Adaylardan beklentilerimiz ve fikirlere saygı, insan haklarına ve demokrasiye saygıdır

 

Kıymetli okurlarım seçim sürecinde adaylarımızdanbeklentimiz birbirini karalama kampanyası yerine öncelikle bu kent içinyapabileceklerini ve projelerini anlatmalarıdır.

Bu çalışmalarda ve kampanyalarda anlatımlar yapılırkenilçemizin, ilimizin, ülkemizin ve insanımızın barışı, sosyal yaşamın en güzelhali ile devamı için kullanacağımız dil’ e çok dikkat etmeliyiz.

Partimizi ve fikirlerimiz ne olursa olsun birbirimizikırmadan, üzmeden ve incitmeden çalışmalarımızı yapalım ve her partininadayları çalışmaları esnasında başka partilerinde seçim bürolarına rahatlıklagirelim ve kendimizi ve çalışmalarımızı anlatabilelim.

İnanın çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparsak kazananKahramanmaraş ve ülkemiz olur, kardeşliğimiz olur, dostluğumuz olur.

Kısacası fikirlere saygı, insan haklarına ve demokrasiyesaygıdır.

Bu arada en önemli çağrılarımızdan biriside adaylarımızınyerel konulara ve sorunlarla ilgili donanımlarıdır, adaylarımız seçimçalışmalarını yürütürken partilerinin genel başkanlarının söz ve çalışmalarınıanlatmak yerine yerel anlamda yani iller bazında neler yapabileceklerinianlatmalıdırlar.

Yukarıda ifade ettiğim şekilde yapılacak çalışmalarinanın seçmende doğrudan karşılık bulacak, partileri farklı da olsa seçmenlerarasında sempatik ilişkiler oluşmasına neden olacaktır.

Yoksa adaylarımız karşıdakini ötekileştirirseinsanlarımız arasındaki uçurum daha da büyür ve sıkıntıların önü alınamaz halegelir.

Unutmayalım ki biz birilerini ötekileştirdiğimiz sürecebizde ötekileşmiş oluyoruz.

Tabi bu arada siyasi partilerimizin seçim işleribaşkanlıkları medya tanıtım başkanlıkları aracılığı ile partinin ve adaylarıngünlük programları hakkında yerel ve ulusal basın mensuplarınıbilgilendirmelidir.

Seçim süreci başlamıştır, biz tüm adaylarımıza başarılardiliyoruz.

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37