Kazancı,”Yaşanan Olaylar Yakışmadı”

İl Tertip Komitesi Son zamanlarda Amatör Kümede yaşanan Hakem ve futbolcu olaylara sessiz kalmadı.

Kazancı,”Yaşanan Olaylar Yakışmadı”

Kahramanmaraş Yerel Amatör Küme Büyükler ve küçük kategorilerde oynanılan saha olayları, Hakem darp, Futbolcu ve Antrenör ilişkilerine yönelik yapılan çirkin işlere karşın TFF İl Temsilcisi ve Futbol Tertip Komitesi Başkanı Ali Kazancı yaşanan olaylara yönelik basın bildirisi yayınladı.

Son zamanlarda yaşanana karmaşaların Kahramanmaraş’a yakışmadığını beyan eden Kazancı, Mustafa Kemal Atatürk’ün sporcular üzerine “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” cümlesi ile başlayan

basın bildirisini şu sözlerle sürdürdü; “Evrensel anlamda, Dili, Dini, Rengi ortak olan spora Sevgi, Barış, Dostluk ve Kardeşlik ruhunu yerleştirdiğimiz dönemde, münferitte olsa rastladığımız bireysel veya toplumsal olarak yapılan şiddetin savunulur hiç bitarafı bulunmamaktadır.

Ortak merkezi fair- play olan spor, bir ekonomik endüstriye dönüşmüş olmasına rağmen bazıları amatör ruhu yok edecek şekilde başarı, zafer ve galibiyet için her şeyin doğal sayılabileceği mantığı ile hareket ederek hançerlemiştir.

Amatör sporun ruhunda yatan Sevgi, Barış, Dostluk ve Kardeşlik ise metal düşünce ve eylemlerle yara almış, profesyonel anlayış kopyalanmış ve halen profesyonelleşme adına amatör ruhu yok etmeye başlamıştır.

Bu gelişim ile beraber amatör ruha işleyen ve bütün organlarını kaplayan söz konusu virüsün Amatör Spor Kulüplerinde göstergesi “ŞİDDET” olarak yansımaktadır. Panzehri acilen başa dönmektir. Şiddet içeren bu sistem sorgulanarak yanlışlarından arınarak öze dönülmeli yeniden yapılanmalıdır. Spor, sadece teknik taktik hız ve kondisyon dan ibaret değildir. Amatör Spor Kulüpleri İdareci ve Teknik sorumluları “Sporcu Eğitimini” en ön sıraya almalılardır. Şiddet düşünen beyinlerin spor alanlarına yansıması sporcuları üzerinden katlanarak çoğalmaktadır. Bu şiddet patlamaları Kişisel gelişim zayıflığıdır. Spor içerisindeki bu karakterler ya rehabilite edilmeli yada spor alanlarından arındırılmalıdır. Eğitmenlerinin seviyesi kalitesi ve hedefi fair- play ruhuna uygun buna yeterli olmalıdır. Zafer hırsına mağlup olarak negatif reaksiyon gösteren yarı Profesyonel ve Amatör ruhu; ŞİDDETLE KINIYORUM” ifadelerini kullandı.

TFF il Temsilcisi ve İl Tertip Komitesi Başkanı Kazancı, Spor=Sevgidir, Spor=Barıştır, Spor=Dostluktur, Spor=Kardeşliktir diyerek VE BİZ BİR AİLEYİZ” yaşanan bu olayların tekrarlanmaması dileği ile spor kamu oyununa önemli mesajlar verdi. (HABER: İLKER YİYEN)

               

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15