TBMM'ye Anti Drone Sistemi Kuruldu!

15 Temmuz 2016 günü yaşanan hain darbe girişimi sırasında bombalanan ve oldukça ağır hasar alan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde güvenliği en üst düzeye çıkarmak için çalışmalar yapıldığını daha önce duyurmuştuk. Shiftdelete, 30 Ağustos 2017 Çarşamba

TBMM'ye Anti Drone Sistemi Kuruldu!

15 Temmuz 2016 günü yaşanan hain darbe girişimi sırasında bombalanan ve oldukça ağır hasar alan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde güvenliği en üst düzeye çıkarmak için çalışmalar yapıldığını daha önce duyurmuştuk.

Bu çalışmalar kapsamında atılan ilk somut adımlardan birisi, son dönemde oldukça hızlı bir şekilde yaygınlaşan drone veya bir diğer adıyla insansız hava araçlarına karşı anti drone sisteminin kurulması oldu.

TBMM, drone savarlar ile donatıldı!

AirportHaber tarafından paylaşılan bilgilere göre, meclis yerleşkesinde farklı noktalara konumlandırılan anti drone veya bir diğer adıyla drone savarlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yaklaşmakta olan drone'ların kolayca fark edilerek etkisiz hale getirilmesini sağlayacak.

Meclisin güvenliğini en üst düzeyde tutmak için 150 personelin görev aldığı yeni bir kriz yönetim merkezi oluşturulduğu ve bu birimin 24 saat boyunca güvenliğin sağlanması için görev başında olacağı belirtiliyor.

Kullanılan drone savarların ve sistemin detayları gizlilik nedeniyle paylaşılmazken, TBMM İdare Amiri Salim Uslu konu hakkında şu açıklamaları yaptı;

Meclise yerleştirilen drone savarların görevi, helikopter ve drone gibi küçük araçların meclis yerleşkesi üzerindeki uçuşunu tespit etmek ve imkan varsa sinyal karıştırıcılarla engellemek.

Meclis'in korunması için uçaksavar ya da füze savar gibi cihazların getirilmesi ve konulması söz konusu değil. Çünkü biz burada özgürlük ve güvenlik dengesini eşitlemeye çalışıyoruz.

Böyle bir yerde bizim tutup da salt güvenlik tedbirleri alırcasına ve Meclis'i adeta kışla gibi donanımlı hale getirmek gibi bir niyetimiz yok.

Shiftdelete

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane