Lisans İçin 46 Gün Geçti

Kahramanmaraş’ın Profesyonel Ligde mücadele eden Kahramanmaraşspor ve 52 Kulübe TFF Kulüp Ulusal Lisans başvurusu sonucu Lisans Kurulu tarafından verilen 60 günden 46 gün geride kaldı.

Lisans İçin 46 Gün Geçti

Ulusal Kulüp Lisans başvurusunda bulunan 52 kulübün dosyaları üzerinde yapılan inceleme sonucunda TFF Kulüp Lisans Kurulu, Kahramanmaraşspor'un da içinde bulunduğu kalan 47 kulübe ise kriter eksiklerini tamamlamaları için ilgili maddelere göre 30 ve/veya 60 gün ek süre tanıdı.

Kahramanmaraş’ın Profesyonel Ligde mücadele eden Kahramanmaraşspor Ulusal Lisans alamazken Profesyonel ligde mücadele eden 14 takım UEFA Lisans, 5 takım Ulusal Lisans sahibi olmuştu.

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunarak, yapılan incelemeler sonucunda en üst 3 lig olan Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig ve Spor Toto 2. Lig'deki kulüplerin yapmış olduğu başvuruları, Hukuki, Sportif, Altyapı, Personel ve Mali Kriterlere göre inceledi. TFF Kulüp Lisans Kurulu yaptığı toplantıda lisans adayı kulüpleri; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda aranan Sportif, Altyapı, Personel-İdari, Hukuki ve Mali kriterleri yönünden inceledi ve 2019-2020 sezonu için UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan kulüpleri belirledi.

UEFA VE ULUSAL KULÜP LİSANSI ALAN KULÜPLER BELLİ

TFF Kulüp Lisans Kurulu, bugün yaptığı toplantıda lisans adayı kulüpleri; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda aranan Sportif, Altyapı, Personel-İdari, Hukuki ve Mali kriterleri yönünden inceledi ve 2018-2019 sezonu için UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan kulüpleri belirledi.

20 KULÜPTEN 14’Ü UEFA LİSANSINI HAK ETMİŞTİ

Yapılan incelemeler sonucunda 20 Kulübün UEFA Lisansına başvurduğu görülüp, bunlardan Spor Toto Süper Lig'den Akhisarspor, Atiker Konyaspor, Aytemiz Alanyaspor A.Ş., Beşiktaş A.Ş., Çaykur Rizespor A.Ş.,  Evkur Yeni Malatyaspor, Fenerbahçe A.Ş., Galatasaray A.Ş., Göztepe A.Ş., Kasımpaşa A.Ş., Medipol Başakşehir FK, Trabzonspor A.Ş. ile Spor Toto 1.Lig'den  Giresunspor ve İstanbulspor A.Ş. UEFA Lisansı almaya hak kazandı.

 52 KULÜPTEN 5 KULÜP ULUSAL LİSANS SAHİBİ OLDU

Ulusal Kulüp Lisans başvurusunda bulunan 52 kulübün dosyaları üzerinde yapılan inceleme sonucunda; Spor Toto 1. Lig'den Altınordu A.Ş., TFF 2. Lig'den Etimesgut Belediyespor, Hacettepe Spor, Kırklarelispor ve Niğde Anadolu Futbol Kulübü A.Ş. kulüpleri Ulusal Lisans almaya hak kazandı. Buna göre; 14 Kulüp UEFA Lisansı, 5 Kulüp ise Ulusal Lisans almaya hak kazandı.

47 KULÜBE 60 GÜN SÜRE VERİLMİŞTİ 46 GÜN GERİDE KALDI

Ulusal Kulüp Lisans başvurusunda bulunan 52 kulübün dosyaları üzerinde yapılan inceleme sonucunda TFF Kulüp Lisans Kurulu, Kahramanmaraşspor'un da içinde bulunduğu kalan 47 kulübe ise kriter eksiklerini tamamlamaları için ilgili maddelere göre 30 ve/veya 60 gün ek süre tanıdı. TFF Kulüp Lisans Kurulu 12 şubat stadında bayan lavabolarının yetersiz olmasını gerekçe göstererek Kahramanmaraşspor'a kriter eksiklerini tamamlamaları için ilgili maddelere göre 30 ve/veya 60 gün ek süre tanıdı. TFF Kulüp Lisans Kurulu TFF 2.Lig'den TFF 3.Lig'e düşen 6 kulübe, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın 26/3. maddesine göre herhangi bir yaptırımın uygulanmamasına karar vermiştir. Kurul, kalan 47 kulübe ise kriter eksiklerini tamamlamaları için ilgili maddelere göre 30 ve/veya 60 gün ek süre tanıdı. Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın 25/1. maddesinde düzenlenen kriter ihlallerine uygulanacak yaptırımların belirlendiği Talimatın Ek.XII tablosu ilgili maddeleri uyarınca. Ayrıca, kendilerine verilen süre içinde eksikleri tamamlamayan kulüplere de, kulübün bulunduğu lige ve yerine getirilmeyen kritere göre çeşitli cezalar verilecek.  3 sezon önce Kahramanmaraşspor bu sebebiyetten puan silme cezası ile karşı karşıya kalmış ve lig içerisinde 3 puan silinmişti. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15