Takım Düştü, Derelioğlu Teşekkür Etti

Kahramanmaraşspor’da da geçen Dönem Teknik Patronluk yapan Oktay Derelioğlu, 2018-2019 Sezonunda çalıştırmış olduğu Tokatspor’un Ligden düşmesi ile birlikte Taraftara teşekkür etti.

Takım Düştü, Derelioğlu Teşekkür Etti

Geçen Sezon (2017-2018) Sezonunda 2. Lig temsilcimiz Kahramanmaraşspor’da, Ligin 7. Haftasında teknik patronluk koltuğunu boşaltan Cafer Aydın’ın yerine takımı sahaya çıkartacak Teknik patron arayışı başlanmıştı. Bilindiği gibi Temsilcimiz Kahramanmaraşspor’da Taraftarın beklentide olduğu İstifa netlik kazanmasının ardından arayış sonrası eski futbolcu Oktay Derelioğlu ile sıcak temasa girilmişti. TFF 2. Lig temsilcimiz Kahramanmaraşspor’da, Sezon başı Şampiyonluk parolası ile yola çıkan ve bir türlü evdeki hesap çarşıya uymayan Kırmızı beyazlılarda 8. Haftada gelen Oktay Derelioğlu 4 hafta Kahramanmaraşspor ile çalışmıştı. 12. Hafta dan sonra ayrılan Oktay Derelioğlu İstanbul’da spor camiasını takip ediyordu. Boşta kalan Oktay Derelioğluna gelen teklifler arasında Komşu ilimiz Gaziantepspor’un teklifine sıcak bakan Derelioğlu Gaziantepspor ile teması kurdu ve orayla anlaşmaya varmıştı. Gaziantep’inde Kötü gidişatına dur diyemeyen ve Gaziantep’inde Ligden düşmesi kesinleşmesi ile Kahramanmaraşspor’un rakiplerinden Tokatspor ile anlaşmıştı. 2018-2019 Sezonunda Tokatspor’un da Ligden düşmesi ile birlikte Tokatspor Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu’ndan taraftara teşekkür mesajı yayınladı.

“TAKIMININ BAŞINA BÜYÜK HAYALLERLE GELDİM AMA BU HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİREMEDİM”

3, lige düşen Tokatspor’un Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu, görev yaptığı sürece taraftarın ilgisine ve Tokatspor sevgisine teşekkür ederek, “Tokatspor taraftarlarına şahsıma ve hoca arkadaşlarıma futbolcularıma verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Büyük umutlarla geldiğim Tokatspor takımının başına ama buruk veda ile ayrılıyorum. Böyle ayrılmak beni taraftarları çok üzdü ama bu işin doğasında var. Biz bu takımın ligde kalması için ekibimle gelmiştim. İstediğimiz planları tutturmak için çok çalıştık ama bazen yalnız kaldık. Bu yalnızlık beni ekibimi çok üzdü ama artık geriye bakmanın bir anlamı kalmadı. Küme düşmemeye aday bir takımın etrafında kenetlenmek gerekir. Biz bu kenetlenmeyi burada başaramadık. Bu kenetlenmeyi taraftar bazında yaşadık dersem doğru olur. Bizler sahada görevimizi yapacağız ama bazen tüm şehrin siyasetçisi mülkü amiri iş adamı spor adamı taraftarının kenetlenmesi gerekir. Maalesef bu kenetlenmeleri camiada göremedik bunun faturası ağır oldu. Takımda her hafta şansızlıklar yaşadık sakatlıklar ve cezalılardan canımız çok yandı. Hakemlerden maçlarda canımızı çok acıttıkları maçlar oynadık. Evimizde oynadığımız maçlarda deplasmanlarda görmediğimiz tepkiler aldık. Sporun içinden gelen birisi olarak hakemlerden sadece adaletli yönetimler bekledim. Ayrıcalık bir yönetim beklemedim ama hakemlerin futbolun içerisinden gelmeleri gerekir. Futbolla ilgisi olmayanların hakem olması ile takımların canı çok yanar. Ligin son üç haftasında bizi ilgilendiren maçlarda alınan sürpriz sonuçları spor kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Tokatspor takımının başına büyük hayallerle geldim ama bu hayalleri gerçekleştiremedim. Onun için üzgünüm ama o cefakar taraftara ligde kalan takımın heyecanını yaşatamadım. Gine diyorum bu yolda yalnız kaldık yalnız bırakıldık. Tüm taraftarlara bana ve ekibime haklarını helal etsinler biz onlara hakkımızı helal ediyoruz. İnşallah Tokatspor takımı tekrar hak ettiği yere döner bu takıma bu ilde yaşayan herkesin sahip çıkmasını temenni ediyorum” dedi. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15