SON BAŞVURU TARİHİ 13 TEMMUZ

Kahramanmaraş'tan 2 takımla mücadele edeceğimiz Bölgesel Amatör Lig'e 2018-2019 Sezonunda 160 takımın katılma hakkı bulunuyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 13 TEMMUZ

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından9. sezonu düzenlenecek olan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkıbulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 13 Temmuz 2018 tarihine kadarTFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermeleri gerekiyor. BuBağlamda 2018-2019 Sezonu Bölgesel Amatör lige katılma hakkı bulunan 1920Maraşspor ve Elbistanspor'un katılım belgelerini en geç 13 Temmuz 2018 tarihinekadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'nagöndermeleri gerekiyor. Spor Toto BAL'a 2018-2019 sezonunda 160 takımın katılmahakkı bulunuyor. Bu takımlardan 97'si Spor Toto BAL'da kalan, 54'ü yerel amatörliglerden Spor Toto BAL'a çıkma hakkı kazanan ve 9'u TFF 3. Lig'den düşentakımlardan oluşuyor. 2018-2019 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e KatılımGenel Esasları ek'te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılmahakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 13 Temmuz 2018 tarihinekadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı'nagöndermeleri gerekiyor. 2018-2019 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Liggruplandırma ve statüsü, lige katılacak takım sayısının kesin olarakbelirlenmesi ve saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

 

KATILMAK İSTEMEYEN YEREL LİGDE DEVAM EDECEK

Bölgesel Amatör Lig’ekatılma hakkını elde eden kulüp bu hakkını kullanmak istemezse, aynı sezon ilininen üst yerel ligine katılabilir. Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını bildirip,fikstüre dahil olan kulüplerin, Bölgesel Amatör Lig başlamadan veya başladıktansonra ligden çekilmesi veya çıkarılması halinde, yatırdıkları teminat yanacağıgibi, aynı sezon içinde kendi ilinin yerel liginde de yer alamaz ve BölgeselAmatör Lig’den düşmüş sayılır.

 

TEMİNAT MEKTUBU GEÇERSİZ, PEŞİN ÖDEME YAPACAKLAR

Spor Toto BölgeselAmatör Lig’e katılma hakkını elde eden kulüp bu hakkını kullanmak istemezse,aynı sezon ilinin en üst yerel ligine katılabilir. Spor Toto Bölgesel AmatörLig’e katılacağını bildirip, fikstüre dahil olan kulüplerin, Spor Toto BölgeselAmatör Lig başlamadan veya başladıktan sonra ligden çekilmesi veya çıkarılmasıhalinde, yatırdıkları teminat yanacağı gibi, aynı sezon içinde kendi ilininyerel liginde de yer alamaz ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den düşmüşsayılır.

Spor Toto BölgeselAmatör Lig’e katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan,mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüpleretahsis edilmiş, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, nizami boyutlarda,doğal çim veya uygunluğu Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylanmış suniçim zeminli bir sahayı belirtilen kriterlere uygun olarak temin etmelerizorunludur. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılacak olan kulüpler ligekatılım teminatı olarak 22.000 TL. tutarındaki miktarı Federasyonumuz hesabınanakit olarak yatırmak zorundadır. Katılım teminat miktarı sezon sonunda kulübünvarsa TFF’ ye ödemek zorunda olduğu AFDK tarafından verilen para cezasıbedelleri, takımın veya taraftarların saha veya statlara vermiş oldukları zararbedelleri vb. bedeller kesildikten sonra kulüplere iade edilir. Katılımteminatı grupların belirlenmesinden sonra takımın ligden çekilmesi veyaçıkarılması halinde iade edilmez.

Kulüplerimiz ligekatılım teminatı bedelini Türkiye Futbol Federasyonu’nun aşağıdaki hesabınanakit olarak  “ 2018 - 2019 Sezonu SporToto Bölgesel Amatör Lig ……  Spor KulübüTeminat Bedeli ”  açıklamasıylayatıracaklardır.

 

160 TAKIM KATILIYOR

Türkiye FutbolFederasyonu tarafından 9. sezonu düzenlenecek olan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'ekatılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 13 Temmuz 2018tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermelerigerekiyor. Spor Toto BAL'a 2018-2019 sezonunda 160 takımın katılma hakkıbulunuyor. Bu takımlardan 97'si Spor Toto BAL'da kalan, 54'ü yerel amatörliglerden Spor Toto BAL'a çıkma hakkı kazanan ve 9'u TFF 3. Lig'den düşentakımlardan oluşuyor. 2018-2019 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e KatılımGenel Esasları ek'te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılmahakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 13 Temmuz 2018 tarihinekadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı'nagöndermeleri gerekiyor. 2018-2019 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Liggruplandırma ve statüsü, lige katılacak takım sayısının kesin olarakbelirlenmesi ve saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılankulüpler, müsabakaların düzenli şekilde oynatılmasını sağlamak amacıyla, KulüpMüdürü ile Tesis ve Akreditasyon Sorumlusu görevlendirmek zorundadır. Bugörevlerin kulüp yöneticileri tarafından yerine getirilebilmesi mümkündür. SporToto Bölgesel Amatör Lig’e katılacak kulüplerin mutlaka kulüp logolarıolacaktır. Bölgesel Amatör Lig’e İlk kez katılacak kulüplerimiz katılımformunun ekine kulüp logosunun bulunduğu CD’yi ekleyeceklerdir.  2018-2019 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Liggruplandırma ve statüsü katılan takım sayısı kesin olarak belirlendikten vesaha denetimleri tamamlandıktan sonra açıklanacaktır.

 

KATILIMCILARDAN İSTENİLEN BELGELER

Türkiye FutbolFederasyonu’na Gönderilecek Belgeler :

1-Kulübün BölgeselAmatör Lig’e katılacağını belirten Yönetim Kurulu kararının bir sureti.

2-KATILIM FORMU (Ek:1)

3-Antrenman vemüsabakalarda fiilen kullanılacak, soyunma odası ve hakem odasına sahip, nizamiboyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çimzeminli, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma veya bir başkakuruma ait olup bu sahanın kulübe tahsis edildiğine dair belge.(Saha-Statkriterleri Ek:2)

4-Lige katılımteminatı olarak 22.000 TL’nin nakit olarak yatırıldığına dair banka dekontu.

 (Banka Teminat Mektubu kabul edilmemektedir.)

 

BAL LİGİNDE 2 TAKIMIMIZ OLACAK

2018-2019 futbolsezonunda Bölgesel Amatör Ligde Kahramanmaraş’ın 2 takımı yer alacak. BölgeselAmatör Lig kurulduğundan bu yana ikinci kez Kahramanmaraş’ta bütün takımlarkent merkezinden olurken bu yıl 1 takımımız yine ilçe takımı olarak yer alacak.Bal Ligi kurulduğu ilk sezon Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor veElbistanspor’un birlikte mücadele ettiği ligde Belediyespor 3. Lige yükselmeyibaşarmıştı. Bu süreç içerisinde kent merkezinden hiçbir takım Bölgesel AmatörLige yükselmedi. Geçen sezonlarda ise üçü de kent merkezinden olmak üzere Sakaryaspor,Fidanspor ve 1920 Maraşspor Bölgesel Amatör Ligde boy gösterdi. Yine geçensezonlarda Sakaryaspor’un kötü performansından dolayı Yerel Amatör lige dönmesiile birlikte 1920 Maraşspor ve Fidanspor BAL’da Kahramanmaraş’ı temsilediyordu. Fidanspor’un isim Değiştirmesi ile Erdağ İnşaat Dumlupınar ismi ilesahaya çıkan BAL temsilcisi Ligden düşünce 1. Amatör Küme Play-offlardanElbistanspor BAL’a yükseldi ve Kahramanmaraş’ı 1920 Maraşspor ile birliktetemsil edecek. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17