TRUMP'IN KRAMPLARI…

ABD başkanları içinde Donald Trump kadar renkli, aykırı,dikine çıkışlar yapan, yerleşik Amerikan hukukuna, Ekonomik, Askeri ve SosyalHayatına çok farklı, radikal denebilecek bir çoğu ilk bakışta absürt sayılacakbir anlayış sergilemeyen başkan çıkmamıştır.

   Buanlayışlarının bir kısmını seçim meydanlarında dile getirmiş, yenilik, farklılık,fantastik, artistik hareketleri, toplumun alt katmanlarından büyük alkış almış,heyecan uyandırmıştı.    

   Siyasipopülizm Trump’ı başkan koltuğuna taşıdı. Ancak ABD’nin elit, entelektüelkesimi ve ABD devlet geleneğine esastan bağlı bürokratlarla ve basın ile tambir uyum sağlayamadı.

   Trump’unakıl, ruh, beden sağlığı yerinde mi, yönetici yetisine sahip mi olup olmadığıhalen sorgulanmaktadır.

   Trump dünyayışaşırttı ve başkan seçildi. Nasıl seçildiği de halen CİA tarafındansorgulanıyor. Kısacası Tump koltuğunda güvende gibi görünmüyor. Bu da onunasabiyetini bozuyor, saldırganlaştırıyor, ayküsünü (IQ)  düşürüyor,herkesi şaşırtan hızlı çıkışlar yapmasına, dolayısı ile hata yapmasına nedenoluyor.

   Bu durumABD’nin, evrensel emperyal çıkarları için güvenlik ve ekonomik alanlardaişbirliği yaptığı stratejik dostlarında kaygıya neden olmaktadır.

   Trump’unbu şizofrenik ve yüksek ego gibi emareler gösteren kişilik yapısı ile aldığıhızlı kararlar, yaptığı gaflar ve kazalar nedeniyle dünya devletlerinde bir krampaneden oldu.

   EvetTrump, artık dünya için bir karın ağrısı bir kramp girmesi…

İnsan vücudunun her yanı kaslar ile çevrilidir. Bir insanvücudundaki kas sayısı yaklaşık olarak 640 kadardır. Kramp ise, sayısızcakasılıp gevşeyen bir çok kasın, ani bir şekilde istem dışı ve ağrılı kasılarak,kasların sertleşmesine denmektedir.

   En çok rastlanılangruplar ise, yaşlılar, hamileler ve vücut mekanizmasını oluşturan mineral vevitaminlerin eksikliği olan kişilerde karşılaşılmaktadır.

  Trump’a,kramp girdikçe dünyayı korkutan sesler çıkarıyor. Trump, ABD'nin yeni başkanıolarak seçilirse hangi politikaları uygulayacağını söylemişti:

   “Camiler takip altında tutulmalı, Boğulma hissi veren işkence(Waterboarding) geri getirilmek ve IŞİD'i'iflahını kesene kadar bombalamak' istiyordu. Meksika sınırına duvar çekilmeli,11 milyon kayıtsız göçmensınırdışı edilmeli 'Putin'le çokiyi anlaşacağını' söylüyor. Çin'in daha çok üzerinegidilmeli, 'İklim değişikliği basit bir hava durumu olayı' görüşünde. Saddam ve Kaddafi iktidarda olsaydı bugün dünya daha güvenli olurdu. Kendisini çok iyi niyetli bir İsa Mesih olarak görüyor.”

Trump gelirken yaptığı bu açıklamalar dünyayışaşkına çevirdi. Şimdi de çevirmeye devam ediyor:  Trump’un Yahudi Lobilerinin güdümüne girerek,üç ilahi dinin kutsal mekanı Kudüs’ü küstah bir haçlı zihniyetiyle, İsrail’inbaşkenti olarak tanıması dünyada şok etkisi yaptı ve deli saçması karar, BirleşmişMilletlerde yüzüne çarpıldı. Trump daha da kızdı. Turp oldu.

   Şimdi terör örgütü PKK ve PYD’ ye, 4 bin Tırgelişmiş silah yardımı yaparak, Türkiye’nin güneyinde “Terör Ordusu” kurmakistiyor. Bunu yaparken de, “Türkiye’nin kaygılarını anlıyoruz…” diye alayedercesine açıklama yapıyor.

     Terörizmlemücadele naraları atan ABD’nin, dünyanın en azılı, en alçak terör örgütüPKK-PYD’ ye silah yardımı yapması, dünya nazarında ABD’yi terörizmi besleyenbir ülke konumuna düşürmüştür. ABD’nin güvenirliğini yitirmesine sarsmıştır.

    Çakallarlaava çıkanların kurtlara yem olduklarına tarih şahittir.

Vatan sınırlarımızda rahat durmayıp bize sorunçıkaranlar varsa gidip orayı almak, tekdir ile uslanmayanları, Allah’ın kılıcıile düzeltmek gerekir. Süleyman Şah’ın mezarı direnç noktasıydı. Bir defa kırıldı.Ateşten kaçalım derken, ateş bizim üstümüze gelmeye devam etti. Zaferlere taarruzlaulaşılır. Taarruz fikrini kaybeden devletlere karşı, çakallar saldırma cesaretibulur. Trump’ın, kramları bizi çok üzüyor. Kendini de felç edecek böylekararlar vermeye devam ederse…

YORUM EKLE

banner14

banner13

banner17