Uşakspor Sportmenliğe Aykırı

2019-2020 Sezonunda İlk Haftayı deplasmanda geçiren ve PFDK’dan yara almadan Kurtulan Kahramanmaraşspor’un rakiplerinden 4 ekip disipline sevk edildi.

Uşakspor Sportmenliğe Aykırı

Kahramanmaraşspor’un rakiplerinin birçoğu disipline sevk edilen takımlar oldu. Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Kahramanmaraşspor’un rakiplerinden Utaş Uşakspor, Karademir Karabükspor, Kastamonuspor 1966, Bodrum Belediyesi Bodrumspor takımları disipline sevk edilen takımlar oldu. Temsilcimiz Kahramanmaraşspor Uşak deplasmanında zorlu bir mücadelede Utaş Uşakspor’a konuk oldu. Spor Toto 2. lig Kırmız grupta 1.haftada Temsilcimiz Kahramanmaraşspor Uşak Temsilcisi Utaş Uşakspor ile çıktığı mücadeleyi 1-0 kayıp etti. 2. Lig Kırmızı Grup'ta Ligin 1. haftasında Utaş Uşakspor ile Kahramanmaraşspor karşı karşıya geldi.

Oyun ilk dakikalarından itibaren vasat bir orta saha mücadelesiyle başladı. Hava şartlarının çok uygun olmasına çok sayıda seyircinin izlediği müsabakanın İlerleyen dakikalarında her iki takımın temkinli ve defansa yönelik tercihi pozisyon kısırlığı yaşatırken Kahramanmaraşspor oyun kurmada zorlanırken Utaş Uşakspor ise 40. Dakikada Alpay Koldaş’ın yakaladığı pozisyonu gole çevirmesi ile ev sahibi ilk yarıyı 1-0 üstün tamamladı. İkinci yardıda da bir çok pozisyonu hoyratça harcayan Kahramanmaraşspor 10 kişilik rakibine boyun büktü.

30 DAKİKADA 10 KİŞİ KALDILAR

Ligin heyecanı ile taraftarı karşısına çıkan Utaş Uşakspor konuk ettiği takıma karşı iyi oyun sergiledi. Uşak 1 Eylül Stadyumunda Adnan Deniz Kayatepe, Enes Biroğlu, Sabri Öğe triosunun yönettiği mücadelenin ilk dakikalarında oyuna tutuk başlayan Kahramanmaraşspor’a karşı Utaş Uşakspor ani ataklarla yüklenmesini bildi. 5. Dakikada fırsatı değerlendirmeye çalışan Utaş Uşakspor Sol kanattan bindirme yaptı ve ceza alanına gönderilen topu değerlendiremezken 30. Dakikada gole giden Cerem Talhay’ı düşüren Mete Yıldız mutlak gol pozisyonu önleyerek gole izin vermezken bu pozisyon doğrultusunda Kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

10 KİŞİ İLE GOLÜ BULDULAR

Hava şartlarının çok uygun olmasına çok sayıda seyircinin izlediği müsabakanın İlerleyen dakikalarında her iki takımın temkinli ve defansa yönelik tercihi pozisyon kısırlığı yaşatırken Kahramanmaraşspor oyun kurmada zorlanırken 31’inci dakikada Mete Yıldız Kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Bu dakikada Serbest vuruş kazanan Kahramanmaraşspor’un şutu direkten dönüş yaparken Ev sahibi 10 kişi ile kendi sahasında 40. Dakikada golü buldu. Alpay’ın kayıt ettiği gol ev sahibini 1-0 öne geçirdi. Golün şokunu üzerinden atlatmaya çalışan Kahramanmaraşspor ilk yarının son bölümlerine doğru beraberlik arayışı için yüklendi ama olmadı.

İYİ OYUN SONUCA DÖNÜŞMEDİ

İkinci yarıda ilk yarıya benzer oyun sahneye kondu. Takımın başında sahaya çıkan Kahramanmaraş Teknik Patronu  Osman Bozkurt ve Utaş Uşakspor Teknik SorumlusuAli Seçkin Topçu skoru değiştirme adına yaptığı hamlelerde bir sonuç getirmezken  maçın kader anında Kahramanmaraşspor da Recep, Yasin gibi önemli isimler uzatma dakikalarında kontra atakta yakaladığı mutlak gol şansını dışarı attı. Oyunu gereksiz düdüklerle sık sık kesen orta hakem olumlu katkı yapamazken ortaya konan vasat futbola seyirci ve taraftarların da zaman zaman tepki gösterdiği müsabaka başladığı gibi bitti.

DİSİPLİNE SEVK EDİLDİLER

TFF 2.Lig Kırmızı Grup’un 1.Hafta mücadelesinde Uşakspor, 60 dakika 10 kişi mücadele ettiği maçta, kendi evinde konuk ettiği Kahramanmaraşspor’u ilk yarıda bulduğu gol ile mağlup ederek, Uşak’ın kurtuluş gününde taraftarlarına çiftçe sevinç yaşattı. Bu maçta Utaş Uşakspor ceza alırken Kahramanmaraşspor ceza almadan kurtularak rahat nefes aldı. Hukuk Müşavirliği'nce 03.09.2019 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

- UŞAKSPOR A.Ş. Kulübü'nün 01.09.2019 tarihinde oynanan UŞAKSPOR A.Ş.-KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi " nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

RAKİPLERDE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

TFF 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Temsilcimiz Kahramanmaraşspor’un rakiplerinden utaş Uşakspor’un yanı sıra, Karademir Karabükspor, Kastamonuspor 1966, Bodrum Belediyesi Bodrumspor takımları disipline sevk edilen takımlar oldu. İşte Hukuk Müşavirliği'nce 03.09.2019 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları doğrultusunda;

- KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü futbolcusu BERK KERVANKIRAN'ın 31.08.2019 tarihinde oynanan SİVAS BELEDİYESPOR-KARDEMİR KARABÜKSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 01.09.2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verildi.

- KASTAMONUSPOR 1966 Kulübü'nün 01.09.2019 tarihinde oynanan KASTAMONUSPOR 1966-TUZLASPOR A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı'nın 17. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verildi.

- BODRUM BELEDİYESİ BODRUMSPOR Kulübü teknik sorumlusu NECATİ ERKMEN'in 01.09.2019 tarihinde oynanan ANKARA DEMİRSPOR-BODRUM BELEDİYESİ BODRUMSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 02.09.2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verildi. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15