ÖNEMSEDİĞİM TOPLANTI, SİYASİLERİMİZLE STK TEMSİLCİLERİNİN BULUŞMASINA DAİR DÜŞÜNCELERİM.

Geçtiğimiz Pazar günü Kahramanmaraş Büyükşehir BelediyeBaşkanı Fatih Mehmet Erkoç ve AK Parti il başkanı Ahmet Özdemir’in ortaklaşaorganize ettiği Sivil Toplum kuruluşları ile gerçekleştirilen istişaretoplantısına katıldık.

Toplantıya AK Parti genel başkan yardımcısı ve partisözcüsü Mahir Ünal ve Milletvekilleri Veysi Kaynak,Celalettin Güvenç,İmranKılıç,Mehmet Uğur Dilipak,Mehmet İlker Çitil ve İlçe belediye başkanlarıkatıldı.

Tabi İl başkanı Ahmet Özdemir’in moderatörlüğü de zamanyönetimi açısından çok önemli idi,kendisini çok başarılı bulduğumuzu da ifadeetmeden geçemiyeceğim.

Burada sorular bölümünde STK Başkan ve yöneticilerisorularını ve beklentilerini açık yüreklilikle dile getirdiler,keşke vakitsorunu yaşanmasa da tüm sorular cevap bulsaydı.Burada Başkan Erkoç kendileriile ilgili soru ve sorunların ilgili birimlere watzap yolu ile anındailetildiğini ve gerekli çalışmaların yapılacağını ifade ettiğini de belirtmektefayda var.

Başta sayın Mahir Ünal bakanımız ve bazımilletvekillerimizin stk temsilcilerinin konuşmalarını yazılı olarak talepleriise konuya verilen önem ve değeri gösteriyordu.

Özellikle davetli listesine ve katılımcılara baktığımızdahiçbir ayrım yapılmadan tüm stk’larımızın davet edildiğini görmek gelinennoktada birlik beraberlik açısından çok önemli,hem davet edilme hem de katılımbu şehre ben fikir ve projelerimle ne katabilirimin kaygısı ve düşüncesitakdire şayan bir durum,burada davet sahiplerine de katılımcılara da teşekkürediyorum.

Soru,sorun,öneri, beklenti ve teşekkür faslından sonrasöz alan ve genel bir değerlendirme yapan AK Parti genel başkanyardımcısı,parti sözcüsü ve 64.dönem Kültür ve Turizm Bakanı sayın MahirÜnal’ın konuşması katılımcılar tarafından adeta nefes bile alınmadan dikkatledinlendi,dinlendi çünkü şehre,ülkemize ve dünya siyaseti ile ilgili olarak çokönemli tespitlerde bulundu.

Sayın Mahir Ünal tespitlerde ve tavsiyelerde  bulunurken dinleyenlere bulunduğu konuma hakederek geldiği izlenimini ve imajını da verdi, bunu da samimi konuşması veönemli tespitlerini izah ederken katılımcıların içten ve samimialkışlamalarından anlıyoruz.

Toplantı sonrası yoğun programa rağmenMilletvekilleri,Belediye Başkanları ve il başkanı STK Başkan ve yöneticileriile ayak üstü sohbet ve muhabbete girdiler,kısa ve öz olarak bu toplantıamacına hizmet etmiştir ve başarılı olmuştur.

Toplantının başarılı ve iyi bir düşüncenin ürünü olduğunuifade ediyorum ancak samimi şekilde acizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum’’Şehirde siyasetin ağabeyi konumundaki sayın Mahir Ünalbakanımız,Milletvekillerimiz,Büyükşehir Belediye Başkanımız ve il başkanımızile Kahramanmaraş’ta önemli görevler üstlenen ve adeta toplumun lokomotifikonumundaki sivil toplumun temsilcilerinin buluşmasını önemsiyorum vedüzenleyenleri kutluyorum,bu önemli toplantı tekrarı halinde  dar bir zamana değil geniş bir zamanayayılmalı ve interaktif bir şekilde düzenlenmelidir.

Burada içerisinde yaşadığımız ve kendisine borçluolduğumuz kahraman kentimiz için çok önemli fikir,proje ve düşüncelerin ortayaçıktığını görünce daha geniş zaman diliminde daha güzel düşüncelerin ortayaçıkacağı düşüncesi ile bu fikrimi ve talebimi beyan ediyorum.

Ayrıca Proğramın bu güzellikte geçmesini ve katılımısağlamak için  davetlilere bizzat telefonederek ulaşan, salonda aksaklığın meydana gelmemesi için gayret eden BüyükşehirBelediyesi Muhtarlık ve STK’lar daire başkanı Adnan Alagöz ile şube müdürüYaşar Kaymak ve çalışanlarında hakkını teslim etmek gerek.

Kurtuluş haftası etkinlikleri devam ediyor,salonlaretkinliklerle gülüyor ve alanlar güzelleşiyor.

Sağlık ve esenlik içerisinde olun ve kalın….

YORUM EKLE

banner14

banner13

banner17