Kazanan Kahramanmaraş’ı Temsil Edecek

U16 Türkiye şampiyonası için kıyasıya mücadele edilen Kahramanmaraş u16 Play-off mücadelelerinde Şampiyon’un belli olması için final maçında belli olacağı mücadele temsilciyi belirleyecek. 

Kazanan Kahramanmaraş’ı Temsil Edecek

Kahramanmaraş Yerel Amatör Küme U-16 gurup şampiyonlarının Play-off müsabakasında 1920 Maraşspor (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor) ile Maraşspor Play-off maçında aynı puanda kalması ile birlikte tekrar karşı karşıya geliyor.

Kahramanmaraş Yerel Amatör küme U-16 Ligi Şampiyonasında Kahramanmaraş’ı Türkiye Şampiyonasında 1920 Maraşspor (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor) ile Maraşspor takımlarından biri Kahramanmaraş’ı u16 Türkiye şampiyonasında temsil edecek.

ŞAMPİYON BELLİ OLUYOR

4 takımın katıldığı ve şampiyon olan takımın şampiyon olması doğrultusunda Kahramanmaraş’ı Gruplarda temsil edecek olan takımların belirleneceği Play-off maçlarının kuraları geçtiğimiz haftalarda Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) çekilmişti.

Geçtiğimiz haftalarda Kahramanmaraş u16 Futbol Ligi’nde son hafta müsabakaları nefes kesmesi ile birlikte Play Off müsabakaların da heyecan tavan yaptı. U16 Türkiye şampiyonasında Kahramanmaraş'ı temsil edecek takım Play-Off grubunda 6 puanı bulunan 1920 Maraşspor ile Maraşspor 29 Mayıs Çarşamba günü saat 17:00'de Batıpark futbol sahasında karşı karşıya gelecek. Normal süresi berabere biterse direk penaltılara gidilecek müsabakayı kazanan takım U16 Türkiye şampiyonasında Kahramanmaraş'ı temsil edecek.

KUPA KİMİN OLACAK!

U16 Play-Off grubunda şampiyonluğa ulaşıp Kupasını almayı planlayan 1920 Maraşspor (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor) ile Maraşspor U16 Türkiye Şampiyonasında Kahramanmaraş'ı temsil etmeye hak kazanacak.  6 puanı bulunan 1920 Maraşspor ile Maraşpor kulübü arasında oynanacak maç kupanın sahibini belirleyecek. Bu maç ise 29 Mayıs Çarşamba günü saat 17:00'de Batıpark futbol sahasında icra edilecek. İcra edilen maç sonrası il Şampiyonu belli olacak, Kahramanmaraş’ı Türkiye Şampiyonasında temsil edecek. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15