 Mayıs 2018tarihlerinde oynanacak olan u19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe Statüsüyayınlandı.  2017-2018 Sezonu U14 TürkiyeAmatör Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları doğrultusunda Kahramanmaraş grubunaMersin, Elazığ, Adana ve Diyarbakır illerine ait Kulüpler katılacak. 6 takımınkatılacağı Kahramanmaraş’ın da grup merkezi olarak bulunduğu 2017- 2018 sezonuU-19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları statüsü;

6 TAKIMLI GRUPMERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ, MÜSABAKA FİKSTÜRÜ VE

GRUP BİRİNCİSİNİNBELİRLENMESİ

Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2gruba ayrılacaktır. Öncelikle aynı ilden 2’şer takımla katılan takımların (A veB) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonragruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarınınhangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıdayazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.

 3 TakımlıGrupların Müsabaka Fikstürü

 3 takımlı gruptayer alan takımlar kura ile 1, 2, 3 numaraları çekerler. 

1. GÜN                             2. GÜN                     3. GÜN

1 – 2                                  3 – 1                          2 – 3

 - Birincimüsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynenuygulanacaktır.

 - Birinci müsabakaberabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile (BAY) kalantakım arasında oynanır.

- Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY)kalan takım arasında oynanacaktır.

- Üç gün süresince tek devreli lig ve puan usulüne göreoynanan 3 takımlı grup müsabakaları sonunda 2 veya 3 takım arasında puaneşitliği olduğu takdirde, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusuolduğu takımlar arasında uzatma yapılmaksızın penaltı atışları ile grupbirincisi belirlenir.

 6 TakımlıGruplarda Grup Birinciliği Müsabakası

- Altı takımlı gruplarda üç gün süresince tek devreliligve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda (A ve B) gruplarındabirinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre grup final müsabakasıoynayarak grup birincisi belirlenecektir. Final müsabakasının normal süresininberaberlikle bitmesi halinde müsabaka 15’er dakikalık iki devre halindeuzatılacak olup uzatma süresinin de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ilegrup birincisi belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen,müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış,müsabaka bitiminde oyunda olan oyuncular tarafından atılır.

GRUPMÜSABAKALARINDA PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN  BELİRLENMESİ:

Türkiye Şampiyonalarında tek devreli lig usulüne göreoynanan 3 ve 4 takımlı grup müsabakalarında, takımların puanlarının eşitliğihalinde derecelerin belirlenmesinde, Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesininuygulaması aşağıda belirtilen esaslar doğrultusundadır.

 a)  3 takımlı grupta aynı puana sahip 2 veya dahafazla takım olduğunda;

I-3 takımlı grupta puan eşitliği 2 takım arasında ise,genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 2 takım arasındapenaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.

 Eşitlik 3.günmüsabaka oynayan iki takım arasında ise bu maçın hakemi tarafından müsabakadanhemen sonra uzatma yapılmaksızın penaltı atışları yaptırılarak sonuca ulaşılır.Eşitlik 3 takımlı gruplarda BAY olan takımı da ilgilendirebileceği için bu türbir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde stattabulunmak zorundadır. Müsabakanın sonunda eşitlik müsabaka oynayan takımlardanbiri ile BAY takım arasında söz konusu olursa, oynanan müsabakanın hakemi, kısabir süre aranın ardından bu iki takıma penaltı atışları yaptırarak sonucaulaşılır.

 II-3 takımlıgrupta puan eşitliği 3 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızıneşitliğin söz konusu olduğu 3 takım arasında eleme usulü penaltı atışları ilegrup birincisi belirlenir. Eşitlik 3.gün BAY olan takımı da ilgilendireceğiiçin bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitimindestatta bulunmak zorundadır. 3.gün müsabakasının bitiminde 3 takım arasında kuraçekilir. 1 ve 2’yi çeken takımların galibi ile 3’ü çeken takım penaltı atışıyaparak grup birincisi belirlenir.

 Tek devreli ligusulüne göre oynanan 3 takımlı gruplarda penaltı atışları ister 3.gün oynananmüsabakanın takımları arasında yapılsın, ister BAY olan takım penaltı atışıyapsın, takımlar müsabaka hakemine kulüpte lisanslı olan ihraç cezası almayanfutbolculardan 11 kişilik müsabaka isim listesi verir. (HABER: İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37