PANORAMA GENEL YAZISI

KIŞIN İÇİMİZİ ISITICAK MAÇLAR BİZLERİ BEKLİYOR2017-2018 Sezonu 18 takımın katılımı ile başlamış ve ligin 4.haftasına gelmiş bulunmaktayız. Hafta sonları futbol severlerin maçlarla ısındığı karşılaşmalara ev sahipliği yapması nedeniyle gelecek haftalar içimizi ısıtacak maçlara ev sahipliği yapacağa benziyor. Şimdi 4 haftalık bu maratona kısaca bakalım ve maçların izlenmesi gerektiği ile ilgili bilgilere göz atalım. 18 Takımın olduğu 2017-2018 sezonunda ilk fire Bölgesel Amatör Lige çıkarak sürpr

PANORAMA GENEL YAZISI

HAFTANIN TEKNİK ADAMI
ULUDAZ SPOR KULUBÜ
MEHMET KAVAK

2014 yılında Uludaz spor ile Kahramanmaraş futbolunakatkı sağlamak amacıyla adım atan genç teknik adamların başında gelen UludazSpor Kulübü teknik adamı Mehmet Kavak ilerleyen zamanlarda adından kazanacağıbaşarılar ile çoğu kez söz ettireceğe benziyor. 4.Haftanın sonuçlarından sonrabaşarının çalışmak ve emekle kazanıldığını göstererek Haftanın teknik adamı köşemizdeyerini aldı. Hem yapmaya çalıştıkları ile hem de yapmayı düşündükleri ileteknik adamlara, futbolcu  ve futbol severlere futbolun güzellikleriniyaşatmak istemesi ile herkese  örnek gösterilecek türden bir başarıöyküsüne sahip bir isim Mehmet Kavak. Mütevazı karakteri ve kadroyapılanmasıyla şimdiden birçok başarıya göz kırpıyor. Sezonun ilk maçında MaraşGücü ile karşılaşan Uludaz Spor ilk karşılaşmadan şansız şekilde mağlupayrılmış, ancak ligin 2.maçında Sır Sporu 5-1 yenmiş ve anında üs sıralara gözkırpmayı başarmıştı. Ligin 3. Haftasında ise ligin bay geçirmiş takımı daha datoparlamış olduğu bu haftaki alınan 5-1 lik sonuçla kanıtlamış oldu.

 

HAFTANIN FUTBOLCUSU
ULUDAZ SPOR KULUBÜ
TUNCAY YARDIM

2002-2003 sezonunda Kahramanmaraş futbolunun yetiştirdiği isimlerle ekolhaline güzide kulübü Türk Telekom Sporun alt yapısında futbola adım atan,Faaliyette olduğu sürede birçok başarıların kazanıldığı dönemde takımiçerisinde yer alan isimlerden olan ve Türk Telekom Sporun vitrinin kupalarladoldurduğu dönemdeki önemli ismi Tuncay Yardım haftanın futbolcusu köşesindeyerini aldı. Türk Telekom Sporun bütün kategorilerinde yer alan Tuncay, aynıdönemde Türk Milli takımının bölge karmasında da yerini aldı. Ardından sırasıile  Bertiz Spor, Dumlupınar Spor,Osmaniye Düziçi Belediyespor, Edeler spor ve en son Dumlupınar Spora dönerekfutbol hayatına devam etti. Sezon başında Dumlupınar Spordan ayrılma kararıduyulunca birçok kulüp kadrosuna katmak istediği isimlerden biri olduğu dabiliniyordu. Ancak o her şeyden çok önem verdiği takım olma duygusu olantakımları seçme anlayışı ile Kahramanmaraş’ın mütevazı takımlarının başındagelen Uludaz Sporun teklifi kabul ederek sezona bomba gibi başlıyordu. Buradakibaşarılı oyunuyla ve attığı gollerle hem kendisini buldu hem de takımına hayatvermeye devam ediyor.

 

HAFTANIN TAKIMI
ELBİSTAN BELEDİYE SPOR

Kahramanmaraş Futbolunun faaliyetine devam ediptebaşarısını her dönem zirvede tutan Elbistan Belediye Spor uzun bir aradan sonraAmatör lige dönüş yapmış birçok isme göre de yeri bura olmamalı denenkulüplerden biri olan Elbistan Belediye Spor eski günlerine dönmenin yollarınıarıyor. 2017-2018 sezonunun 4.maçına çıkan ligin iddialı ekiplerinin başındagelen Elbistan İlçesinin en güçlü takımı olarak bilinen Elbistan Belediye Sporpanoramamızın Haftanın takımı köşesinde yerini alan takımı oldu. Ligin ilk haftasındaPazarcık Aksu Spor karşısında şok bir mağlubiyet alan Elbistan Belediye Sporligin 2.haftasında Pazarcık Kartalkaya Spor,3.haftasında Maraş Gücü, bu haftaise 7-1 ile Büyük Sır Sporu geçiyordu. Uzun lig maratonunda birçok karşılaşmayaçıkacak olan Elbistan Belediye Spor’da hedef eski günlerine yani Bölgeselamatör ligine tekrar renk katmak.

 

HAFTANIN OLAYI

2017-2018 Sezonu tüm takımlar için en ağırlıklı konuolarak futbolcularda yaşanan sakatlıklar, hava da uçuşan kırmızı kartlar veambulansların sahaya girmesi olarak ön plana çıkıyor. 18 Takım halinde başlayanlig 2 Grupta bazen güzel sonuçlar doğurmayan sahnelere de yer veriyor.Geçmişten günümüze amatör liglerin en büyük sorunlarından biri daimasakatlıklar olmuştur. Nedeni de gayet açıktır, bilinçsiz antrenman güçlenmemişbileklere aşırı yüklenmenin verdiği zararlardır. Futbolun geleceği olarakgösterilen gençlerin fiziksel yeterliliklerinin test edilmeden küçük incekasların aşırı yüklenmelere bağlı olarak yanlış çalışmalarla verilen zararlarbilinmiş olmasına rağmen çözümü daha bulunamamış yâda daha doğrusuuygulanmamıştır. Konulardan bir diğeri ise kırmızı kartların futbolu gölgeleyenyüzü.  Futbolun en güzel yüzü topunsahada daha çok kaldığı dostluk ve mücadele içinde geçmesi temennisi ile sahayaçıkılması gerektiğidir.

HAFTANIN HAKEMLERİ
Kahraman Saray Spor ve Afşin Belediye Spor karşılaşmasında görev yapan hakem üçlüsüKahramanmaraş Saim Çotur Stadında oynanan ve Kahraman Saray Spor takımının 3-2galip ayrıldığı maçta yönetimleri ile başarılı olan hakem üçlüsü haftanınhakemleri olarak listemizde yer aldılar. Adem Şahan’ın Kahramanmaraş hakemcamiasının önemli isimlerinden biri olduğu futbol severler tarafından dabilinir hale gelmiş konulardan birisi. Gelecekte Kahramanmaraş ismini birçokbüyük karşılaşmalarda duyuracağı yönettiği karşılaşmalarla da görüntüsünü verenisimlerin başında geliyor. 3-2 biten karşılamada yardımcı olarak Mustafa Barmanve Ali Rıza Güçlü yardımcı olarak görev yaparken müsabakada kararlar isetaraftardan alkış topladı.

 

HAFTANIN NOTLARI

-Haftanın en gollü karşılaşması B grubunda ElbistanBelediye Spor ’un Büyük Sır Sporu 7-1 yendiği karşılaşma idi.

-Kümbet Spor halen gol yemeyen tek takım 4.haftanınsonunda…

-4.haftanın sonunda en çok gol atan takım TürkoğluBelediye Spor…

-Şuana kadar toplam 109 gol atıldı.

- Kırmızı kartlar havada uçuştu.

- Ambulanslar sahalarda nöbet tuttu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15