TAKIM ARKADAŞLARI KAPTANINI SAYGI İLE ANDI

7 Yıl Önce hayata veda eden kaptanlarını saygı ile andılar.

TAKIM ARKADAŞLARI KAPTANINI SAYGI İLE ANDI

Serinlemek için sır barajına giren ve suda boğularakhayatını kaybeden Büyüksırspor’un kaptanı Mustafa Kurt’un ölüm yıl dönümündeAmatör Liglerde mücadele eden As Vefa Kulübü vefa örneği sergileyerekKaptanlarını yad etti. As Vefa Kulübü hafta sonu U-19 Müsabakası Öncesi BüyükKaptan Mustafa Kurt Anısına Saygı Duruşu gerçekleştirdiler. Üzerlerinde‘Özlemle Anıyoruz Büyük Kaptan’ arkasında ‘10 Numara Mustafa Kurt’ Yazantişörtle sahaya çıktılar ve Müsabaka öncesi 2 dakikalık saygı duruşu ilerahmetli kaptan Mustafa Kurt’u andılar.


7 YIL ÖNCEARALARINDAN AYRILDI

Kahramanmaraş amatör küme takımlarından Büyüksırspor KulübüOyuncusu Mustafa Kurt, 6 Haziran 2011 Pazartesi günü serinlemek için sırbarajına girmiş boğularak hayatını kaybetmişti. 22 yaşındaki Mustafa Kurt’unadını yaşatmak, ona saygı ve sevgilerini göstermek için As Vefa Kulübü Antrenörlerive genç oyuncunun takım arkadaşları Kurt’un ölüm yıl dönümünü unutmayarakKaptanlarını yad ettiler.

“ONUNLA BİRLİKTE,BERABER AĞLADIK, BERABER GÜLDÜK”

2011 yılındayken Çiçeği burnunda kaptanın takıma büyükkatkılarından bahseden As Vefa Spor Kulübü Antrenörlerinden Osman Köse, “MustafaKurt, Benim 11 yaşında iken aldığım ve daha sonra emek verip yetiştirdiğim, 17yaşında takım kaptanlığına ulaşmış karakterli, düzgün, sporculuk anlamında damücadeleci, hırslı ve örnek bir kişiliğe sahipti. Herkesin hayran olduğubiriydi. Böyle bir kişilikte iken bir şampiyonluk maçından sonra kendiaçısından serinleme niyeti ile girdiği suda boğularak hakkın rahmetine kavuştu.Buda bizi çok üzdü. Ailesi başta olmak üzere biz güzel günler yaşadık, beraberağladık, beraber güldük. Onun anısına böyle bir kişiliğe karşılık bizdekendimizi borçlu hissettik. As Vefa olarak böyle bir organizasyon düzenlemeyekarar verdik. Tabi bu Organizasyonu küçük bir organizasyon olarak görüyoruz.İlerde daha büyüğünü yapacağız.” dedi.

“ İSMİNİ YAŞATMAKİÇİN FARKLI PROJELER YAPACAĞIZ”

Elimizden geldiği kadar onun ismini yaşatmaya çalışıyoruz. 6Haziran’da bizde Mustafa Tıraş kardeşim ile birlikte Olay anında beraberdikRahmetli kaptanla beraber. Bizlerin avuçlarından ellerinden kayıp gitti. Ama bukadere inanan insanlar olarak buna inanmalıyız. Bizler yedi yıldan bu yana birşekilde yaşatmaya çalışıyoruz. Kendisi Osman Hocamın dediği gibi çok hırslı birinsandı, bu anlamda bize aslında ışık oldu. Bizler bu noktalarda bir şeylerbaşarabiliyorsak, bir adım ileriye gidebiliyorsak bunun çıkış noktası MustafaKurttur. Bu yüzden hiçbir zaman unutmayacağız, unutulması mümkün değil, çünkübizim çıkış amacımız onun bize olan inancı. Bakış açısı, hırsı azmi. Bizlerdeelimizden geldiğince onu yaşatmaya çalışıyoruz. Onun bize bir lider olarak birkaptan olarak gösterdiklerini beraber yürüdüğümüz yolda daha iyi sini yapmayaçalışıyoruz. Kendisine rahmet diliyorum, inşallah mekanı cennettir. Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesine deduyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum duyarlı davranışınızdan dolayı.İnşallah önümüzdeki süreçte daha büyük etkinliklerle ismini yaşatma anlamındadaha farklı projeler yapacağız” dedi. (HABER:İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15