Potada Final Zamanı!

Okul Sporları Yıldız Kız ve Yıldız Erkekler Müsabakalarında Finale gelindi.

Potada Final Zamanı!

Basketbol İl temsilciliği kurullarıyla birlikte tek vücut halde basketbolun gelişmesi adına ne gerekiyorsa yapılması basketbola olan ilgi ve alakayı geri getirmeyi hedefliyor. İl Temsilciliğine Mustafa Dağlının getirildiği Basketbol Okul Müsabakalarının ardından Kulüp Müsabakaları ile potada heyecanlı bir atmosfer yaşanacak. Bir diğer taraftan ise Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF) Alt yapı faaliyetlerinden U18 Erkek Liginde Bölge Şampiyonası, U16 Liginde İse Anadolu Şampiyonasına Kahramanmaraş ev sahipliği yapacak. Her geçen gün ilerleme yaşayan Basketbol Kahramanmaraş’ta İlk olarak Hakem ve Hakem Adaylarını bilinçlendirmek adına yapılan toplantıda Basketbolun geleceği hakkında iyi bir ilerleme kayıt edildi. Bu doğrultuda Basketbol il temsilcisi Mustafa Dağlı, basketbolu bir adım ileriye nasıl götürürüz düşüncesi ile yeni sezonda yola çıkıyor. Okul Sporlarında Finaller Bugün Osman Sayın Spor Salonunda Oynanacak.

SİMYA KOLEJİ FİNAL'DE

Kahramanmaraş Ortaokullar arası Basketbol müsabakalarında sona yaklaşırken günün ilk müsabakası Özle Simya Koleji ile Özel Bahçeşehir Koleji arasında oynanan yarı finalden çıkış müsabakasında Özel Simya Koleji ilk periyotu 12-5 önde kapattı. Yarı final müsabakasının ikinci çeyreğinde ise Özel Simya Koleji skor hanesine 12- sayı ekleyerek skoru 24-16 taşıdı çekişmeli geçen yarı final müsabakasında Simya Koleji öğrencileri takımlarına tam destek verdiler. Müsabakanın üçüncü çeyreğinde ise karşılıklı şutların isabetli ortalamasında  100/40  üzerinde başarılı olurken ilk teknik mola Ferhat Güleroğlu'ndan geldi teknik mola dan sonra dipde başlayan Simya Koleji Arda Tolu'nun Müthiş turnike sayısı ile oyuna ayrı bir renk katan Arda Tolu ile devam eden müsabaka Bahçeşehir Koleji boyalı alan içerisinde top kayıpları yaşarken Simya Koleji üçüncü periyot'da gerek üçlük ve turnike sayılarında istediği sonuçları alamazken üçüncü çeyreğin ikinci teknik molası Bahçeşehir Koleji Koç İsmail Coşkun'dan geldi. Oyuna kenardan başlayan Bahçeşehir koleji Kazım ile attığı serbest atış ile üçüncü çeyreğin bitimine son 49 saniye kala skor tabelası 31-24 gösterirken Arda Tolu'nun boyalı alan içinde yapmış olduğu faul ile serbest atış kullanan Bahçeşehir koleji iki atışın birini potaya bırakarak 9-7 üçüncü periyot'da mağlup başlayan Bahçeşehir koleji yarı final müsabakasının son çeyreğinde kenardan başlayan Simya Koleji son çeyreğin ilk dakikalarında ilk teknik mola Ferhat Güleroğlun'dan geldi. Erken kullanan teknik molayı Güleroğlu ve oyunun dipten başlaması oyuna devam eden Simya Koleji basit top kayıpları ile Bahçeşehir koleji karşısında zaman zamanda skorlar denk olsa da Simya Koleji bu final biletini almak için kıyasıya parkede mücadele veriyor son çeyreğin bitimine son 1:20 saniye kala Bahçeşehir koleji aradaki farkı -4 sayıya indirdi ve son dakikalar skorbont 39-35 gösterirken finale hangi takım çıkacak ve Bahçeşehir koleji kendi alan savunması içerisinde faul yapan Bekir Simya Kolejine iki serbest atış kazandırarak ikide ikisini sayıya çeviren Simya Koleji son çeyreğin son 43 saniye kala skor 41-35 taşıdı ve Bir mola İsmail  Coşku dan moladan sonra yarı saya içerisinde kenardan başlayan Bahçeşehir koleji oyunda faul üstüne faul yaparak müsabakayı soğutma ya çalışan Bahçeşehir koleji Simya Koleji karşısında nafile kaldı ve skor  43-37 Simya Koleji Finalde.

Simya Koleji:Arda Tolu 24- sayı 4-faul,Taha Anıl Kandilcik 11-sayı 3-faul  ile oynadı.

Bahçeşehir Koleji: Y.Toka 7-sayı 5-faul, F.Zabun 11-sayı ile oynadı.

1-periyot:12-5

2-periyot:12-11

3-periyot:7-9

4-periyot:12-12

maç sonu:43-37

Salon: Osman Sayın

Hakem: Ünal özdemir, Dürdane Karabörk

BEYZA FİNALE ADINI YAZDIRDI

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İle İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Okul sporları kapsamında düzenlenen Yıldız Erkekler Basketbol müsabakaları Osman Sayın spor salonunda oynanan Özel Boğaziçi Beyza Koleji ile Aysel Çalık Ortaokulu arasında oynandı oynanan müsabakada Boğaziçi Beyza Koleji  ilk çeyrekte 22-7 skor ile oyuna hızlı giriş yapan Boğaziçi Beyza Koleji ikinci çeyreğide 36-7 önde kapattı. Müsabakanın üçüncü çeyreğinde ise Beyza Koleji 33-sayı fark atarak skoru 85-16'a taşıdı son çeyrekte de skoru 94-18 taşıyarak final de Beyza Koleji

HAFIZ ALİ EFENDİ ORTAOKULU KIZLARDA FİNALİST!

Kahramanmaraş Okullar arası Günün ilk yarı finali Yıldız Kızlar müsabakası ile Osman sayın spor salonunda başladı Yıldız Kızlar yarı final de karşılaşan Hafız Ali Efendi Ortaokulu ile Yavuz Selim Ortaokulu arasında oynandı. Oynanan müsabakada Hafız Ali Efendi Ortaokulu 45-12 farklı skor ile Yıldız Kızlarda ilk finale çıkan takım Hafız Ali Efendi Ortaokulu oldu. Müsabakanın ilk çeyreğinde 14-4 skor ile başlayan Hafız Ali Efendi Ortaokulu Müsabakanın ikinci çeyreğine de 14-0 sayı ile başlayan Hafız Ali Efendi Ortaokulu üçüncü çeyreğide 11-6 önde kapattı. Son çeyrekte ise 6 -2 lık sayı ile önde kapatırken 45-12 farklı skor ile Yıldız Kızlar müsabakasında finale çıkan ilk takım oldu.

1-periyot:14-4

2-periyot:14-0

3-periyot:11-6

4-periyot:6-2

Salon: Osman sayın

Hakem: Ünal özdemir, Mehmet Akif Özel

BEYZA KIZLARDA FİNALE ADIMN ATTI

Özel Rekor Koleji yarı final müsabakasında sporcu evrak eksikliği nedeniyle Özel Beyza Koleji müsabakasına çıkmayarak finale elveda ederek Hafız Ali Efendi Ortaokulu'na mağlup olan Yavuz Selim Ortaokulu ile bugün üçüncülük ve dördüncülük müsabakası için parkeye çıkacak olan Özel Rekor Koleji evrak eksikliği nedeniyle üçüncülük ve dördüncülük müsabakasına çıkmayabilir. Durumlar ilgili kararın ne olacağı müsabaka saatinde belli olacak. Özel Rekor Koleji akıllarda şu soruyu bıraktı; grup müsabakalarında evrakları tam olan Özel Rekor Koleji neden Özel Beyza Koleji karşısına çıkmadı? Nedeni 100 sayı farkla yenilme korkusu olabilir mi? Çünkü Özel Beyza Koleji her çıktığı müsabakada ortalama 100 sayı fark ile bitiriyor bu yüzden olabilir mi? Beyza Koleji karşısına çıkmayarak 20-0 hükmen mağlup olarak finale giden yolda çekilmek mi daha kolay geldi? 100 sayı farkı yemektense müsabakaya çıkmayarak hükmen 20-0 sayı ile mağlup olmak dahi iyidir diye mi düşündü? Öte yandan Özel Okullar Basketbol branşına ağırlık verirken ve tüm zamanlarını antrenman yaparak geçirirken sezona hazırlanan takımlar ve çekilen takımlar neden verdiğiniz emeği boşa harcıyorsunuz? Bazı Özel Kolejlerde antrenörlük belgesi olmayan kişiler özel okulda nasıl Basketbol antrenörlük yapıyor buda ayrı bir soru işareti bırakıyor akıllarda... (HABER-FOTO: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane