Yaz Spor Okulları Eğitimlere Başladı

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce öğrencilere yönelik yapılan Yaz Spor Okulları eğitimlere başladı.

Yaz Spor Okulları Eğitimlere Başladı

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik yapılan Yaz Spor Okulları “Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganıyla başladı. Okulların tatile girmesiyle birlikte yaz aylarında öğrencileri sporla tanıştırmak ve sporu aktif şekilde hayatlarının bir parçası haline getirmek adına bu yılda Yaz Spor Okullarına yoğun ilgi devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı Yaz Spor Okulu için bütün çocukları İl Spor Merkezlerine davet etti.

KAPILAR ARALANIYOR

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Yaz Spor Okuluna gençlerin yoğun ilgisi var. Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğünün organize ettiği Yaz spor Okulları bu yıl 23 spor dalında gençlere hizmet edecek.  Ücretsiz olarak faaliyetlerini gösteren yaz spor okullarına aileler büyük ilgi gösteriyor. Çocuğu olan her ailenin en büyük sorunu olan “çocuğum yazın nasıl faydalı vakit geçirecek?” endişesine yaz spor okulları adeta hızır gibi yetişti.

23 BRANŞTA ÜCRETSİZ SPOR EGZERSİZLERİ

Yaz Spor Okulu öğrencileri Futbol, Basketbol,  Güreş, Judo, Voleybol, Masat Tenisi, Eskirim gibi 23 branştaki faaliyetlere katılıyor. Antrenmanlar Osman sayın spor salonu, 12 Şubat stadyumu çevresindeki spor komplekslerinde yapılırken Yüzme branşının dersleri Batıpark ve 12 Şubat Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleştiriliyor. 22 Branş ücretsiz olarak faaliyet verirken, Ücretli olarak tek Yüzme sporundan ücret alınıyor.

“BU YAZ MUTLAKA SPORA BAŞLAMALISIN”

Sağlıklı, enerjik ve eğlenceli bir yaz için Kahramanmaraşlı gençleri yaz spor Okuluna davet eden Gençlik Hizmetleri ve spor İl müdürlüğü 6-18 yaş aralığındaki gençlere ücretsiz kurs vereceği ve “Bu yaz mutlaka spora başlamalısın” kampanyası ile gençlere sporu aşılamak istiyor. Konu üzerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı il spor merkezlerinin açılışı ile ilgili şunları söyledi; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği yaz spor okulları kayıtları devam ediyor. Atletizm, Atıcılık, Badminton, Basketbol, Boks, Çim Hokeyi, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hentbol, Futbol, Judo, Karete, Kıck-Boks, Masa Tenisi, Tekwondo, Tenis, Voleybol, Yüzme, Wushu gibi 23 spor dallı var. Spor yapmayı gençlerimize ve çocuklarımıza sevdirmeyi hedefleyen projede ''güçlü yarınlar'' sloganından yola çıkarak eğitimin yalnızca defter kitapla değil spor salonlarında ter dökerek kendilerini geliştirmekle destekleneceğini, madde bağımlılığı gibi çağımızın en büyük sorununu gençlerimizi çocuklarımızı bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına tüm ailelerin çocuklarını güvenle bu okullara gönderebilirler.(Yüzme okulu hariç) tüm branşlar ücretsizdir” diyerek tüm Kahramanmaraşlı vatandaşlara çocuklarını Yaz spor okullarına kayıt yaptırmaya davet etti. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15