Şampiyon Mili Eğitim’i Ziyaret Etti

Amasya da düzenlenen Yıldız Kız Futbol Türkiye Yarı finallerinde adını Finale yazdıran Sümer Ortaokulu Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. 

Şampiyon Mili Eğitim’i Ziyaret Etti

2018 2019 Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası Finallerine Sümer Ortaokulu adını yazdırmasını bildi. Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sümer Ortaokulu'ndan Büyük Başarı. Yıldız Kız futbol takımı inanılması güç bir başarı yakaladı. Dulkadiroğlu Sümer Ortaokulu 29 Nisan-03 Mayıs tarihlerinde Amasya da düzenlenen Yıldız Kız Futbol Türkiye Yarıfinallerinde grubunda bulunan İstanbul, Ankara, Konya ve finalde ordu takımlarını yenerek adını 22-26 Mayıs tarihlerinde Konya da düzenlenecek Türkiye finallerine yazdırdı.

Amasya da düzenlenen Yıldız Kız Futbol Türkiye Yarıfinallerinde gerçekleştirilen turnuva havasında geçen karşılaşmada bazı okulların iyi hazırlanmasına rağmen, bazı okulların kız sporcularının futbolla yeni tanıştıkları dikkati çekti. Buna rağmen kız futbolcuların kazanmak için gösterdikleri mücadele göze çarptı. Zorlu karşılaşmanın yarıfinalinde Sümer Ortaoklu rakiplerini aşarak adını Türkiye Şampiyonu Finallerine yazdırdı.

KUPAYI İL MÜDÜRÜ CEMAL YILMAZ’A TAKDİM ETTİLER

Başarılı bir Grafik Çizen Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sümer Ortaokulu kupasını Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ı takdim etti.

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt ve Sümer Ortaokulu Müdürümüz Mehmet Sakar, Amasya´da yapılan Yıldız Kızlar Futbol Türkiye Yarı Finalleri´nde rakiplerini yenerek finale kalan ilçemiz Sümer Ortaokulu öğrencileriyle birlikte, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz´ı makamında ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

“ŞAMPİYONLUĞA DAMGA VURACAĞIZ”

Ziyaretten sonra Gazetemize açıklama yapan Sümer Ortaoklu Beden Eğitimi Öğretmeni Harun Jira, “Takımımız üç (3) yıldır kız futbol takımımız Türkiye yarı finallerinde, erkek takımı ise 5(beş) yıldır değişik kategorilerinde başarıları bulunuyordu. Takımımız oyuncuları her yıl Milli takım seçmelerine davet edilmektedir. Aynı zamanda takımımız Konya' da yapılacak olan Türkiye şampiyonasında da şampiyon olduğu zaman Haziran ayında Hollanda Amsterdam da Türkiye’yi temsil edecektir. Biz Sümer Orta Okulu olarak Şampiyonadan döner dönmez bir takım ziyaretler gerçekleştirdik. Bunlardan bir tanesi olan Milli Eğitim Müdürlüğü. Burada İl Müdürümüz Cemal Yılmaz ve Ahmet Akküncü ile görüştük ve destekleri için teşekkür ettik. Kupamızı takdim ederek başarının devamı hakkında sporcularımız söz verdiler. Bizler o verilen sözün arkasındayız ve adımını şampiyon olarak duyuracağız” dedi.  

“DULKADİROĞLU BÖLGESİNE DEĞER VERİLDİĞİNDE MİLLİ SPORCULAR ÇIKACAĞINDAN EMİNİZ”

Bilinmesini isteriz ki başarımız tesadüf değildir diyen Sümer Ortaoklu Beden Eğitimi Öğretmeni Harun Jira, “Başarımızın altında çalışmak ve azim yatmaktadır. Dulkadiroğlu gibi nezih bir ilçede spor yapmak mutluluk verici. Spor’a yatkın bir ilçe ve değer verildiğinde buradan Milli sporcular çıkacağından eminiz. Başarıya ulaşmak için ilerleyen dönemlerde çalışmak ve azimde yetmeyecek tesislerde ihtiyaç haline gelecek. Bu nedenle Dulkadiroğlu bölgesine yeterli destek verildiği taktirde farklı başarılardan da sporcular kazandırılacaktır. Bizi Şampiyonluk yolunda destekleyen önce Velilerimiz ve Okul Yönetimimize şükranlarımızı sunuyoruz ” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15