Katılım Tamam, Sahaya Çıkma Zamanı

Kahramanmaraş’ı 2018-2019 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig (BAL)de temsil edecek olan 2 temsilcimiz müracaatını yaptı gibi…

Katılım Tamam, Sahaya Çıkma Zamanı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 10. sezonu düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lig'e Kahramanmaraş adına katılma hakkı bulunan 1920 Maraşspor ile Elbistanspor, katılım belgelerini ve katılım bedelini Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü Bölgesel Amatör Lig Departmanı'na göndermek için girişimde bulundular.  Geçtiğimiz Cuma günü 2019-2020 Futbol Sezonu Bölgesel Amatör Lig gruplandırma ve statüsü, lige katılacak takım sayısının kesin olarak belirlenmesi ve saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak. Kahramanmaraş adına 2019-2020 sezonunda şehrimizi BAL’da temsil edecek olan 1920 Maraşspor ile Elbistanspor sessiz bir şekilde hazırlıklarını sürdürürken çalışmaların en kısa zamanda tamamlanıp sahaya çıkmaları merakla beklenmeye başladı.

MÜRACAATLAR SONA ERDİ

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 10. sezonu düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermeleri gerekiyordu. BAL'a 2019 - 2020 sezonunda 160 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 97'si Spor Toto BAL'da kalan, 54'ü yerel amatör liglerden Spor Toto BAL'a çıkma hakkı kazanan ve 9'u TFF 3. Lig'den düşen takımlardan oluşuyor. 2019-2020 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e Katılım Genel Esasları ek'te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı'na göndermeleri gerekiyor.

SON BAŞVURU 19 TEMMUZ DAYDI

Kahramanmaraş'tan 2 takımla mücadele edeceğimiz Bölgesel Amatör Lig'e 2019-2020 Sezonunda 160 takımın katılma hakkı bulunuyor.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 10. sezonu düzenlenecek olan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermeleri gerekiyordu. Bu Bağlamda 2019-2020 Sezonu Bölgesel Amatör lige katılma hakkı bulunan 1920 Maraşspor ve Elbistanspor'un katılım belgelerini en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermeleri gerekiyor.

ELBİSTAN EK SÜRE İSTEDİ, 1920 İSE BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR

2019-2020 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde Kahramanmaraş’ın 2 takımı yer alacak. Bölgesel Amatör Lig kurulduğundan bu yana ikinci kez Kahramanmaraş’ta bütün takımlar kent merkezinden olurken bu yıl 1 takımımız yine ilçe takımı olarak yer alacak. Bal Ligi kurulduğu ilk sezon Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor ve Elbistanspor’un birlikte mücadele ettiği ligde Belediyespor 3. Lige yükselmeyi başarmıştı. Bu süreç içerisinde kent merkezinden hiçbir takım Bölgesel Amatör Lige yükselmedi. Kahramanmaraş Temsilcilerinden Elbistan ekibi para sıkıntısını çözmek için 3-4 günlük ek süre alınırken Ülke ekonomisinden dolayı TFF bu tür yaklaşıma müsaade ederek Elbistan ekibine sorununu çözde gel cevabını verdi. Kahramanmaraş’ın diğer takımı ise 1920 Maraşspor ise sessizlik ve belirsizlik devam ederken ilerleyen saatlerde kulüpten açıklama bekleniyor.  

KATILMAK İSTEMEYEN YEREL LİGDE DEVAM EDECEK

Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkını elde eden kulüp bu hakkını kullanmak istemezse, aynı sezon ilinin en üst yerel ligine katılabilir. Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını bildirip, fikstüre dahil olan kulüplerin, Bölgesel Amatör Lig başlamadan veya başladıktan sonra ligden çekilmesi veya çıkarılması halinde, yatırdıkları teminat yanacağı gibi, aynı sezon içinde kendi ilinin yerel liginde de yer alamaz ve Bölgesel Amatör Lig’den düşmüş sayılır. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15