Bu Rakamlar Sizi de Şaşırtacak!

Bu Rakamlar Sizi de Şaşırtacak! Belki Microsoft'un arama motoru Bing'in yerinde saydığını düşünüyor olabilirsiniz. Chip.com.tr, 29 Ağustos 2017 Salı

Bu Rakamlar Sizi de Şaşırtacak!

Microsoft'un arama motoru macerası uzun ve zorluydu. Microsoft'un arama motorunun en son ulaştığı isim ise Bing olmuştu. Yahoo, Facebook ve son zamanlarda da Apple'ın Siri'si ile olan işbirliği ile, görünüşe bakılırsa firma sonunda resmi olarak açıklayıp gurur yapacağı kadar piyasa payı kazanmış.

Microsoft'un Bing'inde esintileri

Bing Ads takımının bazı tweet'lerindeki bilgilere göre, firma Amerika'da %33 piyasa payı kazanmış durumda. Bing'in en büyük piyasası bu bilgilere göre şu an Amerika, üçüncü sırada %23 pay ile Birleşik Krallık geliyor, dördüncü sırada ise %20 ile Hong Kong var.

En şaşırtıcısı ise Bing'in Çin'in kıyısına yakın küçük Asya ülkesi Tayvan'daki popülerliği. Burası, %26 piyasa payıyla Bing için ikinci en büyük piyasa.

Dünya çapında genel olarak bakıldığında ise, firma %10'un altında kalıyor. Yani önünde büyüyebileceği çok büyük bir alan var.

Android'de Cortana zamanı!

Bing Ads'a göre, dünya çapında yapılan aylık Bing aramaları 12 milyara ulaşmış, Amerika ayda beş milyon ile bu aramaların çoğunluğunu oluşturuyor.

Bing'in Windows 10'da varsayılan arama motoru olmasının ve artık görev çubuğunda önemli bir yeri olan Cortana ile entegre olmasının da Bing popülerliğini bir derece etkilediği düşünülüyor.

 

Türkiye'yi Piri ile Gezin

Cep telefonunuzu gerçek bir şehir rehberine dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldık

 

 

 

Chip.com.tr

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15