TRUMP=SCANDAL (2)

Hey Trump! sen nasıl hala Türkiye bizim en büyük dostve müttefikimiz diyebiliyorsun? Bu kadar yaptığın kalleşlikleri nasıl görmezdengelebiliyorsun? Bu kadar da pişkinlikolmaz! Türkiye Cumhuriyetinin bakanların, başkanların resmi taleplerineolumlu bir yaklaşım göstermiyorsun sonra Türkiye’den Ortadoğu çıkarlarınıkorumaya gelince Türkiye şöyle dost böyle dost diyorsun! Türk’ler artık sizlerin nasıl emperyalist ruhlu olduğunuzu ne kadarTürk ve Müslüman düşmanı varsa onlarla kapalı kapılar arkasında nasıl sinsiceplanlar yaptığını çok iyi biliyor.... Evet yüz yıllardır emperyalist ruhladünyaya özelliklede Müslüman ve ordusu zayıf ülkelere hükmetmeyi iyi becerdiniz.Ama son durak Türkiye! Trump şunu iyi bil Türkiye sert kayadır, yanlış yaptın!

Trump’ınskandallar serisi devam ediyor... ABD’li Papaz Brunson'un serbest bırakılmaması halinde"Türkiye'ye yaptırım uygulayacağı" şeklindeki tehdidini basın yoluyladünyaya duyurması... Bu yapılacakhadsizliğin en son örneği! "FETÖ teröristi konusunda bugüne kadarhiçbir adım atmayan Trump yönetimi, bağımsız Türk yargısının yetki alanındaolan bir hususu bahane ederek Türkiye'ye karşı tehditler savurarak neticealamayacağını bilmelidir. Aynı zamanda Trumpterör örgtüleri ile işbirliği yapıyor ne için? Türkiye’yi yıkmak için,bunun lamı cimi yok Mr.Trump! Çok acayip bir Trump yönetimi ilekarşı karşıyayız. Bir devletin Cumhurbaşkanı size ziyarette bulunuyor ve kendi ülkesindeterörist grupların gösteri yapmasına, liderimizi yuhalamasına izin veriyorlarama Cumhurbaşkanı yakın korumalardan birkaç kaçı hakkında soruşturma açıyorlar,Hatta ABD’ye gitmeyen yakın korumalar hakkında da… Bu skandalların en daniskası hey Trump! Yine aynı Trump dönemindeiş ziyaretine giden Türk bürokratı tutuklayıp uyduruk raporlar ile yıllarcahapiste tutuyorlar... Bu nasıl bir devlet adamı anlayışı? Bunlar ne devlet terbiyesine ne de insan haklarına ve hukukuna sahip!Bunlar tam bir terörist zihniyetine sahip maalesef devlet adamları. Bunlar ile başka şekilde iletişim kurmakgerekiyor ve başka şekilde konuşmak gerekiyor. Trump yönetiminin en sonyaptığı skandal! Türkiye’nin İçişleri ve Adalet bakanın ABD’de ki mal varlığınael koyma skandalı. Bunlar hepten kafayı yemiş kardeşim! Türkiye’nin gücünü vekudretini kavrayamamış bu berduşlar takımı umarım tez zamanda bu teröristlerinve Yahudi lobisinin ABD’ye vereceği büyük kayıpları idrak edip yanlış tutum vedavranışlarından döner…

ABD’de yaşayan Yahudiler gerek ekonomide gerekseABD’nin Ortadoğuda çıkarlarına payandalık yapan İsrail yönetimi,  geçtiğimiz başkanlık seçiminde Trump’a destekolan hatırı sayılırı Yahudi iş adamlarının etkisi ile bugün Trump yönetimi Türkiye’den intikamalırcasına Türkiye’nin itibarını zedelemeye yönelik adımlar atmaya devamediyor. Ancak Trump ve ekibi ilerigörüşlü olamadığı için siyasi akıldan uzak davrandıkları için bugünteröristlerin ve İsrailin oyununa gelmiştir. Dünyanın gözü önünde veTürkiye’nin tepkisine rağmen  Trump terörörgütlerine silah ve lojistik destek verirken Türkiye’nin parasını ödeyerek satınaldığı F-35 uçakları vermeyen bir Trump yönetimi var…Bu hadise skandaldan ötetam bir şerefsizlik örneği!

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıması konusunda en çok Hristiyan Evanjeliklerinsevindiğini belirten Trump,"Bunu yaptık. Bununla gurur duyuyoruz, keyfini çıkarın" açıklaması bizegöre skandal bir açıklama! Kendisi terörüdesteklerken Katar’a terörün finansmanı diye iftira atan Trump bunu sen söylemebari!.

Trump’ın Oval ofis'teyapılan mülteciler konulu toplantıda mülteciler hakkında; ''Bu bok çukuruülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?'' şeklinde açıklama yaptığıbildirildi. Trump Haitili'ler için de"Hepsi Aidsli" ifadesini kullanması diğer bir skandal. Natozirve dönüşü yine ayak üstü açıklmasında 3.Dünya savaşı çıkabilir açıklaması başkabir skandal! Son skandalı İran’la ticaret yapan ABD ile yapamaz açıklamasıyapması aklılarla ziyan bir açıklama! Türkiye İran’lada, Rusya’yaylada, KuzeyKore’ylede ticaret yapar. Sana ne Trump İran senin sorunun!

Aslında ABD’ye nota vermek, ilişkilerisınırlandırmak gibi sert tavırlar almak gerek! Arada bir bunları aşağılamak gerek yoksa bunların kendine geleceği yok.

Adaletbakanı en sert ve üst tondan ABD’yi uyarmalı 07.06.1979 tarihinde teröristlerinve suçluların iadesi antlaşmasını nasıl ihlal ettiğini tüm dünyaya haykırmalı! 

YORUM EKLE

banner16

banner15