Kms Sağlık Kontrolünde Efor Sarf Etti

2018-2019 Futbol Sezonuna Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta başlayacak olan Kahramanmaraşspor'lu futbolcular, sağlık kontrolünden geçti.

Yeni sezon hazırlıklarına ay başında start veren Kahramanmaraşspor, çalışmalarını kendi tesislerinde sürdürüyor. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde (KSÜ) Kan, EKG ve Efor testinden geçen futbolcular, sorunsuz bir şekilde kontrolü tamamladı. Geçtiğimiz haftalarda Kahramanmaraşspor ile anlaşan 4 oyuncu ise takımın kadrosunda ki oyuncularla birlikte onlarda sağlık kontrolünden geçerek işlemleri tamamladı. KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ Tıp fakültesine gelerek Kahramanmaraşspor'lu oyuncular ile yakından ilgilendi.

“SPORLA İŞBİRLİĞİMİZİN SEMBOLÜNÜ SERGİLİYORUZ”

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından futbolcularla bir araya geldi. “Kahramanmaraşspor’un önümüzdeki sezon önemli başarılara imza atacağına inanıyorum.” diyen Rektör Can, kulüp yöneticileri ve futbolculara önümüzdeki sezonda başarı dileklerini iletti.

Rektör Can, “KSÜ Tıp Fakültesi Hastanemiz şehrimizde ve bölgemizde birçok ilki gerçekleştiren tam donanımlı bir hastane. Tıp Fakültesi Hastanesi olarak her türlü sağlık sorununa müdahale edebilecek yeterliliğe sahibiz. Üniversite hastanesi olarak bölgenin sağlık üssü olma vizyonumuzu güçlendiren adımlar atmayı sürdürüyoruz. Bizler Üniversite olarak Sporla işbirliğimizin sembolünü sergiliyoruz” diye konuştu.

“BİZ HER ZAMAN KAHRAMANMARAŞSPOR’UN YANINDAYIZ”

Sporun hem beden Sağlığı hem ruh sağlığı, zihin sağlığı açısından çok önemli bir işlevi olduğunu zaten tüm uzmanlarımız söylüyor, bizlerde buna inanıyoruz. Bu anlamda Şehrimizde bulunan profesyonel takımımız Kahramanmaraşspor’a yeni sezonda başarılar diliyoruz. Kulübümüzün her zaman yanındayız. Zaman zaman sahamızı da onlara çeşitli idmanlar için tahsis ediyoruz. Bu ve benzeri iş birliğimiz artarak devam edecek. Kahramanmaraşspor’umuza 2019-2020 Sezonunda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.  

“İYİ BİR BAŞLANGICIN TEMELİ SAĞLIKTAN GEÇER”

Kahramanmaraşspor Genel Müdürü Mehmet Tıraş ise, Kahramanmaraşspora gösterdikleri ilgi için başta Rektör Can olmak üzere, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ökkeş Bilal ve hastane çalışanlarına teşekkürlerini sundu. Genel Müdür Mehmet Tıraş, Yeni sezon hazırlıklarını en iyi şekilde yaptıklarını dile getirerek, “Bu hazırlık döneminden sonra lige iyi bir başlangıç yapmayı arzuluyoruz. Bu doğrultuda iyi bir başlangıcın temeli sağlıktan geçer düşüncesindeyiz. Bu bağlamda bugün de Üniversite Hastanesine sağlık muayenesine geldik. Hastanemiz çok güzel olmuş emeği geçenlere teşekkür ediyorum, burada da çok iyi karşılandık. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin bizlere ve futbolcularımıza gösterdikleri ilgiden dolayı personeline, doktorlarına ve yönetime teşekkür ediyorum” dedi.

“UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ”

KSÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapılan sağlık kontrolü sırasında kısa bir açıklama yapan Kahramanmaraşspor futbolcusu İsa Baltacı, Yeni transferlerle önümüzdeki sezona iyi bir şekilde hazırlandıklarını ve lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.

İsa Baltacı, sözlerine şöyle devam etti: “Takımımız Bu yıl yeni bir yapılanma içine girdik. Bu seneki amacımız, ligi en iyi şekilde bitirmek. Kurumsal yapıyı devam ettirmek için ligi en üst sıralarda tamamlayarak iyi bir yere gelmek istiyoruz. Yeni transferlerle takımımız uyumlu bir şekilde çalışıyor. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Takım olarak futbolcu arkadaşlarımız birbiriyle gayet uyumlu. İnşallah bu sahaya yansıdığı zaman başarı kaçınılmaz olur. Uyum sürecini kısa zamanda atlattığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“GÜLER YÜZLÜ ÇALIŞANLARI TARAFINDAN KARŞILANDIK”

Yapılan sağlık kontrolüyle ilgili konuşan İsa Baltacı, “Her Yıl Sezon öncesi sağlık Kontrolünden rutin olarak geçiyoruz. Kulübümüzün Tercihi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi. Burada güler yüzlü çalışanları tarafından iyi karşılandık. Herkes bizimle özel olarak ilgilendi. Takımımız adına böyle bir hastaneyi Kahramanmaraş’a kazandıranlara, hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15