Şampiyon Amedspor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 14 yaş grubu Türkiye şampiyonasında 1.Kademe Grup müsabakası finalde Kayseri Kocasinan Şimşek spor ile karşılaşan Diyarbakır ekibi Amedspor, Kahramanmaraş grubundan lider olarak çıktı.

Şampiyon Amedspor

Kahramanmaraş’ın da grup merkezi olarak bulunduğu 2018- 2019 sezonu U14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları sona erdi.

Kahramanmaraş'ın grup merkezi olarak bulunduğu 2018-2019 sezonu U14 Türkiye Futbol Şampiyonası 1. kademe müsabakaları 74 ilden 126 takımın katılımı ile 23 Mayıs'ta başladı. 6 takımın katıldığı 1. kademe müsabakaları doğrultusunda Kahramanmaraş grubunda Adanaspor, Arsusİlkadım, Malatya Yeşilyurtspor, Kocasinan Simşekspor Kulübü, Amedspor, Kahtaİdmanyurduspor takımları yer aldı.  Türkiye Şampiyonasında Kahramanmaraş grubu finali Amedspor ile Kayseri Kocasinan Şimşekspor arasında gerçekleşti. Mücadelenin ilk yarısı 0-0 biterken, Amedspor ikinci yarıda yakaladığı fırsatı gole çevirerek 1-0 öne geçti. Karşılaşma bu skorla tamamlanırken, Amedspor şampiyon oldu.

74 İLDEN 126 TAKIM KATILDI

6'şar takımlı 19 grupta 23 - 26 Mayıs 2019 tarihlerinde, 4'er takımlı 3 grupta ise 24 - 26 Mayıs 2019 tarihlerinde olmak üzere toplam 22 grup merkezinde müsabakalar gerçekleştirildi. İstanbul, Edirne, Bilecik, Yalova, Düzce, Balıkesir, Kütahya, Aydın, Muğla, Isparta, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Van, Artvin, Erzincan, Giresun, Sinop, Zonguldak, Çorum ve Kayseri grup merkezlerinde oynanacak 1. kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olacak 22 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde 2.kademe müsabakaları oynanacak. 2. kademe müsabakaları sonunda grupların da birinci olan 4 takım, final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak. 

KAYSERİ’Yİ TEK GOLLE GEÇTİ

Kahramanmaraş’ın da grup merkezi olarak bulunduğu 2018- 2019 sezonu U14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları doğrultusunda Grup şampiyonluğuna Amedspor ulaştı.

Karşılaşmaların Batıpark Futbol sahasında oynandığı Türkiye Şampiyonasında Grup Finali Amedsporile Kayseri Kocasinan Şimşekspor arasında gerçekleşti. İlk yarısı 0-0 biten mücadelede Amedspor yakaladığı fırsatı gole çevirerek skoru 1-0’a çekti. Oldukça çekişmeli geçen müsabakada skoru sonuna kadar koruyan Amedspor şampiyonluğa ulaşan ekip olarak adını 2. tura yazdırdı.

TEMSİLCİLERİMİZ ELİ BOŞ DÖNDÜ

2018-2019 Sezonu U14 Türkiye Amatör Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları doğrultusunda Kahramanmaraş’ta il Şampiyonu olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve sporla il ikincisi Maraşgücüspor ilk turda mağlup oldular. Yerel Amatör Ligler u14 kategorisinin Tüm ülke genelinde tamamlanması ile birlikte 2018- 2019 sezonu 1. Kademe müsabakaları 74 ilden 126 takımın katılımı ile gerçekleşti. Türkiye Şampiyonasında Kahramanmaraş'ı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlikspor Hatay'da, Maraşgücü Spor ise Adana'da temsil etti. İlk maçında 1-0 öne geçtiği Mersin Akdeniz Belediyespor mücadelesinden 6-1 mağlup ayrılan Büyükşehir Belediye Gençlikspor ikinci maçında ise Osmaniye Anadolu Gençlik Spor'a 3-1 mağlup olarak Türkiye Şampiyonasına veda etti.

23-26 tarihlerinde U14 Türkiye şampiyonasında Kahramanmaraş'ı Adana'da temsil eden ilk maçını 1-1 beraberlikle, 2.ci maçını 1-0 galibiyetle kapatan Maraşgücü grup finalinde Hatay Ekincispor'a 2-0 yenilerek grup finalinde veda etti. Rakibine diş geçiremeyen ve mağlubiyetle sahada yıkılan Maraşgücü şampiyonaya veda etmesi ile Kahramanmaraş’a boynu bükük dönüş yaptı.

2. KADEME 4 GRUPTA OYNANACAK

İkinci Kademe müsabakaları, Birinci Kademede grup birincisi olan 22 takımın katılımıyla 4 grupta oynanacaktır. Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulüyle oynanacaktır.

KATILIMCILARA KATKI PAYI ÖDENECEK

Birinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 1.750 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 04 Ekim 2019 tarihine kadar talep edebileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır. Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, müsabakadan çekilen, müsabakalarda olay çıkartan ve sahte sporcu oynattığı tespit edilen takımlara katkı payı ödenmeyecek.(HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15