TEŞEKKÜR ETMEYİ DE BİLMELİYİZ

Teşekkür ederek yazıma başlamak istedim, çünkü bizgazeteciler çoğunlukla eleştirir, bazen de böyle teşekkür ederiz, etmemiz degerek!

Neden mi?

Açayım.

Pazar günü, Yedikuyular Kayak Merkezine gittiğimi ancakyoğunluk nedeni ile yukarı zirveye çıkamadığımızı, bundan dolayı üzüldüğümü,sebebin ise kayak merkezinin otopark alanının yoğunluğu karşılayamamasıolduğunu yazmıştım.

Sonra yol arkadaşımla birlikte ertesi gün, kayakmerkezine çıkmayı birdaha arzuladık. Gitmeden önce de belediye de bazı üstdüzey yetkililere durumu bildirme gereği duydum.

Hatırlarsanız bu konuyu pazartesi günü yazmıştım.Belediye Fen İşleri Müdürümüzü aradım, gayet nazik bir insan, kendimi tanıttım,yazımdan bahsettim, sonra da özellikle dışardan gelen insanların üzüntülerinidile getirdim.

Kendisi de teşekkür etti ve kayak merkezinde ki otoparkalanını iki katına çıkartacaklarını söyledi, ancak kuzey ilçelerde karlamücadele çalışmasının çok yoğun olduğunu, biraz zaman alacağını belirtti.

Memnun olduk, karşılıklı teşekkür ettik ve çıktık yola.

 

HARİKA BİR YER SEÇİMİ

Kayak merkezine bu defa ulaştık. Pazartesi olmasınarağmen, yaklaşık 5 bin kişi vardı, tesis Uludağ İşletmesine ihale edilmiş. Yolgeniş,(iki yüz metrelik bir bozulma olmuş, olur) sonra zirveye çıktım,hayallerimiz gerçekleşmişti. Çünkü bundan 35 yıl önce teleferik ve kayakmerkezi yapılsın diye yazmıştım.

Başkan Fatih Mehmet Erkoç’a, ekibine sonra DulkadiroğluBelediye Başkanı Necati Okay bey ve ekibine halk adına, kendim adına teşekkürediyorum.

Neden?

Yolun yarı kısmına geldiğimizde Dulkadiroğlu Belediyesiharika parklar yaptığını gördüm, geniş, mükemmel, mescidi dahil her yer pırılpırıl…

Belki siz gördünüz ama ben ilk defa gördüğüm için çoketkilendim.

Sonra kayak merkezinin yer seçimi çok doğru yapılmış,rahatlıkla  mevcudun 5 katı kapasiteartırımına gidilebilir.

Kar kalınlığı 2 metreden yüksük, İbrahim Gülsu kardeşiminboyunu geçmişti. Kar temizliği yapılmış, yol boyu mangal keyfi yapanlar.

Çocuklar mutlu, kayaklara binmiş. Hatta 2 de Kayak MilliTakımından oyunca burada antreman yapıyordu.

İsteyen büyükler kayak yapabililiyor, isteyen eşi veçocuğu ile motorlu kayaklara biniyor. Restoran açık, bize çay ikramı dayapıldı. Kıvrım tatlı ve mangalda ‘irişgit’ yiyebiliyorsunuz.

Ancak, konaklama tesisi, toplu taşıma gibi eksiklerimizde yok değil. Sonra kapalı teleferik de yapılmalı. Olsun bu eksiklere rağmanharika bir turizm merkezine kavuşmuşuz.

 

MESUT CAN’I MİNNETLE ANDIK

Yolda Dulkadiroğlu Belediye Başkanı ile karşılaştık,kendisine teşekkür ettik. Dikilen ormanlık arazinin genişliği dikkatimiziçekti, Rahmetli Eski Orman Bölge Müdürü Mesut Can’ı andık, fatiha okuduk.

Yol arkadaşım İbrahim Hocam, “ Mesut Can’ın ututulmaması gerektiğini söyledi!”

Peki Mesut Cannasıl unutturulmaz. Mesut Can ile birlikte kuzey bölgelerimizi yani Ahirdağınıağaçlandırma çalışmasında imzası bulunan Valimizi ve Belediye Başkanımızı daunutmamamız gerekiyor.

Bunlar için neyapılması gerektiğini yetkililere bırakıp, tekrar  teşekkür! Ediyorum.

Bu millet asildir, hizmet edeni de bilir, engel olanlarıda.

Bu vesile ile bir hatırlatma daha yapayım, ilimize artıkturist gelmeye başladı. Bunlar içinde ilimize ait simgesel hediyeliklerhazırlanması gerekiyor. Dondurmalı, biberli maskotlar gibi…

Peki kalın sağlıcakla.

 

YORUM EKLE

banner15