ŞAMPİYON FERHUŞ KUPASINI ALDI

Hafta şampiyonluğu garantileyen Ferhuş Karacaspor Kupasını aldı.

ŞAMPİYON FERHUŞ KUPASINI ALDI

Kahramanmaraş Büyükler Ligi 2.Amatör küme B grubundageçtiğimiz hafta şampiyonluğu garantileyen Ferhuş Karacaspor Kupasını aldı.

Kahramanmaraş 2. Amatör kümede mücadele eden FerhuşKaracasuspor adını 1. Amatör’e yazdıran 2. Takım olmuştu. Haftalar öncesinden1. Amatörü garantileyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye ve Gençlikspor’unardından diğer grupta Ferhuş Karacasuspor oldu. Ligin zemini ile zirvesindeolan takımların mücadelesinde favori galibiyete ulaştı. Ferhuş EkibininŞampiyonluğunun garantileşeceği bu maçta Kızılseki ekibi formalite icabı maçaçıktı ve prestij elde etti. Prestij maçında Ferhuş ekibi 1 hafta kala 1.Amatöreyükselmeyi garantiledi. Kızılseki Gençlikspor ekibini mağlup eden Ferhuşsporşampiyonluk sevincini yaşamıştı. Son haftaya ise Ekberoğluspor karşısına çıkanFerhuş Karacasu ekibi kupasına kavuştu. Pazar günü Merkez 1 Futbol sahasındaoynanan Ferhuş Karacasuspor, Ekberoğluspor müsabakanın öncesinde TFF İlTemsilcisi, Kahramanmaraş Futbol İl Tertip komitesi Başkanı Ali Kazancı, ASKFSekreteri ve İl Tertip Komitesi Üyesi Ahmet Güler, ASKF Yöneticisi ve İl TertipKomitesi Üyesi Adem Karaköse ve Kahramanmaraş ASKF Yönetim kurulu üyesi İsmailAvanoğlu takdim etti.

SON MAÇTANAMAĞLUPLUK BOZULDU

Ferhuş Karacasuspor, 2.Amatör Küme B grubunda oynadığı 14 maçta 9 galibiyet 4 bereberlikalırken sahadan 1 kez mağlup ayrılarak, 1.Amatör Kümeye yükseldi. Son maçındaEkberoğluspor 5-2 Ferhuş Karacasuspor ile sonuçlanarak namağlup ünvanı bozuldu.Merkez 1  Futbol sahasında oynananMüsabaka öncesinde Kahramanmaraş 1.Amatör kümeye yükselmeyi garantilen FerhuşKaracasuspor'lu oyuncuları sahaya girerken her iki kenera dizilen Ekberoğluspor'luoyuncular alkışladı. Müsabaka ise yapılan seranomi sonrası başladı ve Ekberoğlu3 puanı alarak Play-off’lara yeltenen takım oldu. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15